Veldrijdster Alvarado verbaast ook zichzelf met opmars
BADHOEVEDORP (ANP) - Een jaar geleden liet Ceylin del Carmen Alvarado (21) zich voor het eerst aan het grote publiek zien. De Nederlandse veldrijdster, geboren in de Dominicaanse Republiek, schreef toen in Brussel - tegen alle verwachtingen in - een wedstrijd om de DVV Trofee op haar naam. Zondag keert ze terug op de plek waar haar opmars begon.
"Ik heb het best wel druk. Het mag altijd wel wat minder, naast alle wedstrijden en trainingen. Maar het went wel", zei Alvarado bij de drukbezochte presentatie van Alpecin-Fenix, waar ook Mathieu van der Poel onder contract staat.
Veel aandacht ging uit naar Van der Poel, onlangs uitgeroepen tot Sportman van het Jaar, maar ook Alvarado staat steeds meer in de schijnwerpers. De Rotterdamse behoort, getuige haar grote zeges in onder meer Koksijde, begin 2020 tot de wereldtop in het veld.
Onverwacht
"Ik had zelf niet verwacht dat ik vorig jaar al zou doorbreken. Eigenlijk had ik gehoopt op dit jaar, maar het kwam een jaartje eerder", aldus Alvarado. "Ik heb een heel goede zomer gedraaid, met een nieuwe trainer. In een heel korte periode heeft mij me, dankzij een heel gericht programma, veel stappen laten maken. Mijn uithoudingsvermogen is bijvoorbeeld enorm verbeterd, waardoor ik de 'powerrondjes' makkelijk aankan."
Alvarado kwam op haar vijfde vanuit de Dominicaanse Republiek naar Nederland, omdat "de leefomgeving hier beter was". Vader Rafael was een fietsliefhebber en zette zijn dochter op de fiets. "Om de winter door te komen had ik twee keuzes: baanwielrennen of veldrijden. "En op de baan vond ik echt niets", zei Alvarado, lachend. "En de liefde voor het veld was altijd iets groter dan voor de weg."
Wereldtitel
Die liefde voor het veldrijden moet volgende maand leiden tot een wereldtitel in het Zwitserse Dübendorf. Niet bij de elite, maar bij de beloftes. Alvarado, vorig jaar derde op het WK, wil nog profiteren van haar leeftijd. Alvarado: "Ik moet zeggen dat het wel begint te kriebelen, maar mijn keuze staat wel vast."
Voorlopig blijft veldrijden de hoofdmoot, al sluit ze niet uit ooit serieus voor het wegwielrennen te gaan. En ook het mountainbiken is later in haar loopbaan een serieuze optie, met het oog op de Olympische Spelen van 2024. "De Spelen van Tokio komen te vroeg, daar heeft Nederland helemaal geen plekken voor. Parijs over vier jaar is een doel. Maar eerst wil ik dit jaar wereldkampioen worden in het veld en weer wat stapjes zetten."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Nederland stelt alles in het werk om Thialf aan te prijzen als locatie voor de Olympische Winterspelen van 2030. De Winterspelen vinden over vier jaar plaats in de Franse Alpen, waar geen geschikt ijsstadion aanwezig is. Het ijsstadion in Heerenveen wordt gezien als één van de twee locaties waar over vier jaar het schaatstoernooi kan worden gehouden. Verschillende betrokken Nederlandse partijen zullen de Franse organisatoren deze week informatie overhandigen waarmee ze hopen af te dwingen dat de keuze op Thialf valt.
3 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.
5 uur geledenBRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.
8 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.
23 uur geleden