Veldrijdster Alvarado verbaast ook zichzelf met opmars
BADHOEVEDORP (ANP) - Een jaar geleden liet Ceylin del Carmen Alvarado (21) zich voor het eerst aan het grote publiek zien. De Nederlandse veldrijdster, geboren in de Dominicaanse Republiek, schreef toen in Brussel - tegen alle verwachtingen in - een wedstrijd om de DVV Trofee op haar naam. Zondag keert ze terug op de plek waar haar opmars begon.
"Ik heb het best wel druk. Het mag altijd wel wat minder, naast alle wedstrijden en trainingen. Maar het went wel", zei Alvarado bij de drukbezochte presentatie van Alpecin-Fenix, waar ook Mathieu van der Poel onder contract staat.
Veel aandacht ging uit naar Van der Poel, onlangs uitgeroepen tot Sportman van het Jaar, maar ook Alvarado staat steeds meer in de schijnwerpers. De Rotterdamse behoort, getuige haar grote zeges in onder meer Koksijde, begin 2020 tot de wereldtop in het veld.
Onverwacht
"Ik had zelf niet verwacht dat ik vorig jaar al zou doorbreken. Eigenlijk had ik gehoopt op dit jaar, maar het kwam een jaartje eerder", aldus Alvarado. "Ik heb een heel goede zomer gedraaid, met een nieuwe trainer. In een heel korte periode heeft mij me, dankzij een heel gericht programma, veel stappen laten maken. Mijn uithoudingsvermogen is bijvoorbeeld enorm verbeterd, waardoor ik de 'powerrondjes' makkelijk aankan."
Alvarado kwam op haar vijfde vanuit de Dominicaanse Republiek naar Nederland, omdat "de leefomgeving hier beter was". Vader Rafael was een fietsliefhebber en zette zijn dochter op de fiets. "Om de winter door te komen had ik twee keuzes: baanwielrennen of veldrijden. "En op de baan vond ik echt niets", zei Alvarado, lachend. "En de liefde voor het veld was altijd iets groter dan voor de weg."
Wereldtitel
Die liefde voor het veldrijden moet volgende maand leiden tot een wereldtitel in het Zwitserse Dübendorf. Niet bij de elite, maar bij de beloftes. Alvarado, vorig jaar derde op het WK, wil nog profiteren van haar leeftijd. Alvarado: "Ik moet zeggen dat het wel begint te kriebelen, maar mijn keuze staat wel vast."
Voorlopig blijft veldrijden de hoofdmoot, al sluit ze niet uit ooit serieus voor het wegwielrennen te gaan. En ook het mountainbiken is later in haar loopbaan een serieuze optie, met het oog op de Olympische Spelen van 2024. "De Spelen van Tokio komen te vroeg, daar heeft Nederland helemaal geen plekken voor. Parijs over vier jaar is een doel. Maar eerst wil ik dit jaar wereldkampioen worden in het veld en weer wat stapjes zetten."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
2 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
2 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
3 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
4 uur geleden