Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldrijdster Alvarado klopt Worst in sprint om Europese titel

Veldrijdster Alvarado klopt Worst in sprint om Europese titel

ROSMALEN (ANP) - Ceylin del Carmen Alvarado is in Rosmalen Europees kampioene veldrijden geworden. De wereldkampioene uit Rotterdam was in de sprint net sneller dan haar landgenote Annemarie Worst. Het brons ging naar Lucinda Brand, zodat het podium geheel Nederlands was.

Alvarado (22) werd vroeg in dit jaar al wereldkampioene bij de elitevrouwen hoewel ze nog bij de beloften had kunnen uitkomen. In Rosmalen was ze twee jaar geleden bij de EK al de beste in de categorie onder 23 jaar. Toen was Worst de beste bij de elitevrouwen. Denise Betsema was op de vierde plaats nog een Nederlandse in de top vijf.

Alvarado en Worst beheersten de wedstrijd met af en toe Brand in hun nabijheid. Aanvankelijk reed ook titelverdedigster Yara Kastelijn voorin, maar zij moest al snel afhaken. Vanaf de tweede ronde reed er een duo voorop dat bij het ingaan van de vijfde en laatste ronde Brand toch weer zag aansluiten. Alvarado was op de zandstrook steeds de renster die het langst op de fiets bleef zitten. Zo pakte de renster van Alpecin-Fenix een gaatje dat Worst weer moest dichtrijden. Brand kon niet volgen. Voor haar kwam Worst op een van de klimmen net niet goed boven waardoor er weer een extra inspanning geleverd moest worden.

Kracht

"Misschien dat ik daardoor in de sprint net wat kracht tekort kwam", meende Worst, die in juli een pees in haar schouder afscheurde bij een val tijdens een mountainbikewedstrijd. Het maakte dat ze - na enige aarzeling - kon leven met het zilver. "Ik had niet kunnen denken dat ik nu al weer in deze vorm kon zijn."

Alvarado had diep moeten gaan om haar concurrente te kloppen, vertelde ze bij de NOS. "Tot de allerlaatste meter. Ik heb geprobeerd de wedstrijd hard te maken. Het ging te langzaam in het begin. Maar op deze manier wint de sterkste. Al scheelde het niet veel."

Vanuit het bos begon de sprint waarbij Alvarado van kop af begon. "Ik heb zo netjes mogelijk geprobeerd de deur dicht te houden. Dat is gelukt. Het is een mooie titel, al had ik hem liever gevierd met publiek." Vanwege de coronamaatregelen wordt er in Rosmalen op een afgesloten parcours zonder publiek gereden. Alvarado: "Het is anders, maar we moeten al blij zijn dat er een EK is. Het is een raar jaar waarin we niet weten of er nog veel wedstrijden zullen volgen."

Meer uit Sport

Zieke wielrenner Brennan (Visma-Lease a Bike) mist Milaan-Sanremo

MILAAN (ANP) - Matthew Brennan kan zaterdag niet meedoen aan Milaan-Sanremo, het eerste wielermonument van het jaar. De 20-jarige Britse wielrenner is ziek en wordt vervangen door Victor Campenaerts, meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike.

21 minuten geleden
Sloveense basketballer Doncic blinkt uit met 60 punten bij Lakers

MIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Luka Doncic heeft in de NBA de Los Angeles Lakers langs Miami Heat geleid. De 27-jarige Sloveen maakte in de door zijn team met 134-126 gewonnen wedstrijd liefst 60 punten. Voor de LA Lakers was het de achtste overwinning op rij.

1 uur geleden
Tennisster Swiatek direct uitgeschakeld in Miami

MIAMI (ANP/RTR) - Iga Swiatek is bij het tennistoernooi van Miami direct uitgeschakeld. De als tweede geplaatste Poolse verloor in de tweede ronde in drie sets van haar landgenote Magda Linette: 6-1 5-7 3-6. Voor Swiatek, die in de eerste ronde niet in actie hoefde te komen, was het haar eerste nederlaag in de openingsronde van 74 WTA-toernooien.

1 uur geleden
Wielrenner Pedersen rijdt Milaan-Sanremo na snel herstel

MILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.

14 uur geleden
Judoka Steenhuis beëindigt carrière

NIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.

15 uur geleden
Karalis daagt Duplantis uit: ben gevaarlijk als ik plezier heb

TORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."

17 uur geleden
Europees kampioen Chapple kiest rol van underdog op 1500 meter

TORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.

18 uur geleden