Veldrijdster Alvarado klopt Worst in sprint om Europese titel
ROSMALEN (ANP) - Ceylin del Carmen Alvarado is in Rosmalen Europees kampioene veldrijden geworden. De wereldkampioene uit Rotterdam was in de sprint net sneller dan haar landgenote Annemarie Worst. Het brons ging naar Lucinda Brand, zodat het podium geheel Nederlands was.
Alvarado (22) werd vroeg in dit jaar al wereldkampioene bij de elitevrouwen hoewel ze nog bij de beloften had kunnen uitkomen. In Rosmalen was ze twee jaar geleden bij de EK al de beste in de categorie onder 23 jaar. Toen was Worst de beste bij de elitevrouwen. Denise Betsema was op de vierde plaats nog een Nederlandse in de top vijf.
Alvarado en Worst beheersten de wedstrijd met af en toe Brand in hun nabijheid. Aanvankelijk reed ook titelverdedigster Yara Kastelijn voorin, maar zij moest al snel afhaken. Vanaf de tweede ronde reed er een duo voorop dat bij het ingaan van de vijfde en laatste ronde Brand toch weer zag aansluiten. Alvarado was op de zandstrook steeds de renster die het langst op de fiets bleef zitten. Zo pakte de renster van Alpecin-Fenix een gaatje dat Worst weer moest dichtrijden. Brand kon niet volgen. Voor haar kwam Worst op een van de klimmen net niet goed boven waardoor er weer een extra inspanning geleverd moest worden.
Kracht
"Misschien dat ik daardoor in de sprint net wat kracht tekort kwam", meende Worst, die in juli een pees in haar schouder afscheurde bij een val tijdens een mountainbikewedstrijd. Het maakte dat ze - na enige aarzeling - kon leven met het zilver. "Ik had niet kunnen denken dat ik nu al weer in deze vorm kon zijn."
Alvarado had diep moeten gaan om haar concurrente te kloppen, vertelde ze bij de NOS. "Tot de allerlaatste meter. Ik heb geprobeerd de wedstrijd hard te maken. Het ging te langzaam in het begin. Maar op deze manier wint de sterkste. Al scheelde het niet veel."
Vanuit het bos begon de sprint waarbij Alvarado van kop af begon. "Ik heb zo netjes mogelijk geprobeerd de deur dicht te houden. Dat is gelukt. Het is een mooie titel, al had ik hem liever gevierd met publiek." Vanwege de coronamaatregelen wordt er in Rosmalen op een afgesloten parcours zonder publiek gereden. Alvarado: "Het is anders, maar we moeten al blij zijn dat er een EK is. Het is een raar jaar waarin we niet weten of er nog veel wedstrijden zullen volgen."
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer tweederde van het totaal aantal beschikbare tickets.
17 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).
21 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
1 dag geleden