Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldrijders met drie titelverdedigers naar WK, Vos onzeker

Veldrijders met drie titelverdedigers naar WK, Vos onzeker

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt start met drie titelverdedigers op het WK veldrijden in het Franse Liévin op 1 en 2 februari. Fem van Empel, Mathieu van der Poel en Tibor Del Grosso bij de beloften voeren de equipe aan. Over de deelname van Marianne Vos wordt deze week beslist, meldt de bondscoach via wielerbond KNWU.

De Knegt heeft zeven wielrenners en negen wielrensters geselecteerd bij de elite. Naast Van der Poel, zijn dat Lars van der Haar, Pim Ronhaar, Joris Nieuwenhuis, Mees Hendrikx, Ryan Kamp en Corné van Kessel. Bij de vrouwen zijn naast Van Empel, Lucinda Brand, Ceylin, del Carmen Alvarado, Puck Pieterse, Inge van der Heijden, Manon Bakker, Annemarie Worst, Denise Betsema en Vos aangewezen. "We reizen af met Vos in onze selectie, maar ze kampt wel met een lichte blessure", aldus De Knegt. "Deze week moet definitief duidelijk worden of ze kan starten."

De bondscoach heeft met Van der Poel de grote favoriet bij de mannen in de ploeg. "Maar het blijft sport, je moet gezond blijven en gevrijwaard van pech", reageerde hij. "Tegelijkertijd kan ik niet ontkennen dat Mathieu ook dit weekend weer zeer veel indruk maakte. De vrouwen zijn dit seizoen meer aan elkaar gewaagd. We hebben in Nederland een aantal kandidaten voor de winst, maar ik schat ook zeker Blanka Vas hoog in na dit weekend. De sterkste wint in Liévin, daar is het parcours eerlijk en zwaar genoeg voor."

Beloften

Met Del Grosso heeft De Knegt ook de titelverdediger bij de beloften. "Hij zou een tweede wereldtitel op rij kunnen behalen, wat heel knap zou zijn. Bij de vrouwen is Leonie Bentveld medaillekandidaat."

Nederland doet niet mee aan de Team Relay die op vrijdag wordt verreden, omdat de Nederlandse veldrijders zich willen focussen op hun individuele kampioenschappen.

Meer uit Sport

Leerdam ziet haar grote doel uitkomen: superbijzonder moment

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.

11 uur geleden
Sterk optreden geeft Kok vertrouwen voor 500 én 1500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.

12 uur geleden
Kok dacht dat haar tijd goed genoeg was voor olympisch goud

MILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.

12 uur geleden
Emotionele Leerdam blij dat ze haar hart heeft gevolgd

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.

13 uur geleden
Leerdam bezorgt Nederland eerste goud op Spelen, zilver voor Kok

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.

14 uur geleden
Schulting ontevreden na 1000 meter: dit was niet goed genoeg

MILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.

14 uur geleden
Skiester Vonn ondergaat tweede operatie aan gebroken been

TREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.

15 uur geleden