Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldrijders met drie titelverdedigers naar WK, Vos onzeker

Veldrijders met drie titelverdedigers naar WK, Vos onzeker

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt start met drie titelverdedigers op het WK veldrijden in het Franse Liévin op 1 en 2 februari. Fem van Empel, Mathieu van der Poel en Tibor Del Grosso bij de beloften voeren de equipe aan. Over de deelname van Marianne Vos wordt deze week beslist, meldt de bondscoach via wielerbond KNWU.

De Knegt heeft zeven wielrenners en negen wielrensters geselecteerd bij de elite. Naast Van der Poel, zijn dat Lars van der Haar, Pim Ronhaar, Joris Nieuwenhuis, Mees Hendrikx, Ryan Kamp en Corné van Kessel. Bij de vrouwen zijn naast Van Empel, Lucinda Brand, Ceylin, del Carmen Alvarado, Puck Pieterse, Inge van der Heijden, Manon Bakker, Annemarie Worst, Denise Betsema en Vos aangewezen. "We reizen af met Vos in onze selectie, maar ze kampt wel met een lichte blessure", aldus De Knegt. "Deze week moet definitief duidelijk worden of ze kan starten."

De bondscoach heeft met Van der Poel de grote favoriet bij de mannen in de ploeg. "Maar het blijft sport, je moet gezond blijven en gevrijwaard van pech", reageerde hij. "Tegelijkertijd kan ik niet ontkennen dat Mathieu ook dit weekend weer zeer veel indruk maakte. De vrouwen zijn dit seizoen meer aan elkaar gewaagd. We hebben in Nederland een aantal kandidaten voor de winst, maar ik schat ook zeker Blanka Vas hoog in na dit weekend. De sterkste wint in Liévin, daar is het parcours eerlijk en zwaar genoeg voor."

Beloften

Met Del Grosso heeft De Knegt ook de titelverdediger bij de beloften. "Hij zou een tweede wereldtitel op rij kunnen behalen, wat heel knap zou zijn. Bij de vrouwen is Leonie Bentveld medaillekandidaat."

Nederland doet niet mee aan de Team Relay die op vrijdag wordt verreden, omdat de Nederlandse veldrijders zich willen focussen op hun individuele kampioenschappen.

Meer uit Sport

GP Miami begint drie uur eerder door verwachting extreem weer

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.

5 uur geleden
Verstappen zelf ook verrast door knappe kwalificatie in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.

7 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Miami, pole voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.

9 uur geleden
Norris rijdt 'vrij ontspannen' naar eerste zege van het seizoen

MIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.

12 uur geleden
Kostjoek wint tennistoernooi Madrid ten koste van Andrejeva

MADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.

13 uur geleden
Verstappen naar vijfde plaats sprintrace na straf voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.

13 uur geleden
International De Waard (30) stopt na dit seizoen met hockey

DEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.

13 uur geleden