Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldrijders met drie titelverdedigers naar WK, Vos onzeker

Veldrijders met drie titelverdedigers naar WK, Vos onzeker

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt start met drie titelverdedigers op het WK veldrijden in het Franse Liévin op 1 en 2 februari. Fem van Empel, Mathieu van der Poel en Tibor Del Grosso bij de beloften voeren de equipe aan. Over de deelname van Marianne Vos wordt deze week beslist, meldt de bondscoach via wielerbond KNWU.

De Knegt heeft zeven wielrenners en negen wielrensters geselecteerd bij de elite. Naast Van der Poel, zijn dat Lars van der Haar, Pim Ronhaar, Joris Nieuwenhuis, Mees Hendrikx, Ryan Kamp en Corné van Kessel. Bij de vrouwen zijn naast Van Empel, Lucinda Brand, Ceylin, del Carmen Alvarado, Puck Pieterse, Inge van der Heijden, Manon Bakker, Annemarie Worst, Denise Betsema en Vos aangewezen. "We reizen af met Vos in onze selectie, maar ze kampt wel met een lichte blessure", aldus De Knegt. "Deze week moet definitief duidelijk worden of ze kan starten."

De bondscoach heeft met Van der Poel de grote favoriet bij de mannen in de ploeg. "Maar het blijft sport, je moet gezond blijven en gevrijwaard van pech", reageerde hij. "Tegelijkertijd kan ik niet ontkennen dat Mathieu ook dit weekend weer zeer veel indruk maakte. De vrouwen zijn dit seizoen meer aan elkaar gewaagd. We hebben in Nederland een aantal kandidaten voor de winst, maar ik schat ook zeker Blanka Vas hoog in na dit weekend. De sterkste wint in Liévin, daar is het parcours eerlijk en zwaar genoeg voor."

Beloften

Met Del Grosso heeft De Knegt ook de titelverdediger bij de beloften. "Hij zou een tweede wereldtitel op rij kunnen behalen, wat heel knap zou zijn. Bij de vrouwen is Leonie Bentveld medaillekandidaat."

Nederland doet niet mee aan de Team Relay die op vrijdag wordt verreden, omdat de Nederlandse veldrijders zich willen focussen op hun individuele kampioenschappen.

Meer uit Sport

Tennisster Williams verliest in Berlijn tweede partij na rentree

BERLIJN (ANP) - Tennisster Serena Williams heeft haar tweede wedstrijd na haar rentree niet weten te winnen. De 44-jarige Amerikaanse strandde met haar Tsjechische partner Karolína Muchová in de eerste ronde van het dubbelspel op het grastoernooi van Berlijn. Het duo verloor met 6-4 6-4 van de Mexicaanse Giuliana Olmos en Erin Routliffe uit Nieuw-Zeeland.

10 uur geleden
Broeders-Bol tweede bij outdoordebuut 800 meter in Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol is bij haar outdoordebuut op de 800 meter in het Tsjechische Ostrava tweede geworden in een tijd van 1.57,13. De wedstrijd werd gewonnen door de Zwitserse Audrey Werro in een razendsnelle 1.54,45. Met haar tijd is Bol ruim anderhalve seconde langzamer dan het Nederlands record dat Ellen van Langen tijdens haar gouden olympische race in Barcelona in 1992 noteerde.

10 uur geleden
NOC*NSF wil dat 'sporticonen' rouleren als chef de mission

ARNHEM (ANP) - De functie van chef de mission is een tijdelijke rol voor Nederlandse iconen in de sport. Dat benadrukte directeur topsport André Cats van NOC*NSF tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal. Daar werd oud-schaatsster Ireen Wüst gepresenteerd als de nieuwe chef de mission van de olympische equipe op de Zomerspelen van Los Angeles in 2028 en handbiker Jetze Plat als chef de mission van de paralympische ploeg.

12 uur geleden
Nieuwe chef Wüst wil 'steun en toeverlaat' zijn voor olympiërs

ARNHEM (ANP) - Voormalig topschaatsster Ireen Wüst wil een "steun en toeverlaat" zijn voor de olympische sporters. Dat zei de meest succesvolle Nederlandse olympiër bij haar presentatie als chef de mission voor de Olympische Zomerspelen van 2028 in Los Angeles. Ze is de opvolger van oud-zwemmer Pieter van den Hoogenband.

14 uur geleden
Plat volgt Vergeer op als chef de mission Paralympische Spelen

ARNHEM (ANP) - Jetze Plat is de nieuwe chef de mission voor de Paralympische Zomerspelen van Los Angeles 2028. Dat maakte sportkoepel NOC*NSF bekend tijdens een persconferentie op sportcentrum Papendal.

15 uur geleden
NOC*NSF bevestigt Wüst als chef de mission voor Spelen 2028

ARNHEM (ANP) - Ireen Wüst is definitief de nieuwe chef de mission voor de Olympische Spelen van 2028. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF dinsdagmiddag bekendgemaakt, nadat het al enige tijd eerder was uitgelekt. Oud-schaatsster Wüst (40) wordt de eerste vrouwelijke chef de mission en krijgt deze functie als het bevalt ook tijdens de Winterspelen van 2030.

15 uur geleden
Venus en Serena Williams samen in dubbelspel op Wimbledon

LONDEN (ANP) - De zussen Venus en Serena Williams komen samen uit in het dubbelspel op Wimbledon. De veelvoudig grandslamkampioenen hebben van de organisatie een wildcard gekregen. Het toernooi begint over een kleine twee weken.

18 uur geleden