Veldrijders met drie titelverdedigers naar WK, Vos onzeker
ARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt start met drie titelverdedigers op het WK veldrijden in het Franse Liévin op 1 en 2 februari. Fem van Empel, Mathieu van der Poel en Tibor Del Grosso bij de beloften voeren de equipe aan. Over de deelname van Marianne Vos wordt deze week beslist, meldt de bondscoach via wielerbond KNWU.
De Knegt heeft zeven wielrenners en negen wielrensters geselecteerd bij de elite. Naast Van der Poel, zijn dat Lars van der Haar, Pim Ronhaar, Joris Nieuwenhuis, Mees Hendrikx, Ryan Kamp en Corné van Kessel. Bij de vrouwen zijn naast Van Empel, Lucinda Brand, Ceylin, del Carmen Alvarado, Puck Pieterse, Inge van der Heijden, Manon Bakker, Annemarie Worst, Denise Betsema en Vos aangewezen. "We reizen af met Vos in onze selectie, maar ze kampt wel met een lichte blessure", aldus De Knegt. "Deze week moet definitief duidelijk worden of ze kan starten."
De bondscoach heeft met Van der Poel de grote favoriet bij de mannen in de ploeg. "Maar het blijft sport, je moet gezond blijven en gevrijwaard van pech", reageerde hij. "Tegelijkertijd kan ik niet ontkennen dat Mathieu ook dit weekend weer zeer veel indruk maakte. De vrouwen zijn dit seizoen meer aan elkaar gewaagd. We hebben in Nederland een aantal kandidaten voor de winst, maar ik schat ook zeker Blanka Vas hoog in na dit weekend. De sterkste wint in Liévin, daar is het parcours eerlijk en zwaar genoeg voor."
Beloften
Met Del Grosso heeft De Knegt ook de titelverdediger bij de beloften. "Hij zou een tweede wereldtitel op rij kunnen behalen, wat heel knap zou zijn. Bij de vrouwen is Leonie Bentveld medaillekandidaat."
Nederland doet niet mee aan de Team Relay die op vrijdag wordt verreden, omdat de Nederlandse veldrijders zich willen focussen op hun individuele kampioenschappen.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft al aangekondigd dat hij in 2028 niet zal meedoen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. De basketballer zei dat in de podcast 'Mind the Game'. De 40-jarige James speelde op vier Zomerspelen mee met de Amerikaanse ploeg en won drie keer goud en een keer brons. "Je weet mijn antwoord al. Ik ga de wedstrijden kijken", aldus James, die dit seizoen nog niet in actie kwam voor Los Angeles Lakers in de NBA.
4 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Autocoureur Lando Norris kan in de Grote Prijs van Las Vegas Max Verstappen definitief uitschakelen in de titelstrijd van de Formule 1. Als de Brit van McLaren zondag in de Amerikaanse gokstad negen punten meer scoort dan de Nederlander van Red Bull, dan kan Verstappen geen vijfde wereldtitel meer winnen. Dat scenario voltrekt zich bijvoorbeeld als Norris wint en Verstappen niet hoger eindigt dan de derde plaats.
7 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse rechter die het strafproces tegen het medische team van de overleden Argentijnse voetballegende Diego Maradona heeft laten mislukken, is uit haar functie gezet. Een speciale juridische commissie heeft bepaald dat de 48-jarige Julieta Makintach in de toekomst ook geen enkele andere rechterlijke functie mag bekleden.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Olav Kooij krijgt bij zijn nieuwe ploeg Decathlon CMA CGM te maken met een ploegleider met ruime ervaring als het op sprinten aankomt. De Franse wielerploeg waarvoor de 24-jarige Zuid-Hollander vanaf volgend jaar uitkomt, heeft Mark Renshaw en Heinrich Haussler aangesteld als ploegleiders. Met name Renshaw gaat zich bij het team bezighouden met de zogenoemde sprinttrein.
12 uur geledenCALGARY (ANP) - Schaatsers Marijke Groenewoud en Marcel Bosker keren komend weekend tijdens wereldbekerwedstrijden in Calgary terug op de ploegachtervolging. Beiden ontbraken afgelopen weekend in Salt Lake City op het onderdeel waarop Nederland teleurstellend presteerde. De vrouwen eindigden als vijfde, de mannen als zesde.
14 uur geledenROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.
1 dag geleden