
Veldrijders met 'alle troeven' naar wereldbeker in Rucphen
RUCPHEN (ANP) - De Nederlandse ploeg doet zaterdag met alle veldrijders van naam mee aan de wereldbeker in Rucphen. Wereldkampioen Mathieu van der Poel rijdt daar zijn eerste cross van het seizoen. Bij de vrouwen staan onder anderen Marianne Vos, Lucinda Brand, Denise Betsema, Ceylin del Carmen Alvarado, Annemarie Worst en Fem van Empel aan de start.
"Natuurlijk ben je benieuwd hoe Mathieu ervoor staat in zijn eerste crossen van het seizoen, al zijn we gewend dat hij zich direct met de besten kan meten", zegt bondscoach Gerben de Knegt. "We staan met name in Rucphen met al onze troeven aan het vertrek."
Bij afwezigheid van onder anderen Brand, Worst en Alvarado won de 19-jarige Van Empel zondag de wereldbekerwedstrijd in Val di Sole. Brand behield de leiding in het wereldbekerklassement. De top 7 van dat klassement komt uit Nederland. Bij de mannen heeft de Belg Eli Iserbyt de leiding, gevolgd door drie landgenoten. Lars van der Haar is op de vijfde plaats de eerste Nederlander.
Bij de wereldbekerwedstrijd in Rucphen is vanwege de coronamaatregelen geen publiek toegestaan. Van der Poel doet een dag later in België ook mee aan de cross in Namen.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Jannik Sinner heeft zeer overtuigend de tweede ronde van de US Open bereikt. De 24-jarige titelverdediger verloor slechts vier games tegen de Tsjech Vit Kopriva: 6-1 6-1 6-2.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse legt zich niet neer bij het intrekken van de proflicentie. De club gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechter in Utrecht, die oordeelde dat de KNVB de formatie uit de Gelderse hoofdstad terecht uit het betaald voetbal heeft gezet. Volgens een woordvoerder van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden dient de zaak komende maandag.
4 uur geledenBANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters gaan als groepswinnaar naar de achtste finales van het WK. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski versloeg ook gastland Thailand in een sfeervolle sporthal in Bangkok: 3-2 (23-25 25-17 23-25 25-10 16-14).
6 uur geledenVOIRON (ANP) - Ben Turner heeft de vierde etappe van de Vuelta gewonnen. De Brit van Ineos-Grenadiers was na 206,7 kilometer in de Franse finishplaats Voiron de beste in de massasprint. Hij bleef de Belgen Jasper Philipsen en Edward Planckaert, beiden van Alpecin-Deceuninck, voor.
6 uur geledenLONDON (ANP/RTR) - Het nieuwe Amerikaanse Formule 1-team Cadillac heeft de Fin Valtteri Bottas en de Mexicaan Sergio Pérez aangekondigd als rijders voor komend seizoen. Cadillac maakt dan als elfde team zijn entree in de koningsklasse van de autosport.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Venus Williams is bij haar 25e deelname aan het hoofdtoernooi van de US Open in de eerste ronde uitgeschakeld. De als elfde geplaatste Tsjechische Karolina Muchova was in drie sets te sterk voor de 45-jarige tweevoudig winnares, die na een jaar afwezigheid haar rentree vierde op het laatste grandslamtoernooi van het jaar: 6-3 2-6 6-1.
14 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Spanjaard Carlos Alcaraz is met een overtuigende overwinning begonnen aan de US Open. Met een nieuw en kortgeschoren kapsel won de nummer 2 van de plaatsingslijst in drie sets van de ongeplaatste Amerikaan Reilly Opelka: 6-4 7-5 6-4.
15 uur geleden