Veldrijder Van der Poel wint ook Belgische revanchecross
OTEGEM (ANP) - Mathieu van der Poel heeft maandag de veldrit van Otegem gewonnen. De cross geldt traditiegetrouw als de revanchewedstrijd voor het Belgisch kampioenschap van de dag ervoor. Maar met Van der Poel was er opnieuw geen kans voor een van de Belgische deelnemers om zich te revancheren tegenover kersvers Belgisch kampioen Laurens Sweeck. De Nederlander won voor het vijfde jaar op rij.
Sweeck was halverwege door een val achterop geraakt en deed niet mee om de ereplaatsten. Achter Van der Poel, die zelf in Rucphen voor de zesde keer op rij nationaal kampioen was geworden, finishte de Belg Tim Merlier als tweede. Zijn landgenoot Gianni Vermeersch werd derde.
Van der Poel, die zijn 21 overwinning boekte in 22 optredens deze winter, ging meteen na de cross op weg naar het vliegveld. Hij gaat op stage met de wegploeg van Alpecin-Fenix in Spanje en keert over anderhalve week terug voor het laatste deel van zijn seizoen in het veld.
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
20 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
20 uur geleden