Veldrijder Van der Poel wint ook Belgische revanchecross
OTEGEM (ANP) - Mathieu van der Poel heeft maandag de veldrit van Otegem gewonnen. De cross geldt traditiegetrouw als de revanchewedstrijd voor het Belgisch kampioenschap van de dag ervoor. Maar met Van der Poel was er opnieuw geen kans voor een van de Belgische deelnemers om zich te revancheren tegenover kersvers Belgisch kampioen Laurens Sweeck. De Nederlander won voor het vijfde jaar op rij.
Sweeck was halverwege door een val achterop geraakt en deed niet mee om de ereplaatsten. Achter Van der Poel, die zelf in Rucphen voor de zesde keer op rij nationaal kampioen was geworden, finishte de Belg Tim Merlier als tweede. Zijn landgenoot Gianni Vermeersch werd derde.
Van der Poel, die zijn 21 overwinning boekte in 22 optredens deze winter, ging meteen na de cross op weg naar het vliegveld. Hij gaat op stage met de wegploeg van Alpecin-Fenix in Spanje en keert over anderhalve week terug voor het laatste deel van zijn seizoen in het veld.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
13 uur geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
16 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
17 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
18 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
20 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
22 uur geleden