
Veldrijder Van der Poel wint met overmacht in Essen
ESSEN (ANP) - Veldrijder Mathieu van der Poel heeft de Ethias Cross in het Belgische Essen overtuigend gewonnen. De wereldkampioen kwam na negen ronden solo aan voor de Belg Quinten Hermans en de Brit Tom Pidcock.
De Belgisch kampioen Laurens Sweeck startte goed in Essen en nam een kleine voorsprong op de concurrentie. Hermans en Pidcock konden snel aansluiten, Van der Poel lag wat verder, rond de vijfde plaats. Aan het einde van de tweede ronde had hij het gat naar de koplopers echter gedicht.
Pidcock, die de Nederlander in de afgelopen twee wedstrijden veel tegenstand had geboden, maakte enkele stuurfouten halverwege de wedstrijd en verloor de aansluiting met de kop. In de vijfde ronde plaatste Van der Poel een versnelling en liet ook Sweeck en Hermans achter.
Derde zegen
Voor Van der Poel, die aangaf ook woensdag te zullen starten in Herentals, is het de derde zege in dit crossseizoen. Zaterdag zal hij van start gaan in Heusden-Zolder in de cross in de Superprestige en zondag doet hij ook mee aan de wereldbekerwedstrijd in Dendermonde.
"Het tempo lag vrij hoog in het begin en ik maakte te veel fouten", keek Van der Poel terug op zijn 'mindere' start. "Mijn banden stonden te hard. Toen ik van fiets was gewisseld begon het beter te lopen. In het eerste deel van de wedstrijd was ik ook wat minder. De zware wedstrijd in Namen heeft er toch ingehakt, ik denk dat je dat ook bij Pidcock ziet."
De 25-jarige wereldkampioen pakte in het tweede deel van de wedstrijd een voorsprong en was niet meer in te halen. "Ik heb technisch zo goed mogelijk proberen te rijden en zo zuinig mogelijk de overwinning willen pakken met het oog op de drukke periode. Na de twee lastige wedstrijden was deze overwinning welkom."
Meer uit Sport
HENGELO (ANP) - Atlete Jessica Schilder is bij de FBK Games als tweede geëindigd bij het kogelstoten. De 26-jarige Volendamse moest in Hengelo met 20,16 meter de zege laten aan de Amerikaanse Chase Jackson. Die won met een worp van 20,62 meter. Jorinde van Klinken werd zesde met 17,58 meter.
9 uur geledenHENGELO (ANP) - Elvis Afrifa heeft de 100 meter gewonnen bij de FBK Games in Hengelo. De 27-jarige sprinter was de beste in 10,25 seconden. Hij troefde daarmee Benjamin Richardson uit Zuid-Afrika (10,28) en Henrik Larsson uit Zweden (10,29) af. Taymir Burnet werd zevende in 10,37.
10 uur geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver is bij de FBK Games in Hengelo met 23,40 seconden als vierde geëindigd op de 200 meter. De 26-jarige atlete was daarmee de tweede Nederlandse. Minke Bisschops werd derde met 23,14. De zege ging naar Anavia Battle uit de Verenigde Staten in 22,75.
10 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Bol heeft bij de FBK Games in Hengelo met een baanrecord van 52,51 seconden indruk gemaakt op de 400 meter horden. De 25-jarige wereldkampioene was een fractie langzamer dan bij haar eerste Diamond League-wedstrijd van het seizoen in Rabat, waar ze won in 52,46 seconden.
10 uur geledenHENGELO (ANP) - Nadine Visser heeft bij de FBK Games in Hengelo de 100 meter horden gewonnen. De 30-jarige hordeloopster was met 12,59 sneller dan Marione Fourie uit Zuid-Afrika (12,60) en de Poolse Pia Skrzyszowska (12,77). Maayke Tjin-A-Lim werd vierde in 12,90.
10 uur geledenHENGELO (ANP) - Jonas Phijffers heeft bij de FBK Games in Hengelo de 400 meter gewonnen. De 21-jarige atleet was de snelste in een persoonlijk record van 44,93. De Braziliaan Matheus Lima werd tweede in 45,21 en de Duitser Jean Paul Bredau derde in 45,78.
10 uur geledenISSOIRE (ANP) - Jonathan Milan heeft de tweede etappe in het Critérium du Dauphiné gewonnen. De Italiaan van Lidl-Trek was in de bijna 205 kilometer lange rit, van Prémilhat naar Issoire, overtuigend de snelste in de massasprint. De Brit Fred Wright werd tweede, voor Mathieu van der Poel. De Nederlander verdiende dankzij die klassering vier bonificatieseconden voor het algemeen klassement.
12 uur geleden