Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldrijder Van der Poel wint met overmacht in Essen

Veldrijder Van der Poel wint met overmacht in Essen

ESSEN (ANP) - Veldrijder Mathieu van der Poel heeft de Ethias Cross in het Belgische Essen overtuigend gewonnen. De wereldkampioen kwam na negen ronden solo aan voor de Belg Quinten Hermans en de Brit Tom Pidcock.

De Belgisch kampioen Laurens Sweeck startte goed in Essen en nam een kleine voorsprong op de concurrentie. Hermans en Pidcock konden snel aansluiten, Van der Poel lag wat verder, rond de vijfde plaats. Aan het einde van de tweede ronde had hij het gat naar de koplopers echter gedicht.

Pidcock, die de Nederlander in de afgelopen twee wedstrijden veel tegenstand had geboden, maakte enkele stuurfouten halverwege de wedstrijd en verloor de aansluiting met de kop. In de vijfde ronde plaatste Van der Poel een versnelling en liet ook Sweeck en Hermans achter.

Derde zegen

Voor Van der Poel, die aangaf ook woensdag te zullen starten in Herentals, is het de derde zege in dit crossseizoen. Zaterdag zal hij van start gaan in Heusden-Zolder in de cross in de Superprestige en zondag doet hij ook mee aan de wereldbekerwedstrijd in Dendermonde.

"Het tempo lag vrij hoog in het begin en ik maakte te veel fouten", keek Van der Poel terug op zijn 'mindere' start. "Mijn banden stonden te hard. Toen ik van fiets was gewisseld begon het beter te lopen. In het eerste deel van de wedstrijd was ik ook wat minder. De zware wedstrijd in Namen heeft er toch ingehakt, ik denk dat je dat ook bij Pidcock ziet."

De 25-jarige wereldkampioen pakte in het tweede deel van de wedstrijd een voorsprong en was niet meer in te halen. "Ik heb technisch zo goed mogelijk proberen te rijden en zo zuinig mogelijk de overwinning willen pakken met het oog op de drukke periode. Na de twee lastige wedstrijden was deze overwinning welkom."

Meer uit Sport

Duitse zwemmer Wellbrock pakt bij WK ook titel op estafette

SINGAPORE (ANP/DPA) - Zwemmer Florian Wellbrock heeft bij de wereldkampioenschappen in Singapore zijn vierde titel gepakt. De 27-jarige Duitser won in het open water goud met het estafetteteam op de 4x1500 meter. Celine Rieder, Oliver Klemet en Isabel Gose waren de andere drie Duitse zwemmers.

2 uur geleden
Vierde ATP-titel voor Canadese tennisser Shapovalov

LOS CABOS (ANP) - Tennisser Denis Shapovalov heeft voor de vierde keer een ATP-toernooi op zijn naam geschreven. De 26-jarige Canadees won in de finale in Los Cabos in Mexico met 6-4 6-2 van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic. De partij duurde 1 uur en 15 minuten.

2 uur geleden
Steenbeek als achtste naar WK-finale vrije kür solo

SINGAPORE (ANP) - Synchroonzwemster Marloes Steenbeek heeft zich bij de wereldkampioenschappen in Singapore geplaatst voor de finale van de vrije kür solo. De 20-jarige Nederlandse noteerde 218.5851 punten en eindigde daarmee als achtste van de dertig deelneemsters. De beste twaalf kwalificeerden zich voor de finale, die dinsdag om 04.00 uur Nederlandse tijd begint.

2 uur geleden
Bäckstedt na zege in tijdrit nieuwe leidster Baloise Ladies Tour

MALDEGEM (ANP) - Zoe Bäckstedt heeft ook het tweede gedeelte van de derde etappe van de Baloise Ladies Tour gewonnen. Het was een tijdrit over ruim 10 kilometer met start en finish in Maldegem. De renster van Canyon/SRAM, die ook al de ochtendrit had gewonnen, nam de leiderstrui over van de Nederlandse Charlotte Kool.

15 uur geleden
Duitser Lipowitz verrast door witte trui in Tour

LUCHON-SUPERBAGNÈRES (ANP/RTR) - De Duitser Florian Lipowitz is na het uitvallen van de Belg Remco Evenepoel opgeklommen naar de derde plaats in het algemeen klassement van de Tour de France. Net als in de eerste Pyreneeënrit en in de klimtijdrit eindigde hij in het spoor van geletruidrager Tadej Pogacar en Jonas Vingegaard, de twee sterkste renners tot nu toe.

15 uur geleden
Steels noemt opgave van zijn kopman Evenepoel verstandige keuze

LUCHON-SUPERBAGNÈRES (ANP/BELGA) - De Belg Remco Evenepoel verliet zaterdag de Tour de France. De nummer 3 van het klassement stapte al vroeg in de derde Pyreneeënrit in tranen af nadat hij het tempo van zijn concurrenten niet had kunnen volgen. "Hij was heel ontgoocheld dat hij de Tour moest verlaten, maar het ging niet", zei Tom Steels, ploegleider van Soudal Quick-Step bij TNT. "Het was de derde dag op rij dat hij zich niet fantastisch voelde. Je hoopt er het beste van en dat het tij keert, maar dat gebeurde niet."

16 uur geleden
Ploegleider Ineos was al voor zijn Tourzege trots op Arensman

LUCHON-SUPERBAGNÈRES (ANP) - Ploegleider Zak Dempster was onder de indruk van de etappezege van Thymen Arensman in de Tour de France. De Nederlander van Ineos Grenadiers had de afgelopen jaren soms problemen met de druk die de status van kopman hem bezorgde. "Het zijn in feite nog 'kids', die gewoon hun best doen", vertelde Dempster, die even moest slikken toen hij het over Arensman had, bij Eurosport.

16 uur geleden