Veldrijder Van der Poel wint Azencross voor derde keer op een rij
LOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft vrijdag zijn 26e overwinning van dit jaar in het veldrijden behaald. De Nederlander was de beste bij de Azencross in Loenhout. Van der Poel won die wedstrijd, die deel uitmaakt van de DVV-trofee, in 2017 en 2018 ook al.
Het ging vrijdag niet vanzelf voor de Limburger. Van der Poel kwam kort na de start ten val en liep een achterstand van ongeveer 40 seconden op. Na vijf van de acht ronden haalde hij de Belgische leider Eli Iserbyt bij en ging er zelf vandoor. Iserbyt werd op 8 seconden achterstand tweede.
Van der Poel won een dag eerder met overmacht de wereldbekerwedstrijd van Heusden-Zolder.
Wout van Aert maakte in Loenhout zijn rentree na een half jaar afwezigheid. De 25-jarige Belg van Jumbo-Visma raakte tijdens de Tour de France geblesseerd na een zware val.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
5 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
6 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
1 dag geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
1 dag geleden