Veldrijder Van der Poel opent jaar met zege
BAAL (ANP) - Ook in het nieuwe jaar gaat Mathieu van der Poel gewoon door met winnen in veldritten. De regerend wereldkampioen zegevierde overtuigend in de Grote Prijs Sven Nys in Baal, een cross uit de reeks om de DVV Trofee. Hij boekte al zijn zeventiende crosszege van deze winter.
Van der Poel droeg voor het eerst de namen van zijn nieuwe sponsors op zijn regenboogtrui. De bedrijven Alpecin en Fenix hebben voor veel geld de sponsoring van Corendon en Circus overgenomen.
Van der Poel keek het de eerste ronden even aan en reed een tijdje samen met Eli Iserbyt aan de leiding. Toen de Sportman van Jaar in de derde ronde venijnig aanzette, was de beste Belg van dit seizoen gezien. Van der Poel bouwde in korte tijd een voorsprong op die voor zijn concurrente niet meer te overbruggen was. Hij kwam over de finish met een voorsprong van 23 seconden op Iserbyt. De Brit Tom Pidcock werd derde, vlak voor Corné van Kessel.
Meer uit Sport
STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
22 minuten geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
4 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
10 uur geleden