Veldrijder Van der Poel opent jaar met zege
BAAL (ANP) - Ook in het nieuwe jaar gaat Mathieu van der Poel gewoon door met winnen in veldritten. De regerend wereldkampioen zegevierde overtuigend in de Grote Prijs Sven Nys in Baal, een cross uit de reeks om de DVV Trofee. Hij boekte al zijn zeventiende crosszege van deze winter.
Van der Poel droeg voor het eerst de namen van zijn nieuwe sponsors op zijn regenboogtrui. De bedrijven Alpecin en Fenix hebben voor veel geld de sponsoring van Corendon en Circus overgenomen.
Van der Poel keek het de eerste ronden even aan en reed een tijdje samen met Eli Iserbyt aan de leiding. Toen de Sportman van Jaar in de derde ronde venijnig aanzette, was de beste Belg van dit seizoen gezien. Van der Poel bouwde in korte tijd een voorsprong op die voor zijn concurrente niet meer te overbruggen was. Hij kwam over de finish met een voorsprong van 23 seconden op Iserbyt. De Brit Tom Pidcock werd derde, vlak voor Corné van Kessel.
Meer uit Sport
KONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.
4 uur geledenTORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.
4 uur geledenKONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.
6 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is zonder te rijden haar Europese titel op de tijdrit kwijtgeraakt. De 27-jarige Nederlandse meldde zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya vlak voor de start van de tijdrit af. Het is onduidelijk wat de reden voor de afzegging is.
6 uur geleden