Veldrijder Van der Poel ook in Mol de beste
MOL (ANP) - Veldrijder Mathieu van der Poel heeft ook de Zilvermeeuwcross in het Belgische Mol gewonnen. Het betekende voor Van der Poel zijn tiende overwinning in evenzoveel optredens dit seizoen. Zaterdag was de wereldkampioen ook al de beste in Kortrijk, in een veldrit om de DVV Trofee. In Mol was er voor de Nederlander van Corendon-Circus alleen eer en een flink startgeld te halen.
Van der Poel rijdt een beperkt programma dat na het WK op 2 februari eindigt. Daardoor zijn de klassementen van wereldbeker, Superprestige en DVV Trofee voor hem van ondergeschikt belang. Maar de wedstrijden waar Van der Poel start hebben tot nu toe hetzelfde beeld laten zien: dat van een renner die ver boven de anderen uitsteekt. In Mol, waar veel van zijn concurrenten ontbraken, was er zo waar nog enige spanning nadat Van der Poel een keer onderuit ging in de voorlaatste ronde. Maar de zege kwam niet in gevaar. De Belg Tom Meeusen werd tweede. David van der Poel zorgde met de derde plaats voor een volledig Corendon-podium.
Meer uit Sport
BRUSSEL (ANP) - De Belgische tennisser David Goffin heeft zijn laatste enkelpartij als proftennisser gespeeld. De 35-jarige Goffin verloor donderdag in het ATP-toernooi van Brussel in de tweede ronde in twee sets van de Amerikaan Alex Michelsen: 6-3 6-4.
7 uur geledenMONACO (ANP) - De Ethiopische atlete Ruti Aga is door de Athletics Integrity Unit (AIU) voor zes jaar geschorst. De winnares van de marathon van Tokio in 2019 is gestraft voor het gebruik van het verboden middel methylprednisolon en het manipuleren van een dopingcontrole, zo meldt de antidopingautoriteit.
7 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Wielerploeg Red Bull-Bora-hansgrohe ziet door het hoge aantal tijdritkilometers veel kansen voor de Belgische renner Remco Evenepoel in de komende Tour de France. Ook zijn er maar drie aankomsten bergop, wat ook in het voordeel van de nummer 2 van afgelopen editie zou moeten zijn. "Over het geheel genomen is het een parcours dat onze sterke punten benadrukt en ons alle reden geeft om voor de gele trui te gaan", reageerde sportief manager Zak Dempster.
10 uur geledenHELSINKI (ANP) - De Europese kampioenschappen atletiek vinden in 2030 plaats in het Finse Helsinki. Dat heeft de Europese atletiekfederatie European Athletics donderdag bekendgemaakt.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - De starttijden van de Tour de France worden vooralsnog niet gewijzigd, zei koersdirecteur Christian Prudhomme donderdag tijdens de presentatie van het parcours van de Ronde van Frankrijk in Parijs tegen persbureau AFP. Dat idee werd tijdens de afgelopen Tour geopperd toen er drie etappes vanwege de hitte werden aangepast. Volgens Prudhomme is het geen goed idee om op voorhand vroeger te beginnen. "Als we om 10.00 uur zouden starten, zouden de renners drie uur eerder moeten opstaan. En dan gaan we er nog vanuit dat ze allemaal vlak bij de startlocatie verblijven, wat nooit het geval is."
10 uur geledenPARIJS (ANP) - De Tour de France kent komend jaar de ontknoping in de Pyreneeën. De koninginnenrit is de achttiende etappe, waarin het mannenpeloton onder meer de Col du Soulor en de Tourmalet moet beklimmen. In de negende etappe staat al de Grand Colombier op het programma, met daarna nog twee etappes in de Alpen. Dat is donderdag bekendgemaakt tijdens de presentatie in Parijs.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - De Tour de France Femmes eindigt komend jaar op de slapende vulkaan Puy de Dôme, zo is bekendgemaakt in Parijs. De finish van de negende en laatste etappe ligt op 7 augustus op de klim met veel wielergeschiedenis in het Centraal Massief. De Puy de Dôme keerde in 2023 terug in de Tour voor mannen na een afwezigheid van 35 jaar.
12 uur geleden