Veldrijder Van der Poel hoopt met topvorm op derde wereldtitel
DÜBENDORF (ANP) - Veldrijder Mathieu van der Poel gaat vanaf 15.00 uur op jacht naar titelprolongatie bij het WK in Dübendorf. De 25-jarige Nederlander is de topfavoriet op het zware parcours in Zwitserland. Een grote groep voornamelijk Belgische veldrijders zal proberen hem van zijn derde wereldtitel te houden. Van der Poel won eerder in Tabor (2015) en vorig jaar in Bogense. Voor Nederland starten ook onder anderen Lars van der Haar en Corné van Kessel.
Van der Poel won deze winter 23 van de 24 veldritten waarin hij aan de start stond. De veldrijder van de ploeg Alpecin-Fenix, dat met Ceylin del Carmen Alvarado zaterdag al de wereldtitel bij de vrouwen pakte, bereikte naar eigen zeggen in de afgelopen weken pas zijn echte topvorm. "Pas na de nationale kampioenschappen hebben we de specifieke crosstraining opgepakt. Ik merkte vorig weekeinde dat ik in de beste vorm verkeer."
De titelverdediger verwacht op het zware parcours vooral tegenstand van de Belg Toon Aerts, die dit seizoen het eindklassement van de wereldbeker won. Aerts is de enige veldrijder die Van der Poel dit seizoen een keer wist te kloppen.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
5 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
7 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
10 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
10 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
11 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.
15 uur geleden