Veldrijder Van der Poel hoopt met topvorm op derde wereldtitel
DÜBENDORF (ANP) - Veldrijder Mathieu van der Poel gaat vanaf 15.00 uur op jacht naar titelprolongatie bij het WK in Dübendorf. De 25-jarige Nederlander is de topfavoriet op het zware parcours in Zwitserland. Een grote groep voornamelijk Belgische veldrijders zal proberen hem van zijn derde wereldtitel te houden. Van der Poel won eerder in Tabor (2015) en vorig jaar in Bogense. Voor Nederland starten ook onder anderen Lars van der Haar en Corné van Kessel.
Van der Poel won deze winter 23 van de 24 veldritten waarin hij aan de start stond. De veldrijder van de ploeg Alpecin-Fenix, dat met Ceylin del Carmen Alvarado zaterdag al de wereldtitel bij de vrouwen pakte, bereikte naar eigen zeggen in de afgelopen weken pas zijn echte topvorm. "Pas na de nationale kampioenschappen hebben we de specifieke crosstraining opgepakt. Ik merkte vorig weekeinde dat ik in de beste vorm verkeer."
De titelverdediger verwacht op het zware parcours vooral tegenstand van de Belg Toon Aerts, die dit seizoen het eindklassement van de wereldbeker won. Aerts is de enige veldrijder die Van der Poel dit seizoen een keer wist te kloppen.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet is als zesde geëindigd in de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 33-jarige atleet miste de scherpte en klokte 6,61, een tiende boven zijn Nederlands record van 6,51.
5 uur geledenTORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet heeft zich verrassend geplaatst voor de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij spurtte in zijn heat naar de tweede plaats in 6,56 seconden, de klassering die hem direct doorgang gaf naar de finale, die later vrijdag om 21.22 uur wordt afgewerkt.
6 uur geledenTORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met een overtuigend optreden doorgedrongen tot de finale van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko Pomorska Arena haar heat in de halve finales in een tijd van 51,23. De finale is zaterdagavond.
6 uur geledenTORUN (ANP) - Jessica Schilder ging voor goud op de WK indoor bij het kogelstoten, maar de uitkomst in de atletiekhal van het Poolse Torun was de ondankbare vierde plaats. De Volendamse stootte in haar beste poging de 4 kilo zware kogel naar een afstand van 19,63.
7 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple heeft zich op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 27-jarige atleet eindigde in zijn serie als derde in een tijd van 3.39,03. Zijn klassering volstond om rechtstreeks te worden toegelaten tot de finale, die voor zondag staat gepland. De Spanjaard Mariano García won de heat in 3.38,19.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Marianne Vos gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op X. Vos is naar huis gegaan vanwege de kritieke gezondheidstoestand van haar vader. "Onze gedachten zijn bij Marianne en haar naasten", schrijft haar ploeg.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Elisa Longo Borghini gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo door ziekte. Dat heeft haar ploeg UAE Team ADQ vrijdag bekendgemaakt. Volgens haar ploeg is de Italiaans kampioene 's nachts ziek geworden door een virus.
9 uur geleden