Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldrijder Van der Haar soleert naar zege Superprestige Gavere

Veldrijder Van der Haar soleert naar zege Superprestige Gavere

GAVERE (ANP) - Lars van der Haar heeft op imponerende wijze de veldrit van Gavere gewonnen. De Nederlander reed de concurrentie zoek in de slotcross van de Superprestige en kwam met meer dan een minuut voorsprong solo over de finish. De Belg Eli Iserbyt arriveerde op 1 minuut en 8 seconden als tweede en stelde de eindzege zeker in het klassement van de prominente veldrittenserie. Toon Aerts werd derde op 1.40.

Van der Haar boekte in het Vlaamse Gavere zijn vierde zege van het seizoen. Hij veroverde onder meer de Nederlandse - en de Europese titel. Op het WK in de Verenigde Staten reed hij naar het zilver. "Gavere is een klassieker in het veldrijden. Gavere winnen, spreekt tot de verbeelding", zei Van der Haar na de cross. "Dit is ook de eerste Superprestigecross die ik win in mijn hele loopbaan. Als dat dan Gavere is, ben ik daar bijzonder blij mee."

De 30-jarige Woudenberger doet zondag nog mee aan een cross in Brussel en laat zich dan opereren aan een knie. Hij sukkelt al een tijdje met knieproblemen. "Vandaag had ik gelukkig geen pijn aan mijn knie. Dat is meestal alleen tijdens lange duurtrainingen. Ik voelde dan ook meteen dat ik over goede benen beschikte. Dit was een uitgave waarin we niet echt van fiets hoefden te wisselen. Normaal wordt deze cross eerder in het seizoen gereden en steevast ligt het er hier dan zwaar en modderig bij. Vandaag dus niet en dat speelde in mijn voordeel", zei Van der Haar, die in het Superprestigeklassement op de derde plaats eindigde.

Meer uit Sport

Picnic PostNL krijgt alleen WorldTour-licentie voor 2026

AIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.

1 uur geleden
FIS laat eerste skiërs uit Rusland en Belarus weer deelnemen

OBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.

2 uur geleden
Judoka Tsjakadoea beëindigt topsportcarrière

MEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.

2 uur geleden
Hockeyers openen Pro League met overwinning op Pakistan

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.

6 uur geleden
Hockeysters beginnen Pro League met zege op Duitsland

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn de Pro League begonnen met een zege op Duitsland. In Santiago del Estero in Argentinië won de ploeg van bondscoach Raoul Ehren met 2-0. Yibbi Jansen en Joosje Burg zorgden voor de doelpunten.

6 uur geleden
Bosz zag PSV niet onder druk uitkomen en noemt nederlaag terecht

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.

12 uur geleden
Handbalsters treffen Noorwegen bij bereiken halve finale WK

DORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.

17 uur geleden