Veldrijder Nieuwenhuis overtreft eigen verwachtingen met WK-zilver
TABOR (ANP) - Ruim anderhalf jaar nadat hij zijn loopbaan als wegrenner beëindigde, pakte Joris Nieuwenhuis op het WK veldrijden in Tabor het zilver achter de ongenaakbare Mathieu van der Poel. "Bij mijn terugkeer had ik wel doelen voor ogen, maar dit overtreft mijn verwachtingen", vertelde de Achterhoeker bij de NOS.
Ooit was hij een crosstalent met de wereldtitel bij de beloften in 2017 als bewijs. Maar Nieuwenhuis koos voor de weg, werd een gewaardeerde knecht bij Sunweb en later DSM en reed onder meer twee keer de Tour de France. Maar het voorbereidende werk in de sprints werd hem soms te gevaarlijk, bovendien is hij van huis uit iemand die liever zijn eigen plan trekt. "Ik ben meer thuis in deze sport en had twee jaar geleden wel voor ogen hoe ik het graag zou zien. Maar als ik het zo had uitgetekend zoals het nu verloopt, had ik mezelf voor gek verklaard."
Nieuwenhuis (27) reed de hele wedstrijd vrijwel onbedreigd als tweede op het zware parcours van Tabor. "Dit was het hoogst haalbare. Ik heb enorm afgezien de laatste ronden. Het ging op karakter en ik had gelukkig nog wat over omdat het een WK is. Ik voelde Michael Vanthourenhout dichterbij komen. In elke andere wedstrijd had ik het niet volgehouden. Maar dit is een WK, waar je van start tot finish geweldig wordt aangemoedigd en waar je het hele seizoen naartoe hebt geleefd."
Het zilver noemde Nieuwenhuis zijn 'tweede kers op de taart' na eerdere winst op het NK. "Ik ben gewoon heel blij hoe het gaat."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
10 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
13 uur geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
14 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.
14 uur geledenURAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.
17 uur geledenDUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
1 dag geleden