Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldrijder Nieuwenhuis overtreft eigen verwachtingen met WK-zilver

Veldrijder Nieuwenhuis overtreft eigen verwachtingen met WK-zilver

TABOR (ANP) - Ruim anderhalf jaar nadat hij zijn loopbaan als wegrenner beëindigde, pakte Joris Nieuwenhuis op het WK veldrijden in Tabor het zilver achter de ongenaakbare Mathieu van der Poel. "Bij mijn terugkeer had ik wel doelen voor ogen, maar dit overtreft mijn verwachtingen", vertelde de Achterhoeker bij de NOS.

Ooit was hij een crosstalent met de wereldtitel bij de beloften in 2017 als bewijs. Maar Nieuwenhuis koos voor de weg, werd een gewaardeerde knecht bij Sunweb en later DSM en reed onder meer twee keer de Tour de France. Maar het voorbereidende werk in de sprints werd hem soms te gevaarlijk, bovendien is hij van huis uit iemand die liever zijn eigen plan trekt. "Ik ben meer thuis in deze sport en had twee jaar geleden wel voor ogen hoe ik het graag zou zien. Maar als ik het zo had uitgetekend zoals het nu verloopt, had ik mezelf voor gek verklaard."

Nieuwenhuis (27) reed de hele wedstrijd vrijwel onbedreigd als tweede op het zware parcours van Tabor. "Dit was het hoogst haalbare. Ik heb enorm afgezien de laatste ronden. Het ging op karakter en ik had gelukkig nog wat over omdat het een WK is. Ik voelde Michael Vanthourenhout dichterbij komen. In elke andere wedstrijd had ik het niet volgehouden. Maar dit is een WK, waar je van start tot finish geweldig wordt aangemoedigd en waar je het hele seizoen naartoe hebt geleefd."

Het zilver noemde Nieuwenhuis zijn 'tweede kers op de taart' na eerdere winst op het NK. "Ik ben gewoon heel blij hoe het gaat."

Meer uit Sport

Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

17 uur geleden
Schaatsster Schulting wint NK sprint, ook Fledderus mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.

17 uur geleden
Atlete Klaver Nederlands kampioen 400 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.

18 uur geleden
Nationaal recordhouder Phijffers wint 400 meter NK indooratletiek

APELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.

18 uur geleden
Schulting wint ook derde afstand op NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.

19 uur geleden
Schaatser Bosker wint NK allround en mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.

20 uur geleden
Schaatsster Lancee voor het eerst Nederlands kampioen allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.

21 uur geleden