Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldrijder Kamp wereldkampioen bij beloften

Veldrijder Kamp wereldkampioen bij beloften

DÜBENDORF (ANP) - Ryan Kamp heeft de wereldtitel bij de beloften gewonnen. De 20-jarige veldrijder reed in het Zwitserse Dübendorf solo naar de eindzege van de koers voor coureurs jonger dan 23 jaar.

Kamp plaatste twee ronden voor de finish een beslissende demarrage. De Zwitser Kevin Kuhn finishte op 36 seconden als tweede, vlak voor de Nederlander Mees Hendrikx, die brons pakte.

Kamp tekende voor het tweede Nederlandse succes op het WK. Shirin van Anrooij werd eerder op zaterdag al wereldkampioen bij de junioren. De 17-jarige renster uit Goes reed al in de eerste ronde weg bij haar concurrenten. De Nederlandse Puck Pieterse werd tweede op 53 seconden. De Amerikaanse Madigan Munro finishte als derde en moest bijna anderhalve minuut toegeven.

Van Anrooij startte als grote favoriet. Ze eindigde dit seizoen al viermaal in de top tien bij een koers voor de wereldbeker van de elite.

Meer uit Sport

Roeister Florijn besloot in te houden met oog op finaleweekend WK

AMSTELVEEN (ANP) - Karolien Florijn besloot vrijdag haar krachten te sparen in de kwartfinales van de WK roeien in eigen land. Dat zei de olympisch kampioene in de skiff na de wedstrijd op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos tegen het ANP. Florijn was lange tijd in duel met de Britse Lauren Henry, vorig jaar tweede op de WK, maar liet haar in de laatste paar honderd meter gaan.

22 minuten geleden
Tennissers Griekspoor en Van de Zandschulp weer in Davis Cup-team

AMSTELVEEN (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp keren terug in het Davis Cup-team voor de ontmoeting met Colombia in september. De twee beste spelers van Nederland hadden afgezegd voor het verloren duel met India in februari en gaven de voorkeur aan hun eigen loopbaan. Griekspoor uitte vervolgens in de media kritiek op de tennisbond en het team van captain Paul Haarhuis.

52 minuten geleden
Wielrenner Lemmen langer door bij Visma - Lease a Bike

DEN BOSCH (ANP) - Wielerploeg Visma - Lease a Bike heeft Bart Lemmen langer vastgelegd. De 30-jarige Nederlander tekende een nieuw contract tot eind 2029.

4 uur geleden
Van de Zandschulp loopt halve finale in Winston-Salem mis

WINSTON-SALEM (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van het toernooi van het Amerikaanse Winston-Salem. De mondiale nummer 71 ging in twee sets onderuit tegen de Fransman Benjamin Bonzi, de mondiale nummer 109.

17 uur geleden
Hockeysters treffen Argentinië in finale WK

WAVER (ANP) - De Nederlandse hockeyvrouwen spelen zaterdag in de finale van het wereldkampioenschap tegen Argentinië. De Zuid-Amerikaanse vrouwen rekenden in de halve finale in Waver in België af met Australië: 1-0. Julieta Jankunas maakte het doelpunt.

17 uur geleden
Basketballers in WK-kwalificatie onderuit bij Duitsland

KEULEN (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben in de strijd om deelname aan het wereldkampioenschap van volgend jaar een nederlaag geleden. Regerend Duitsland was in Keulen met 99-83 te sterk voor het team van bondscoach Johan Roijakkers. Bij rust was de stand 64-50.

17 uur geleden
Broeders-Bol verbetert Nederlands record op 800 meter opnieuw

ZÜRICH (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft bij de Diamond League-wedstrijd in Zürich het Nederlands record op de 800 meter opnieuw verbeterd. De 26-jarige Nederlandse atlete kwam tot een tijd van 1.54,71. Daarmee was ze een stuk sneller dan zes dagen eerder in Lausanne, toen ze 1.55,41 klokte.

17 uur geleden