Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldrijder Kamp wereldkampioen bij beloften

Veldrijder Kamp wereldkampioen bij beloften

DÜBENDORF (ANP) - Ryan Kamp heeft de wereldtitel bij de beloften gewonnen. De 20-jarige veldrijder reed in het Zwitserse Dübendorf solo naar de eindzege van de koers voor coureurs jonger dan 23 jaar.

Kamp plaatste twee ronden voor de finish een beslissende demarrage. De Zwitser Kevin Kuhn finishte op 36 seconden als tweede, vlak voor de Nederlander Mees Hendrikx, die brons pakte.

Kamp tekende voor het tweede Nederlandse succes op het WK. Shirin van Anrooij werd eerder op zaterdag al wereldkampioen bij de junioren. De 17-jarige renster uit Goes reed al in de eerste ronde weg bij haar concurrenten. De Nederlandse Puck Pieterse werd tweede op 53 seconden. De Amerikaanse Madigan Munro finishte als derde en moest bijna anderhalve minuut toegeven.

Van Anrooij startte als grote favoriet. Ze eindigde dit seizoen al viermaal in de top tien bij een koers voor de wereldbeker van de elite.

Meer uit Sport

Oud-winnaar Carapaz kopman EF Education-EasyPost in Giro

BOULDER (ANP/BELGA) - Oud-winnaar Richard Carapaz is de kopman van wielerploeg EF Education-EasyPost voor de Giro d'Italia. De 31-jarige Ecuadoriaan schreef de Ronde van Italië in 2019 op zijn naam.

1 uur geleden
Griekspoor dankzij sterke derde set naar tweede ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich ten koste van de Serviër Miomir Kecmanovic geplaatst voor de tweede ronde van het masterstoernooi van Rome. De Nederlandse nummer 35 van de wereld knokte zich terug van een set achterstand, mede door een sterk optreden in de derde en beslissende set: 4-6 6-3 6-0.

3 uur geleden
Beroep wielrenner López tegen dopingschorsing afgewezen

LAUSANNE (ANP) - De Colombiaanse wielrenner Miguel Ángel López moet zijn schorsing van vier jaar wegens overtreding van de dopingregels uitzitten. López, bijgenaamd Superman, kreeg een jaar geleden de schorsing opgelegd door de internationale wielrenunie UCI en ging in beroep bij sporttribunaal CAS.

4 uur geleden
PEC Zwolle kiest voor trainer Van der Vegt als opvolger Jansen

ZWOLLE (ANP) - Henry van der Vegt is vanaf komend seizoen trainer van PEC Zwolle. De oud-voetballer van de club (53) heeft een contract voor twee seizoenen getekend bij de nummer 14 van de Eredivisie, die zich afgelopen weekend zo goed als zeker veilig speelde. Hij volgt de vertrekkende Johnny Jansen op.

7 uur geleden
Formule 1-team Alpine vervangt Doohan vijf races voor Colapinto

ENSTONE (ANP) - Het Formule 1-team van Alpine vervangt Jack Doohan in ieder geval de komende vijf races door Franco Colapinto. Voor de Grote Prijs van Groot-Brittannië in juli volgt een evaluatie, meldt het team. Over de rijderswissel werd de afgelopen dagen al gespeculeerd, na de teleurstellende prestaties van Doohan (22) in de eerste zes races en zijn uitvallen afgelopen weekend in Miami.

9 uur geleden
Briatore vervangt opgestapte teambaas Oakes bij F1-renstal Alpine

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Oliver Oakes is opgestapt bij de Formule 1-renstal Alpine. De 75-jarige Flavio Briatore neemt zijn taken per direct over. De Italiaan, voormalig teambaas bij Benetton en Renault, was al adviseur bij Alpine.

20 uur geleden
Gerritse wint etappe en pakt leiding in de Vuelta Femenina

HUESCA (ANP) - De Nederlandse Femke Gerritse (SD Worx-Protime) heeft de derde etappe van de Vuelta Femenina van Barbastro naar Huesca gewonnen. De rit ging 132,4 kilometer over een heuvelachtig landschap en eindigde in een massasprint. Gerritse versloeg Marianne Vos in de sprint. Ze nam de leiding in het algemeen klassement over van de Italiaanse Letizia Paternoster.

1 dag geleden