Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldrijder Iserbyt wint Superprestige in Boom

Veldrijder Iserbyt wint Superprestige in Boom

BOOM (ANP/BELGA) - Veldrijder Eli Iserbyt heeft de Superprestige-cross in het Belgische Boom op zijn naam geschreven. De Europees kampioen bleef zijn landgenoten Michael Vanthourenhout en Toon Aerts voor. Wout van Aert eindigde als vierde en Corné van Kessel was de beste Nederlander op de vijfde plaats.

Na vijf van de negen ronden op het zware parcours in Boom waren er vijf koplopers. Corné van Kessel moest als eerste van de vijf afhaken bij een versnelling van Aerts. Daarachter moesten Iserbyt, Vanthourenhout en Van Aert alles op alles zetten om bij de koploper te blijven.

Een versnelling van Iserbyt een ronde later bleek de beslissende. Hij sloeg een gaatje en werd niet meer bijgehaald door Aerts en Van Aert, die allebei nog een keer ten val kwamen. Iserbyt kwam 15 seconden voor ploeggenoot Vanthourenhout als eerste over de finish. Voor Iserbyt is het na de zege in Ruddervoorde, de tweede in de Superprestige dit seizoen.

Leider van klassement

Iserbyt verstevigt zijn leidersplaats in het klassement. Hij heeft 72 punten, vijf meer dan Aerts en 11 meer dan Laurens Sweeck. Lars van der Haar, die als achtste eindigde in Boom, staat vijfde met 54 punten, één meer dan Van Kessel.

"Het verraste mij dat ik plots weg was", zei Iserbyt. "Eerder hadden een aantal jongens het al geprobeerd en dat leidde nooit tot veel voorsprong. Het was echt lastig om voorop te blijven, dit is een zwaar parcours." Dat maakte de veldrijder ook trots op de zege. "Dit had ik waarschijnlijk vorig jaar nog niet gekund, maar ik ben veel sterker geworden."

Meer uit Sport

Shelton klopt landgenoot Tiafoe en treft Zverev in finale US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Ben Shelton heeft voor de eerste keer de finale van een grandslamtoernooi bereikt. De 23-jarige Amerikaan versloeg in de halve eindstrijd van de US Open in New York zijn landgenoot Frances Tiafoe in vier sets. Het werd: 4-6 6-3 6-3 7-5.

4 uur geleden
Zverev plaatst zich op US Open voor derde grandslamfinale op rij

NEW YORK (ANP) - Alexander Zverev heeft zich in de nacht van vrijdag op zaterdag op de US Open voor zijn derde grandslamfinale op rij geplaatst. De Duitse nummer één van de plaatsingslijst was in drie sets te sterk voor de Russische nummer 50 van de wereld, Karen Chatsjanov: 6-3 7-6 (7) 7-6 (6). In de finale treft Zverev de winnaar van een Amerikaans onderonsje tussen Frances Tiafoe en Ben Shelton, dat later in de nacht van vrijdag op zaterdag begint.

8 uur geleden
Dunbar wint bergrit Vuelta, rode trui Mas niet bedreigd

PEÑAS BLANCAS (ANP) - Wielrenner Eddie Dunbar heeft de negentiende etappe van de Vuelta gewonnen. De Ier van Pinarello Q36.5 was de beste uit een kopgroep in de rit met aankomst bergop. De Colombiaanse bergtruidrager Santiago Buitrago werd tweede, voor de Brit Thomas Gloag.

16 uur geleden
Verstappen zet vijfde tijd neer bij eerste training op de Madring

MADRID (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen (28) heeft bij de eerste vrije training in Madrid de vijfde tijd (1.34,703) neergezet. De viervoudig wereldkampioen reed in zijn Red Bull voor het eerst op het stratencircuit met 22 bochten in de Spaanse hoofdstad.

19 uur geleden
Crash Formule 2-coureur voedt discussie veiligheid Madring

MADRID (ANP) - Een crash van de Thaise coureur Tasanapol Inthraphuvasak tijdens de eerste vrije training van de Formule 2 in Madrid op vrijdag heeft de discussie gevoed of het nieuwe circuit in Madrid niet te gevaarlijk is. De wagen raakte in bocht 19 de vangrail en vatte vlam. De coureur kon op tijd de auto verlaten.

21 uur geleden
Boermans gaat weer beachvolleyballen met De Groot

UTRECHT (ANP) - Beachvolleyballer Stefan Boermans vormt voortaan weer een team met Yorick de Groot. Dat meldt de Nederlandse volleybalbond Nevobo.

21 uur geleden
Sabalenka voelde zich 'wanhopig' voor bereiken US Open-finale

NEW YORK (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka (28) voelde zich voor het bereiken van de finale van de US Open naar eigen zeggen wanhopig. De Belarussische gaat in New York op voor de vierde finale op rij, nadat ze in de nacht van donderdag op vrijdag in de halve finale afrekende met de Amerikaanse Jessica Pegula.

1 dag geleden