Veldrijder Iserbyt troeft Van der Haar af in Troyes
TROYES (ANP) - Veldrijder Lars van der Haar heeft zijn leidende positie in de wereldbeker moeten afstaan. De vierde cross uit de reeks werd in het Franse Troyes gewonnen door de Belg Eli Iserbyt. Woudenberger Van der Haar eindigde na een sterke start als tweede.
De derde plaats was voor Joris Nieuwenhuis, de Achterhoeker die zaterdag de beste was in de Superprestigecross van Merksplas.
Iserbyt was in het begin van de wedstrijd nog teruggevallen door een lekke band. Halverwege sloot hij aan bij de eenzame koploper Van der Haar, om de Nederlander vervolgens achter zich te laten. Het was de vierde zege van het seizoen voor Iserbyt.
Lekke band
De Belg reed in Troyes naar eigen zeggen een van zijn beste wedstrijden van dit seizoen. "Die lekke band in het begin was even een tegenslag, maar ik had goede benen. Ik vond al snel het juiste spoor en toen ik Lars had bijgehaald en zag dat hij van fiets wisselde, heb ik even doorgetrokken", vertelde de renner van Pauwels Sauzen - Bingoal. "Lars was vandaag een sterke tegenstander."
Van der Haar, vorige week in de wereldbekercross van Dendermonde ook al tweede achter zijn landgenoot Pim Ronhaar, baalde. "Ik voelde me goed vandaag en heb er alles aan gedaan. Ik kwam al vroeg alleen voorop en had daarom wat moeite om de juiste lijn te vinden", keek de crosser van Baloise Trek Lions terug. "Bij die fietswissel ging het mis en nam Eli afstand. Ik denk dat ik op waarde ben geklopt, maar het doet wel zeer."
Drie Nederlanders in top 5
Lang reed de Belg Gerben Kuypers als derde achter het duo dat er duidelijk bovenuit stak. Maar Nieuwenhuis passeerde hem nog in de slotronde. Ryan Kamp was op de vijfde plaats de derde Nederlander in de top 5. Ronhaar, vorige week de verrassende winnaar in Dendermonde, eindigde ditmaal slechts als zeventiende.
Iserbyt start volgende week in Dublin als leider in het wereldbekerklassement. Hij heeft 1 punt voorsprong op Van der Haar. Ronhaar staat derde.
Meer uit Sport
EIJSDEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Tibor Del Grosso heeft de eendagskoers NXT Classic gewonnen. De 22-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech versloeg in Zuid-Limburg de Zwitserse kampioen Mauro Schmid in een sprint met twee. De Deen Casper Pedersen eindigde op de derde plaats.
22 minuten geledenMONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.
8 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 dag geleden