Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldrijder Iserbyt troeft Van der Haar af in Troyes

Veldrijder Iserbyt troeft Van der Haar af in Troyes

TROYES (ANP) - Veldrijder Lars van der Haar heeft zijn leidende positie in de wereldbeker moeten afstaan. De vierde cross uit de reeks werd in het Franse Troyes gewonnen door de Belg Eli Iserbyt. Woudenberger Van der Haar eindigde na een sterke start als tweede.

De derde plaats was voor Joris Nieuwenhuis, de Achterhoeker die zaterdag de beste was in de Superprestigecross van Merksplas.

Iserbyt was in het begin van de wedstrijd nog teruggevallen door een lekke band. Halverwege sloot hij aan bij de eenzame koploper Van der Haar, om de Nederlander vervolgens achter zich te laten. Het was de vierde zege van het seizoen voor Iserbyt.

Lekke band

De Belg reed in Troyes naar eigen zeggen een van zijn beste wedstrijden van dit seizoen. "Die lekke band in het begin was even een tegenslag, maar ik had goede benen. Ik vond al snel het juiste spoor en toen ik Lars had bijgehaald en zag dat hij van fiets wisselde, heb ik even doorgetrokken", vertelde de renner van Pauwels Sauzen - Bingoal. "Lars was vandaag een sterke tegenstander."

Van der Haar, vorige week in de wereldbekercross van Dendermonde ook al tweede achter zijn landgenoot Pim Ronhaar, baalde. "Ik voelde me goed vandaag en heb er alles aan gedaan. Ik kwam al vroeg alleen voorop en had daarom wat moeite om de juiste lijn te vinden", keek de crosser van Baloise Trek Lions terug. "Bij die fietswissel ging het mis en nam Eli afstand. Ik denk dat ik op waarde ben geklopt, maar het doet wel zeer."

Drie Nederlanders in top 5

Lang reed de Belg Gerben Kuypers als derde achter het duo dat er duidelijk bovenuit stak. Maar Nieuwenhuis passeerde hem nog in de slotronde. Ryan Kamp was op de vijfde plaats de derde Nederlander in de top 5. Ronhaar, vorige week de verrassende winnaar in Dendermonde, eindigde ditmaal slechts als zeventiende.

Iserbyt start volgende week in Dublin als leider in het wereldbekerklassement. Hij heeft 1 punt voorsprong op Van der Haar. Ronhaar staat derde.

Meer uit Sport

Martín wint sprintrace MotoGP op Le Mans na bliksemstart

LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.

4 uur geleden
Wielrenster Blasi houdt Van der Breggen van eindzege in Vuelta

L'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.

5 uur geleden
Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

23 uur geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

1 dag geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

1 dag geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

1 dag geleden