Veldrijder Iserbyt troeft Van der Haar af in Troyes
TROYES (ANP) - Veldrijder Lars van der Haar heeft zijn leidende positie in de wereldbeker moeten afstaan. De vierde cross uit de reeks werd in het Franse Troyes gewonnen door de Belg Eli Iserbyt. Woudenberger Van der Haar eindigde na een sterke start als tweede.
De derde plaats was voor Joris Nieuwenhuis, de Achterhoeker die zaterdag de beste was in de Superprestigecross van Merksplas.
Iserbyt was in het begin van de wedstrijd nog teruggevallen door een lekke band. Halverwege sloot hij aan bij de eenzame koploper Van der Haar, om de Nederlander vervolgens achter zich te laten. Het was de vierde zege van het seizoen voor Iserbyt.
Lekke band
De Belg reed in Troyes naar eigen zeggen een van zijn beste wedstrijden van dit seizoen. "Die lekke band in het begin was even een tegenslag, maar ik had goede benen. Ik vond al snel het juiste spoor en toen ik Lars had bijgehaald en zag dat hij van fiets wisselde, heb ik even doorgetrokken", vertelde de renner van Pauwels Sauzen - Bingoal. "Lars was vandaag een sterke tegenstander."
Van der Haar, vorige week in de wereldbekercross van Dendermonde ook al tweede achter zijn landgenoot Pim Ronhaar, baalde. "Ik voelde me goed vandaag en heb er alles aan gedaan. Ik kwam al vroeg alleen voorop en had daarom wat moeite om de juiste lijn te vinden", keek de crosser van Baloise Trek Lions terug. "Bij die fietswissel ging het mis en nam Eli afstand. Ik denk dat ik op waarde ben geklopt, maar het doet wel zeer."
Drie Nederlanders in top 5
Lang reed de Belg Gerben Kuypers als derde achter het duo dat er duidelijk bovenuit stak. Maar Nieuwenhuis passeerde hem nog in de slotronde. Ryan Kamp was op de vijfde plaats de derde Nederlander in de top 5. Ronhaar, vorige week de verrassende winnaar in Dendermonde, eindigde ditmaal slechts als zeventiende.
Iserbyt start volgende week in Dublin als leider in het wereldbekerklassement. Hij heeft 1 punt voorsprong op Van der Haar. Ronhaar staat derde.
Meer uit Sport
WEISSENSEE (ANP) - Marathonschaatser Harm Visser heeft op de Oostenrijkse Weissensee de Nederlandse titel op natuurijs gewonnen. De 25-jarige Fries kwam na 150 kilometer solo over de finish.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Het is Botic van de Zandschulp niet gelukt te stunten op de Australian Open. De Nederlander was in de derde ronde niet opgewassen tegen Novak Djokovic, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al tien keer op zijn naam schreef: 6-3 6-4 7-6 (4).
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka komt niet meer in actie op de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar heeft te veel last van een buikblessure. Ze heeft zich afgemeld voor haar wedstrijd in de derde ronde tegen de Australische Maddison Inglis.
3 uur geledenWILLUNGA (ANP) - Ethan Vernon heeft de vierde etappe van de Tour Down Under gewonnen. De 25-jarige Brit was de snelste in een sprint van een ingekorte rit.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdediger Madison Keys staat in de achtste finales van de Australian Open. De Amerikaanse won in twee sets van de Tsjechische Karolina Pliskova: 6-3 6-3.
5 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.
18 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.
23 uur geleden