Veldrijder Iserbyt troeft Nederlanders af in wereldbekercross
FLAMANVILLE (ANP) - De Belgische veldrijder Eli Iserbyt heeft zijn leidende positie in het wereldbekerklassement verstevigd. De renner van Pauwels Sauzen - Bingoal troefde in het Franse Flamanville de Nederlanders Lars van der Haar (tweede) en Pim Ronhaar (derde) af en boekte zo zijn zesde zege van het seizoen. In de wereldbeker was Iserbyt eerder de beste in Troyes.
De complete top 5 van de wereldbekerstand was present in Flamanville waar een uitdagend parcours lag. Ronhaar en Joris Nieuwenhuis waren goed vertrokken, Iserbyt bleef in de eerste ronde even achter. Ronhaar, vorige week nog winnaar in Dublin, nam enige afstand en begon met tien seconden voorsprong aan de derde van zeven rondes. Achter hem zat Iserbyt in de tang bij twee ploeggenoten van Ronhaar: Van der Haar en Nieuwenhuis.
Maar de Belg was niet te houden en achterhaalde Ronhaar in de vijfde ronde om de laatste twee ronden solo naar de winst te rijden. Iserbyt is een veelrijder, Flamanville was al zijn zestiende cross van het seizoen. "Ik probeer mijn frisheid te behouden door bezoekjes aan de masseur en de fysio. Maar mijn vrouw doet ook veel. Ik leef in het seizoen als een koning", verklaarde de Belg in het flashinterview zijn vorm. Wel gaf hij toe zijn wedstrijden uit te zoeken. "Dit weekeinde heb ik zaterdag meer met verstand gekoerst." Iserbyt werd in Boom in een cross om de Superprestige derde achter winnaar Nieuwenhuis.
Van der Haar vliegt dinsdag naar Mallorca voor een trainingsstage. "Hard nodig om conditie en frisheid op te doen", sprak de Nederlands kampioen bij het interview na afloop. "Er komen straks een paar frisse jongens bij", doelde hij op Wout van Aert en Mathieu van der Poel, die binnenkort hun veldritseizoen beginnen.
Meer uit Sport
ZOETERMEER (ANP) - Marcel Hirscher (37) heeft voor het eerst in acht maanden weer op zijn ski's gestaan. Dat meldde de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) dinsdag op de eigen site. De voormalige Oostenrijkse skikampioen zou in februari van dit jaar voor Nederland naar de Olympische Winterspelen in Milaan gaan, maar liet in januari weten de Spelen niet te gaan halen vanwege zijn fitheid. Hij was op dat moment herstellende van een kruisbandblessure.
30 minuten geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen hoopt dit weekend bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe de goede lijn door te trekken na zijn podiumplaats in Spanje anderhalve week geleden. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull eindigde in Madrid op de tweede plaats, achter de Italiaanse WK-leider Kimi Antonelli.
4 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1 Isack Hadjar weer als teamgenoot bij Red Bull. Dat maakte de renstal bekend op sociale media. De Fransman miste de laatste races in Zandvoort, Monza en Madrid door een polsblessure.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Wielerploeg Fenix-Premier Tech heeft een dag nadat ze de wereldtitel tijdrijden voor beloften in Montreal veroverde de komst van Felicity Wilson-Haffenden bekendgemaakt. De 21-jarige Australische zal begin volgend jaar aansluiten bij de ploeg van onder anderen de Nederlandse rensters Puck Pieterse, Charlotte Kool en Yara Kastelijn.
6 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Roeister Marloes Oldenburg, in 2024 olympisch kampioene op de Spelen van Parijs in de vierzonder, gaat weer roeien. Dat maakte ze bekend op Instagram. De 38-jarige Oldenburg beëindigde in maart 2025 haar topsportcarrière.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Formule 1-races worden volgend jaar gemiddeld 15 kilometer korter. Dat heeft de internationale autosportfederatie FIA besloten tijdens een bijeenkomst in Londen. De totale lengte van een race gaat terug van 305 kilometer naar 290 kilometer; dat komt neer op twee of drie rondes minder. Dat is afhankelijk van de lengte van het circuit.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - De 38-jarige Wout Poels is aangewezen als kopman van de Nederlandse ploeg voor de EK wielrennen in oktober in het Sloveense Ljubljana. De ervaren klimmer voert een jonge ploeg aan met daarin ook debutanten, meldt wielerbond KNWU.
21 uur geleden