Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldrijder Iserbyt troeft Nederlanders af in wereldbekercross

Veldrijder Iserbyt troeft Nederlanders af in wereldbekercross

FLAMANVILLE (ANP) - De Belgische veldrijder Eli Iserbyt heeft zijn leidende positie in het wereldbekerklassement verstevigd. De renner van Pauwels Sauzen - Bingoal troefde in het Franse Flamanville de Nederlanders Lars van der Haar (tweede) en Pim Ronhaar (derde) af en boekte zo zijn zesde zege van het seizoen. In de wereldbeker was Iserbyt eerder de beste in Troyes.

De complete top 5 van de wereldbekerstand was present in Flamanville waar een uitdagend parcours lag. Ronhaar en Joris Nieuwenhuis waren goed vertrokken, Iserbyt bleef in de eerste ronde even achter. Ronhaar, vorige week nog winnaar in Dublin, nam enige afstand en begon met tien seconden voorsprong aan de derde van zeven rondes. Achter hem zat Iserbyt in de tang bij twee ploeggenoten van Ronhaar: Van der Haar en Nieuwenhuis.

Maar de Belg was niet te houden en achterhaalde Ronhaar in de vijfde ronde om de laatste twee ronden solo naar de winst te rijden. Iserbyt is een veelrijder, Flamanville was al zijn zestiende cross van het seizoen. "Ik probeer mijn frisheid te behouden door bezoekjes aan de masseur en de fysio. Maar mijn vrouw doet ook veel. Ik leef in het seizoen als een koning", verklaarde de Belg in het flashinterview zijn vorm. Wel gaf hij toe zijn wedstrijden uit te zoeken. "Dit weekeinde heb ik zaterdag meer met verstand gekoerst." Iserbyt werd in Boom in een cross om de Superprestige derde achter winnaar Nieuwenhuis.

Van der Haar vliegt dinsdag naar Mallorca voor een trainingsstage. "Hard nodig om conditie en frisheid op te doen", sprak de Nederlands kampioen bij het interview na afloop. "Er komen straks een paar frisse jongens bij", doelde hij op Wout van Aert en Mathieu van der Poel, die binnenkort hun veldritseizoen beginnen.

Meer uit Sport

Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

10 minuten geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

2 uur geleden
Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

3 uur geleden
Atletiekbond maakt marathon een op zichzelf staand kampioenschap

MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.

5 uur geleden
Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

23 uur geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

1 dag geleden
Hockeysters SCHC verslaan titelverdediger Den Bosch en winnen EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.

1 dag geleden