Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldrijder Iserbyt ook in wereldbekercross Koksijde de sterkste

Veldrijder Iserbyt ook in wereldbekercross Koksijde de sterkste

KOKSIJDE (ANP) - De Belg Eli Iserbyt regeert dit seizoen vooralsnog het veldrijden. De crosser van Pauwels Sauzen - Bingoal was zondag in Koksijde de sterkste in de zevende cross om de wereldbeker. Het was al zijn vierde zege in de voornaamste wedstrijdenreeks. Zaterdag had Iserbyt met een overwinning in Merksplas ook al zijn leidende positie in de Superprestige, een andere competitie, verstevigd.

In het zand van de duinen in de Belgische kustplaats liet Iserbyt in de slotfase al zijn concurrenten achter. De strijd om de tweede plaats, wel spannend, werd gewonnen door zijn landgenoot Laurens Sweeck, voor een andere Belg, Toon Aerts. Europees kampioen Lars van der Haar was op de vijfde plaats de beste Nederlander, Corné van Kessel werd zesde. De pas 21-jarige Mees Hendrikx finishte als negende.

Van der Haar was al vroeg in de wedstrijd ten val gekomen maar vond in de tweede ronde weer aansluiting bij een viertal Belgen: Iserbyt, Aerts, Quinten Hermans en Vincent Baestaens. De Nederlander, vorige week winnaar van de wereldbekercross in het Tsjechische Tábor, nam in de derde ronde zelfs de leiding, maar was vanaf de vierde ronde gedwongen tot achtervolgen. Duidelijk werd dat Iserbyt en Aerts het beste door de 'zandbak' van Koksijde ploegden, waarbij de eerste in de voorlaatste ronde al het verschil maakte.

Voor Iserbyt betekende de overwinning in Koksijde al zijn elfde zege van het seizoen. Hij vond het een heel bijzondere. "Ik zei vooraf tegen mezelf dat ik als ik hier win met pensioen zou kunnen gaan. Dan is mijn leven compleet." De liefde voor de badplaats zat er al vroeg in. "We kwamen hier al vanaf dat ik acht jaar oud was. Het was een droom om hier de Duinencross te winnen. Ik voelde me de hele cross goed, al dacht ik in het begin niet dat ik hier de beste zou zijn. Maar ik ben altijd mijn eigen tempo blijven rijden. De conditie is goed, maar daar heb ik ook hard voor gewerkt."

Meer uit Sport

Signell neemt ervaren Polman en Abbingh op in selectie WK handbal

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Henrik Signell heeft de selectie voor het WK handbal bekendgemaakt. Ervaren internationals als Estavana Polman, Angela Malestein, Lois Abbingh en Dione Housheer maken deel uit van zijn 16-koppige selectie.

6 uur geleden
Djokovic denkt dat dopingschorsing Sinner blijft achtervolgen

LONDEN (ANP/RTR) - Novak Djokovic vindt de korte duur en timing van de schorsing van Jannik Sinner na een dopingovertreding vreemd en denkt dat de zaak de carrière van de Italiaanse viervoudig grandslamkampioen zal overschaduwen.

7 uur geleden
NBA komt met nieuwe opzet All-Star Game

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse basketbalcompetitie NBA komt met een nieuwe opzet voor de All-Star Game, het traditionele ereduel tussen de beste basketballers van de westelijke en oostelijke divisie.

8 uur geleden
Tennisser Griekspoor doet mee aan ATP-toernooi van Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.

1 dag geleden
Veldrijdster Brand boekt in Niel vijfde zege van seizoen

NIEL (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft in de Superprestigecross in het Belgische Niel haar vijfde zege van het seizoen geboekt. De 36-jarige Nederlandse kwam vlak na de eerste ronde alleen aan de leiding en bouwde haar voorsprong daarna uit. Europees kampioene Inge van der Heijden eindigde als tweede, Aniek van Alphen maakte het volledig Nederlandse podium compleet.

1 dag geleden
Sinner begint ATP Finals met zege op Auger-Aliassime

TURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.

1 dag geleden
Uitspraak zaak Villars tegen FIA over verkiezingen op 3 december

PARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.

1 dag geleden