Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldrijder Iserbyt houdt Nieuwenhuis van winst af in cross Niel

Veldrijder Iserbyt houdt Nieuwenhuis van winst af in cross Niel

NIEL (ANP) - De Belgische veldrijder Eli Iserbyt heeft in Niel ook de derde wedstrijd om de Superprestige gewonnen. Iserbyt reed lange tijd op kop met Joris Nieuwenhuis. De Nederlander moest in de slotronde terrein prijs geven en finishte op 16 seconden als tweede. De derde plaats was verrassend voor de Spanjaard Felipe Orts.

Iserbyt leidt in het klassement riant. De Belg van Pauwels Sauzen - Bingoal had ook de eerste twee Superprestige-crossen gewonnen. Lars van der Haar raakte al vroeg achterop door een valpartij. Hij staat nog wel derde in het klassement, achter Iserbyt en diens landgenoot Laurens Sweeck.

Nieuwenhuis, van Baloise-Trek Lions, en Iserbyt reden al in de eerste ronde van de Jaarmarktcross weg bij de concurrenten. De Nederlander ging in de vierde ronde onderuit in de modder, maar Iserbyt zag hem toch weer aansluiten.

Foutje bij fietswissel

Bij het ingaan van de laatste ronde had het duo een ruime marge op Orts. Nieuwenhuis maakte een foutje bij zijn laatste fietswissel en moest een gaatje toestaan. Dat kreeg de renner, die een jaar geleden het wielrennen op de weg voor gezien hield, niet meer gedicht.

Nieuwenhuis was na een wisselvallig begin van het seizoen tevreden over zijn optreden. "Vorig seizoen haalde ik een hoog niveau, dit seizoen was het vaak nog niet goed", vertelde de uit de Achterhoek afkomstige crosser. "Ik ben blij dat het er eindelijk weer uitkomt. Hoe dat kan? Geen idee, al heb ik wel hard getraind, niet zo zeer op dit weekeind gericht. Eindelijk viel alles op zijn plek en had ik ook geen last van mijn rug. Het was ook een parcours wat me ligt: technisch maar ook zwaar."

"Joris was supersterk en maakte amper foutjes", had ook Iserbyt gezien.

Meer uit Sport

Wiebes sprint naar unieke derde zege op rij in Wevelgem

WEVELGEM (ANP) - Lorena Wiebes heeft voor de derde keer op rij In Flanders Fields - In Wevelgem op haar erelijst bijgeschreven. De 27-jarige Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was na 135 kilometer de beste in een sprint van vijf rensters. Ze versloeg de Belgische Fleur Moors en landgenote Karlijn Swinkels in de koers die bekendstaat als Gent - Wevelgem.

55 minuten geleden
Philipsen vervult met zege in Wevelgem langgekoesterde wens

WEVELGEM (ANP) - Jasper Philipsen heeft met de zege in de klassieker In Flanders Fields - From Middelkerke To Wevelgem een langgekoesterde wens vervuld. "De zestigste overwinning is supermooi. Deze wedstrijd wilde ik al heel lang winnen, maar ik had nooit het supergevoel en kwam in de finale nooit in de positie om te winnen", zei de 28-jarige Belg van Alpecin - Premier Tech in het flashinterview.

2 uur geleden
Philipsen wint klassieker In Flanders Fields in de sprint

WEVELGEM (ANP) - Wielrenner Jasper Philipsen heeft de Belgische klassieker In Flanders Fields, From Middelkerke To Wevelgem gewonnen. De 28-jarige Belg van Alpecin - Premier Tech was na 240,8 kilometer de beste in de sprint. Het peloton had in de slotfase de vluchters Mathieu van der Poel en de Belgen Wout van Aert en Alec Segaert bijgehaald in de wedstrijd die bekendstaat als Gent-Wevelgem.

2 uur geleden
Vingegaard wint Ronde van Catalonië, Gilmore snelste in slotrit

BARCELONA (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike behield zondag in de laatste etappe de leiding van het klassement. De slotrit met start en finish in Barcelona werd gewonnen door de Australiër Brady Gilmore (NSN Cycling Team).

4 uur geleden
Verstappen is plezier kwijt: nadenken over toekomst in Formule 1

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft het niet naar zijn zin in de Formule 1 en gaat de komende "weken en maanden" nadenken over zijn toekomst. "Ik heb dingen uit te zoeken over wat ik precies wil", zei hij na afloop van de Grote Prijs van Japan bij Viaplay. "Het moet wel leuk blijven. Het is niet alleen Formule 1 in het leven, er zijn meer dingen die we kunnen doen", aldus de viervoudig wereldkampioen.

8 uur geleden
Antonelli ondanks 'verschrikkelijke start' jongste WK-leider ooit

SUZUKA (ANP) - De 19-jarige Kimi Antonelli is na zijn winst in de Grote Prijs van Japan de jongste leider ooit in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij lost Lewis Hamilton af, die sinds zijn winst in de Grote Prijs van Spanje in 2007 in de boeken stond als jongste WK-leider ooit. Hamilton was destijds 22 jaar oud.

9 uur geleden
Antonelli zegeviert ook in Grote Prijs Japan, Verstappen achtste

SUZUKA (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn tweede zege op rij geboekt in de Formule 1. De 19-jarige Italiaan reed na een indrukwekkend optreden op het circuit van Suzuka zijn Mercedes naar de overwinning in de Grote Prijs van Japan.

10 uur geleden