Veldrijder Iserbyt houdt Nieuwenhuis van winst af in cross Niel
NIEL (ANP) - De Belgische veldrijder Eli Iserbyt heeft in Niel ook de derde wedstrijd om de Superprestige gewonnen. Iserbyt reed lange tijd op kop met Joris Nieuwenhuis. De Nederlander moest in de slotronde terrein prijs geven en finishte op 16 seconden als tweede. De derde plaats was verrassend voor de Spanjaard Felipe Orts.
Iserbyt leidt in het klassement riant. De Belg van Pauwels Sauzen - Bingoal had ook de eerste twee Superprestige-crossen gewonnen. Lars van der Haar raakte al vroeg achterop door een valpartij. Hij staat nog wel derde in het klassement, achter Iserbyt en diens landgenoot Laurens Sweeck.
Nieuwenhuis, van Baloise-Trek Lions, en Iserbyt reden al in de eerste ronde van de Jaarmarktcross weg bij de concurrenten. De Nederlander ging in de vierde ronde onderuit in de modder, maar Iserbyt zag hem toch weer aansluiten.
Foutje bij fietswissel
Bij het ingaan van de laatste ronde had het duo een ruime marge op Orts. Nieuwenhuis maakte een foutje bij zijn laatste fietswissel en moest een gaatje toestaan. Dat kreeg de renner, die een jaar geleden het wielrennen op de weg voor gezien hield, niet meer gedicht.
Nieuwenhuis was na een wisselvallig begin van het seizoen tevreden over zijn optreden. "Vorig seizoen haalde ik een hoog niveau, dit seizoen was het vaak nog niet goed", vertelde de uit de Achterhoek afkomstige crosser. "Ik ben blij dat het er eindelijk weer uitkomt. Hoe dat kan? Geen idee, al heb ik wel hard getraind, niet zo zeer op dit weekeind gericht. Eindelijk viel alles op zijn plek en had ik ook geen last van mijn rug. Het was ook een parcours wat me ligt: technisch maar ook zwaar."
"Joris was supersterk en maakte amper foutjes", had ook Iserbyt gezien.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
7 uur geledenROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.
8 uur geledenROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.
11 uur geledenGÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.
11 uur geledenSCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.
13 uur geleden