Veldrijder Iserbyt houdt Nieuwenhuis van winst af in cross Niel
NIEL (ANP) - De Belgische veldrijder Eli Iserbyt heeft in Niel ook de derde wedstrijd om de Superprestige gewonnen. Iserbyt reed lange tijd op kop met Joris Nieuwenhuis. De Nederlander moest in de slotronde terrein prijs geven en finishte op 16 seconden als tweede. De derde plaats was verrassend voor de Spanjaard Felipe Orts.
Iserbyt leidt in het klassement riant. De Belg van Pauwels Sauzen - Bingoal had ook de eerste twee Superprestige-crossen gewonnen. Lars van der Haar raakte al vroeg achterop door een valpartij. Hij staat nog wel derde in het klassement, achter Iserbyt en diens landgenoot Laurens Sweeck.
Nieuwenhuis, van Baloise-Trek Lions, en Iserbyt reden al in de eerste ronde van de Jaarmarktcross weg bij de concurrenten. De Nederlander ging in de vierde ronde onderuit in de modder, maar Iserbyt zag hem toch weer aansluiten.
Foutje bij fietswissel
Bij het ingaan van de laatste ronde had het duo een ruime marge op Orts. Nieuwenhuis maakte een foutje bij zijn laatste fietswissel en moest een gaatje toestaan. Dat kreeg de renner, die een jaar geleden het wielrennen op de weg voor gezien hield, niet meer gedicht.
Nieuwenhuis was na een wisselvallig begin van het seizoen tevreden over zijn optreden. "Vorig seizoen haalde ik een hoog niveau, dit seizoen was het vaak nog niet goed", vertelde de uit de Achterhoek afkomstige crosser. "Ik ben blij dat het er eindelijk weer uitkomt. Hoe dat kan? Geen idee, al heb ik wel hard getraind, niet zo zeer op dit weekeind gericht. Eindelijk viel alles op zijn plek en had ik ook geen last van mijn rug. Het was ook een parcours wat me ligt: technisch maar ook zwaar."
"Joris was supersterk en maakte amper foutjes", had ook Iserbyt gezien.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
40 seconden geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - André Cats, directeur topsport van sportkoepel NOC*NSF, hoopt na de meest succesvolle Winterspelen ooit voor Nederland op "een steun in de rug". Dat zei hij op de slotdag in Milaan, waar TeamNL tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles behaalde.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Chef de mission Carl Verheijen keek zondag met een meer dan tevreden gevoel terug op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Dit waren onze beste Spelen ooit", zei hij over de prestaties van de sporters van TeamNL.
6 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Atleet Timme Koster wil gaan onderzoeken hoe hij ook in de toekomst het hordelopen met het bobsleeën kan combineren. De 23-jarige Noord-Hollander sloot afgelopen zomer aan bij het bobsleeteam van voormalig hordeloper Dave Wesselink en maakte in de afgelopen week meteen zijn debuut op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
6 uur geleden