Veldrijder Del Grosso wacht nog één klus bij de beloften
HOOGERHEIDE (ANP) - Met een overwinning in Hoogerheide nam Tibor Del Grosso afscheid van de wereldbekercyclus veldrijden voor beloften. De 21-jarige renner uit Eelde verzekerde zich meteen ook van de eindzege in de cyclus en is volgende week de topfavoriet om voor de tweede keer op rij de wereldtitel te veroveren in de categorie onder 23 jaar.
Daarna is hij ook in het veld voortaan eliterenner en hult hij zich niet meer in een mogelijke nieuwe regenboogtrui maar in het roodwitblauw. Vorige week pakte Del Grosso alvast de nationale titel bij de senioren.
Del Grosso werd vorig jaar al wereldkampioen bij de beloften, vaak een moment om over te stappen. "Ik heb er bewust voor gekozen om nog een jaar de wereldbeker en het WK bij de beloften te rijden. Een tweede wereldtitel is toch ook mooi, dat zou net zo veel voor mij betekenen", vertelde hij na zijn vijfde wereldbekerzege bij de beloften. "Ik voel wel druk, maar dat vind ik mooi. Vorig jaar werd er ook van mij verwacht dat ik de wereldtitel zou pakken. Ik heb genoten van mijn periode bij de beloften, van de uitstapjes met de nationale selectie, met Gerben (De Knegt, bondscoach). Er eindigt een periode."
Laatste cross
Het WK in het Franse Liévin wordt zijn laatste cross van het seizoen, het dragen van de Nederlandse kampioenstrui is voor later in het jaar. "Ik ga even rust pakken en dan de weg op." In Parijs-Nice begint zijn wegseizoen bij Alpecin-Deceuninck.
Mathieu van der Poel zei na zijn wedstrijd wel gelijkenissen te zien tussen hem en Del Grosso. "Ik heb hem vorig jaar bij het WK in Tabor al meegemaakt. Hij trekt zich niet veel aan van anderen. Wat dat betreft lijkt hij wel op mij." Tips had hij niet voor het aanstormende talent. "Daar zit hij niet op te wachten. Hij had wel wat tips voor mij. Het is een jongen met een eigen karakter, dat is alleen maar mooi. Een van zijn sterke punten is dat hij zo relaxed is voor een wedstrijd. En zijn stijl is ook bijzonder: alsof hij nooit afziet. Tibor kan een vaste waarde worden bij de eliterenners."
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.
14 minuten geledenBOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.
17 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.
6 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
2 dagen geleden