Veldrijder Del Grosso wacht nog één klus bij de beloften
HOOGERHEIDE (ANP) - Met een overwinning in Hoogerheide nam Tibor Del Grosso afscheid van de wereldbekercyclus veldrijden voor beloften. De 21-jarige renner uit Eelde verzekerde zich meteen ook van de eindzege in de cyclus en is volgende week de topfavoriet om voor de tweede keer op rij de wereldtitel te veroveren in de categorie onder 23 jaar.
Daarna is hij ook in het veld voortaan eliterenner en hult hij zich niet meer in een mogelijke nieuwe regenboogtrui maar in het roodwitblauw. Vorige week pakte Del Grosso alvast de nationale titel bij de senioren.
Del Grosso werd vorig jaar al wereldkampioen bij de beloften, vaak een moment om over te stappen. "Ik heb er bewust voor gekozen om nog een jaar de wereldbeker en het WK bij de beloften te rijden. Een tweede wereldtitel is toch ook mooi, dat zou net zo veel voor mij betekenen", vertelde hij na zijn vijfde wereldbekerzege bij de beloften. "Ik voel wel druk, maar dat vind ik mooi. Vorig jaar werd er ook van mij verwacht dat ik de wereldtitel zou pakken. Ik heb genoten van mijn periode bij de beloften, van de uitstapjes met de nationale selectie, met Gerben (De Knegt, bondscoach). Er eindigt een periode."
Laatste cross
Het WK in het Franse Liévin wordt zijn laatste cross van het seizoen, het dragen van de Nederlandse kampioenstrui is voor later in het jaar. "Ik ga even rust pakken en dan de weg op." In Parijs-Nice begint zijn wegseizoen bij Alpecin-Deceuninck.
Mathieu van der Poel zei na zijn wedstrijd wel gelijkenissen te zien tussen hem en Del Grosso. "Ik heb hem vorig jaar bij het WK in Tabor al meegemaakt. Hij trekt zich niet veel aan van anderen. Wat dat betreft lijkt hij wel op mij." Tips had hij niet voor het aanstormende talent. "Daar zit hij niet op te wachten. Hij had wel wat tips voor mij. Het is een jongen met een eigen karakter, dat is alleen maar mooi. Een van zijn sterke punten is dat hij zo relaxed is voor een wedstrijd. En zijn stijl is ook bijzonder: alsof hij nooit afziet. Tibor kan een vaste waarde worden bij de eliterenners."
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.
54 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
55 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.
4 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.
9 uur geleden