Veldrijder Del Grosso wacht nog één klus bij de beloften
HOOGERHEIDE (ANP) - Met een overwinning in Hoogerheide nam Tibor Del Grosso afscheid van de wereldbekercyclus veldrijden voor beloften. De 21-jarige renner uit Eelde verzekerde zich meteen ook van de eindzege in de cyclus en is volgende week de topfavoriet om voor de tweede keer op rij de wereldtitel te veroveren in de categorie onder 23 jaar.
Daarna is hij ook in het veld voortaan eliterenner en hult hij zich niet meer in een mogelijke nieuwe regenboogtrui maar in het roodwitblauw. Vorige week pakte Del Grosso alvast de nationale titel bij de senioren.
Del Grosso werd vorig jaar al wereldkampioen bij de beloften, vaak een moment om over te stappen. "Ik heb er bewust voor gekozen om nog een jaar de wereldbeker en het WK bij de beloften te rijden. Een tweede wereldtitel is toch ook mooi, dat zou net zo veel voor mij betekenen", vertelde hij na zijn vijfde wereldbekerzege bij de beloften. "Ik voel wel druk, maar dat vind ik mooi. Vorig jaar werd er ook van mij verwacht dat ik de wereldtitel zou pakken. Ik heb genoten van mijn periode bij de beloften, van de uitstapjes met de nationale selectie, met Gerben (De Knegt, bondscoach). Er eindigt een periode."
Laatste cross
Het WK in het Franse Liévin wordt zijn laatste cross van het seizoen, het dragen van de Nederlandse kampioenstrui is voor later in het jaar. "Ik ga even rust pakken en dan de weg op." In Parijs-Nice begint zijn wegseizoen bij Alpecin-Deceuninck.
Mathieu van der Poel zei na zijn wedstrijd wel gelijkenissen te zien tussen hem en Del Grosso. "Ik heb hem vorig jaar bij het WK in Tabor al meegemaakt. Hij trekt zich niet veel aan van anderen. Wat dat betreft lijkt hij wel op mij." Tips had hij niet voor het aanstormende talent. "Daar zit hij niet op te wachten. Hij had wel wat tips voor mij. Het is een jongen met een eigen karakter, dat is alleen maar mooi. Een van zijn sterke punten is dat hij zo relaxed is voor een wedstrijd. En zijn stijl is ook bijzonder: alsof hij nooit afziet. Tibor kan een vaste waarde worden bij de eliterenners."
Meer uit Sport
VANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
14 uur geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
15 uur geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
15 uur geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
1 dag geleden