Veldrijder Del Grosso wacht nog één klus bij de beloften
HOOGERHEIDE (ANP) - Met een overwinning in Hoogerheide nam Tibor Del Grosso afscheid van de wereldbekercyclus veldrijden voor beloften. De 21-jarige renner uit Eelde verzekerde zich meteen ook van de eindzege in de cyclus en is volgende week de topfavoriet om voor de tweede keer op rij de wereldtitel te veroveren in de categorie onder 23 jaar.
Daarna is hij ook in het veld voortaan eliterenner en hult hij zich niet meer in een mogelijke nieuwe regenboogtrui maar in het roodwitblauw. Vorige week pakte Del Grosso alvast de nationale titel bij de senioren.
Del Grosso werd vorig jaar al wereldkampioen bij de beloften, vaak een moment om over te stappen. "Ik heb er bewust voor gekozen om nog een jaar de wereldbeker en het WK bij de beloften te rijden. Een tweede wereldtitel is toch ook mooi, dat zou net zo veel voor mij betekenen", vertelde hij na zijn vijfde wereldbekerzege bij de beloften. "Ik voel wel druk, maar dat vind ik mooi. Vorig jaar werd er ook van mij verwacht dat ik de wereldtitel zou pakken. Ik heb genoten van mijn periode bij de beloften, van de uitstapjes met de nationale selectie, met Gerben (De Knegt, bondscoach). Er eindigt een periode."
Laatste cross
Het WK in het Franse Liévin wordt zijn laatste cross van het seizoen, het dragen van de Nederlandse kampioenstrui is voor later in het jaar. "Ik ga even rust pakken en dan de weg op." In Parijs-Nice begint zijn wegseizoen bij Alpecin-Deceuninck.
Mathieu van der Poel zei na zijn wedstrijd wel gelijkenissen te zien tussen hem en Del Grosso. "Ik heb hem vorig jaar bij het WK in Tabor al meegemaakt. Hij trekt zich niet veel aan van anderen. Wat dat betreft lijkt hij wel op mij." Tips had hij niet voor het aanstormende talent. "Daar zit hij niet op te wachten. Hij had wel wat tips voor mij. Het is een jongen met een eigen karakter, dat is alleen maar mooi. Een van zijn sterke punten is dat hij zo relaxed is voor een wedstrijd. En zijn stijl is ook bijzonder: alsof hij nooit afziet. Tibor kan een vaste waarde worden bij de eliterenners."
Meer uit Sport
BERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.
4 uur geledenALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.
4 uur geledenMONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.
12 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.
13 uur geledenOEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.
1 dag geleden