Veldmate strijdbaar play-offs in: niet zeuren en kop omhoog
EMMEN (ANP) - Aanvoerder Jeroen Veldmate van FC Emmen toonde zich strijdbaar na de nederlaag (1-3) tegen Feyenoord. De club uit Drenthe weet zich op één speelronde voor het einde al zeker van de zestiende plaats en zal in de play-offs degradatie moeten zien te voorkomen. "Het is niet moeilijk om ons nog op te laden. We laten de kop niet hangen. Niet zeuren, maar doorgaan en vol gas geven", zei Veldmate na de wedstrijd voor de camera van ESPN.
Natuurlijk was er bij Emmen hoop op directe handhaving in de Eredivisie, zei Veldmate. "Daarom is er nu een zure stemming dat we die kans hebben gemist. Maar het is geen reden om nu al op te geven. We hebben alle energie nodig om ons op te laden voor de komende wedstrijden. Eerst volgende week een goede laatste wedstrijd in de competitie spelen en daarna vol gas richting de play-offs. We moeten als ploeg de energie kunnen opbrengen en laten zien dat we beter zijn dan de ploegen uit de Keuken Kampioen Divisie."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - John van den Brom was een trotse trainer na de uitzege van FC Twente op Ajax (1-2). "We waren fris en scherp", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben ook verdiend gewonnen. Daar mogen we nu van genieten."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis was hard voor Ajax na een nederlaag tegen FC Twente (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. "We verdienen het ook gewoon niet", zei hij in de perskamer van de club uit Amsterdam. "Het was een pijnlijke avond, ook voor de fans. Zo wil je niet naar huis."
2 uur geledenMADRID (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid vergroot tot 7 punten dankzij een zege bij Atlético Madrid. De Catalanen speelden de gehele tweede helft met een man meer na een rode kaart voor Nicolás González, maar de winnende treffer van Robert Lewandowski viel pas in de 87e minuut: 1-2.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verliest de tweede plaats van de Eredivisie steeds verder uit het oog. De club ging onderuit in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-2) en zakte naar de vijfde plaats. Bart van Rooij maakte in de 79e minuut op een fraaie manier het winnende doelpunt. Ramiz Zerrouki schoot FC Twente in de achttiende minuut op voorsprong en Wout Weghorst maakte in de 32e minuut gelijk.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC blijft dankzij een overwinning bij Excelsior (0-2) zicht houden op plek twee in de Eredivisie. Bij de ploeg van trainer Dick Schreuder stond aanvoerder Tjaronn Chery, die voor Suriname uitkwam en verwikkeld raakte in de zogenoemde paspoortaffaire, aan de aftrap.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in aanloop naar het Conference League-duel tegen Shakhtar Donetsk met 2-0 gewonnen van Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Leeroy Echteld maakte beide goals in de eerste helft. In de tweede helft keerde aanvoerder Jordy Clasie terug op het veld na een maandenlange afwezigheid vanwege een enkelblessure.
3 uur geleden