Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldkamp ziet kans op confisqueren Russische miljarden groeien

Veldkamp ziet kans op confisqueren Russische miljarden groeien

MÜNCHEN (ANP) - De kans groeit dat het Westen miljarden euro's aan bevroren Russische banktegoeden zal gebruiken voor Oekraïne, denkt buitenlandminister Caspar Veldkamp. Hij ziet "beweging bij de Amerikanen" en Amerikaanse druk zou de bedenkingen van Europese landen kunnen wegnemen.

Veel bondgenoten van Oekraïne, ook Nederland, dringen al langer aan op het aanspreken van de ongeveer 210 miljard euro bij Europese financiële instellingen waar na de Russische inval in Oekraïne beslag op is gelegd. Nu wordt alleen het rendement op die tegoeden aan Oekraïne besteed. Landen als Duitsland en Frankrijk vrezen voor de gevolgen als Europa de miljarden zelf verbeurd zou verklaren. Het eigendomsrecht is van oudsher heilig en gemorrel daaraan zou investeerders kopschuw kunnen maken.

De pleitbezorgers voor het confisqueren van de Russische miljarden nemen die bezwaren heus serieus, zei Veldkamp na de grote veiligheidsconferentie in München waar hij veel collega's sprak. Europa kan het ook niet in zijn eentje doen, maar moet dat binnen de zogeheten G7 overeenkomen met de VS, Canada en Japan. Het is bepalend "hoeveel druk de Amerikanen daar zetten", aldus Veldkamp.

Meer uit Buitenland

Iran verwijt atoomagentschap vooringenomenheid en rol in oorlog

TEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken verwijt het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) partijdigheid en daarmee "een rol in deze onrechtvaardige oorlog". In een bericht op X haalt een woordvoerder van het Iraanse ministerie een CNN-interview van IAEA-topman Rafael Grossi aan. Daarin zegt Grossi dat er "geen bewijs is dat Iran systematisch werkt aan een nucleair wapen". Die uitspraak komt "te laat", vindt Iran.

18 minuten geleden
Iran: aanval gericht op militair doel, niet Israëlisch ziekenhuis

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran zegt dat de aanval waarbij een ziekenhuis beschadigd raakte in Israël gericht was op commando- en inlichtingencentra van de krijgsmacht in de buurt. Het ziekenhuis werd "alleen blootgesteld aan de schokgolf", meldt staatspersbureau IRNA.

54 minuten geleden
Iraanse aanval in de buurt van internationale ambassades Israël

TEL AVIV (ANP/RTR) - Bij een Iraanse luchtaanval op een voorstad van Tel Aviv is een wijk geraakt waar veel internationale ambassades staan. Meerdere ambassades die gevestigd zijn in dezelfde toren melden dat hun gebouw niet geraakt is, maar dat er wel een inslag is geweest op enkele honderden meters afstand. De Nederlandse ambassade zit in het gebouw naast die toren.

1 uur geleden
Israël valt opnieuw nucleaire installaties in Iran aan

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht heeft naar eigen zeggen de kernreactor in Arak in Iran aangevallen. Ook zijn aanvallen uitgevoerd op een locatie in Natanz waar volgens Israël kernwapens ontwikkeld zouden worden.

3 uur geleden
Tientallen gewonden bij Iraanse aanvallen op Israël

TEL AVIV (ANP/AFP) - Bij Iraanse luchtaanvallen zijn in Israël ten minste 47 mensen gewond geraakt, meldt de ambulancedienst Magen David Adom (MDA). Drie van hen zijn er slecht aan toe, twee raakten matig gewond en de 42 anderen hebben minder ernstige verwondingen, veroorzaakt door een explosie of scherven. Ook raakten achttien mensen gewond toen ze naar een schuilplaats renden.

3 uur geleden
VS nemen veiligheidsmaatregelen in het Midden-Oosten

DOHA (ANP/RTR) - De toegang van medewerkers van de Amerikaanse ambassade in Qatar tot een belangrijke luchtmachtbasis in dat land is beperkt. Die maatregel wordt volgens de ambassade genomen "voor de zekerheid en in het licht van de aanhoudende vijandelijkheden in de regio".

3 uur geleden
Gewonden en schade in Israël na Iraanse luchtaanval

JERUZALEM (ANP/AFP) - Donderdagochtend zijn op meerdere locaties in zuidelijk en centraal Israël "tientallen" raketten uit Iran ingeslagen, meldt het Israëlische leger. In onder meer Jeruzalem en Tel Aviv waren zware, aanhoudende explosies te horen. In verschillende delen van het land gingen de luchtalarmen af, terwijl het Israëlische leger waarschuwde voor naderende ballistische raketten.

4 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!