Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldkamp zegt in Oekraïne 20 miljoen hulp toe voor energienetwerk

Veldkamp zegt in Oekraïne 20 miljoen hulp toe voor energienetwerk

DEN HAAG (ANP) - Tijdens een bezoek aan de hoofdstad Kyiv heeft minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) donderdag de Oekraïense regering 20 miljoen euro extra hulp toegezegd voor de energie-infrastructuur. Die ligt de afgelopen maanden zwaar onder vuur van Rusland.

"Nederland wil niet toekijken hoe Rusland op laffe wijze de Oekraïense samenleving probeert te ontwrichten en de moraal van burgers te breken door het energienetwerk aan te vallen", aldus Veldkamp in een verklaring. Hij sprak onder anderen met president Volodymyr Zelensky en minister Andrii Sybiha van Buitenlandse Zaken.

Veldkamp zei verder dat Nederland ook nog 7 miljoen euro extra geeft aan een NAVO-fonds waaruit zaken als brandstof, medische voorzieningen, winteruitrusting en drone jammers aan Oekraïne worden geleverd. "Ik heb vandaag mijn collega's verzekerd dat Nederland Oekraïne onverminderd blijft steunen, zolang als nodig."

17 miljard

In september kondigde minister Reinette Klever (Ontwikkelingshulp) nog aan dat het kabinet 94,5 miljoen euro extra vrijmaakt voor hulp aan de energiesector deze winter in Oekraïne. Het geld is onder meer bedoeld voor de aanschaf van gasturbines, reserveonderdelen en brandstof.

Nederland heeft Oekraïne meer dan 17 miljard euro aan steun toegezegd. Daarvan is meer dan 10 miljard bestemd voor militaire hulp. Dit voorjaar praat het kabinet over nieuwe steun aan Oekraïne. PVV-leider Geert Wilders verklaarde deze week geen extra geld te willen vrijmaken voor Oekraïne.

Meer uit Politiek

Minister voorziet geen problemen in Ter Apel door migratiepact

DEN HAAG (ANP) - Het levert geen extra problemen op in Ter Apel als het Europese migratiepact volgende week vrijdag van kracht wordt, verwacht asielminister Bart van den Brink. De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) gebruikt vanaf dan een nieuw systeem en gaat dat voorlopig alleen in Ter Apel gebruiken. Daardoor kunnen aanmeldingen niet meer worden afgehandeld door het asielzoekerscentrum in Budel, dat normaal gesproken enkele tientallen aanmeldingen per dag op zich neemt.

1 dag geleden
Van Dissel soms 'kriegelig' over hoe specifiek de adviesvraag was

DEN HAAG (ANP) - Als het Outbreak Management Team (OMT) adviesvragen kreeg rondom coronamaatregelen, bijvoorbeeld vanuit het ministerie van Volksgezondheid, waren die soms zo specifiek dat "je je daar kriegelig bij voelde", zei Jaap van Dissel vrijdag. Volgens de toenmalige OMT-voorman was het niet altijd mogelijk dat het team adviesvragen kon beantwoorden.

1 dag geleden
Maatregelen tegen corona kwamen niet te laat, vindt Van Dissel

DEN HAAG (ANP) - Landelijke maatregelen om de gevolgen van corona te beteugelen kwamen in 2020 niet te laat, vindt Jaap van Dissel. Volgens de toenmalige RIVM-directeur en voorman van het Outbreak Management Team (OMT) volgden die logischerwijs nadat duidelijk werd dat ook mensen zonder klachten besmettelijk waren.

1 dag geleden
Van den Brink: asielweigergemeente moet in gesprek met buren

DEN HAAG (ANP) - Als een gemeente geen asielopvang wil regelen, moet die daarover in gesprek met buurgemeenten, zegt asielminister Bart van den Brink (CDA). "De opgave geldt voor alle gemeenten in een regio en dus ook voor Maassluis." Dat zegt hij vrijdag voor aanvang van de ministerraad.

1 dag geleden
Jetten: volledig lidmaatschap EU moet het doel blijven

TIVAT (ANP) - Een volledig EU-lidmaatschap moet het doel blijven van kandidaat-lidstaten, stelt premier Rob Jetten voorafgaand aan een top van de EU en Westelijke Balkanlanden in Montenegro. Frankrijk en Duitsland willen dat kandidaat-landen geleidelijk lid kunnen worden van de EU in plaats van te wachten op een volledig EU-lidmaatschap. Hervormingen die een kandidaat-lidstaat doorvoert, zouden bijvoorbeeld beloond moeten worden met gedeeltelijke toegang tot de Europese markt.

1 dag geleden
Van Dissel: hadden minder afhankelijk van WHO moeten zijn

DEN HAAG (ANP) - Het OMT had zich minder afhankelijk moeten maken van Wereldgezondheidsorganisatie WHO. Dat stelde oud-OMT-voorzitter Jaap van Dissel tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona. "Daarvoor trek ik het boetekleed aan."

1 dag geleden
Van Dissel: testbeleid corona werd in praktijk eerder aangepast

DEN HAAG (ANP) - Het beleid in Nederland over wie wanneer moest worden getest in de beginfase van corona werd in de praktijk eerder aangepast dan zichtbaar was in de algemene richtlijnen, zei Jaap van Dissel vrijdag tijdens zijn verhoor voor de parlementaire enquêtecommissie corona. Volgens de toenmalige RIVM-directeur en voorman van het Outbreak Management Team (OMT) was er sprake van "schuivende panelen".

1 dag geleden