Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldkamp zegt in Oekraïne 20 miljoen hulp toe voor energienetwerk

Veldkamp zegt in Oekraïne 20 miljoen hulp toe voor energienetwerk

DEN HAAG (ANP) - Tijdens een bezoek aan de hoofdstad Kyiv heeft minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) donderdag de Oekraïense regering 20 miljoen euro extra hulp toegezegd voor de energie-infrastructuur. Die ligt de afgelopen maanden zwaar onder vuur van Rusland.

"Nederland wil niet toekijken hoe Rusland op laffe wijze de Oekraïense samenleving probeert te ontwrichten en de moraal van burgers te breken door het energienetwerk aan te vallen", aldus Veldkamp in een verklaring. Hij sprak onder anderen met president Volodymyr Zelensky en minister Andrii Sybiha van Buitenlandse Zaken.

Veldkamp zei verder dat Nederland ook nog 7 miljoen euro extra geeft aan een NAVO-fonds waaruit zaken als brandstof, medische voorzieningen, winteruitrusting en drone jammers aan Oekraïne worden geleverd. "Ik heb vandaag mijn collega's verzekerd dat Nederland Oekraïne onverminderd blijft steunen, zolang als nodig."

17 miljard

In september kondigde minister Reinette Klever (Ontwikkelingshulp) nog aan dat het kabinet 94,5 miljoen euro extra vrijmaakt voor hulp aan de energiesector deze winter in Oekraïne. Het geld is onder meer bedoeld voor de aanschaf van gasturbines, reserveonderdelen en brandstof.

Nederland heeft Oekraïne meer dan 17 miljard euro aan steun toegezegd. Daarvan is meer dan 10 miljard bestemd voor militaire hulp. Dit voorjaar praat het kabinet over nieuwe steun aan Oekraïne. PVV-leider Geert Wilders verklaarde deze week geen extra geld te willen vrijmaken voor Oekraïne.

Meer uit Politiek

Brekelmans: Europa moet huiswerk doen om aan tafel te komen

DEN HAAG (ANP) - Dat de Amerikanen Europa weren van de onderhandelingstafel over vrede in Oekraïne, is een "harde realiteit", aldus defensieminister Ruben Brekelmans (VVD). "Dat komt omdat Europese landen op dit moment onvoldoende in staat zijn om aan te geven wat we op de mat willen en kunnen leggen", luidde zijn verklaring in Buitenhof. Er ligt kortom "huiswerk voor alle Europese landen".

22 uur geleden
Premier Schoof maandag naar Parijs voor Europees spoedoverleg 

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof reist maandag af naar Parijs voor een informeel spoedoverleg met een aantal Europese regeringsleiders, meldt een woordvoerder. De Franse president Emmanuel Macron heeft de regeringsleiders uitgenodigd om te praten over de Amerikaanse plannen voor Oekraïne en vredesonderhandelingen met Rusland.

1 dag geleden
Schoof 'verbaasd' over tirade Vance, alle begrip voor Duitse woede

MÜNCHEN (ANP) - Premier Dick Schoof is "verbaasd" over de donderpreek die de Amerikaanse vicepresident J.D. Vance vrijdag hield over de staat van de Europese democratie. Schoof begrijpt de verontwaardiging in Duitsland over de reprimande, waarin Vance het vlak voor spannende Duitse verkiezingen opnam voor radicaal-rechts, "heel goed".

1 dag geleden
Kabinet denkt aan 'noodwet' om uit stikstofimpasse te komen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet denkt aan een "noodwet" om uit de stikstofimpasse te komen. Dat heeft landbouwminister Femke Wiersma vrijdag gezegd na afloop van de ministerraad, zonder in detail te treden over wat er precies in die wet moet komen te staan. "Alle opties liggen open", aldus de BBB-bewindsvrouw.

2 dagen geleden
Brekelmans voorziet meer dreiging in Baltische Staten, meer nodig

DEN HAAG (ANP) - Defensieminister Ruben Brekelmans denkt dat de NAVO meer moet gaan doen aan de veiligheid van de Baltische staten. "We zien dat het dreigingsbeeld daar toeneemt", zei de VVD-minister vrijdagochtend. Dat zal in zijn ogen nog meer kunnen toenemen als er een staakt-het-vuren zou komen tussen Oekraïne en Rusland. Nederland heeft al militairen gestationeerd in Litouwen en in Estland. De Amerikaanse regering wil op korte termijn overleg met Moskou voeren over een einde van de oorlog in Oekraïne.

2 dagen geleden
Kabinet verlengt noodfonds voor energierekening in 2025 en 2026

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet verlengt het noodfonds voor huishoudens met een laag inkomen en een hoge energierekening in 2025 en 2026, bevestigen ingewijden na berichtgeving van het AD. Minister Sophie Hermans (Klimaat en Groene Groei) en staatssecretaris Jurgen Nobel (Armoedebeleid) zullen hier jaarlijks 60 miljoen euro in steken, maken zij later op vrijdag bekend in een Kamerbrief. De energiesector draagt hier in elk geval in 2025 een bedrag van 10 miljoen euro aan bij.

2 dagen geleden
Heinen over voorjaarsnota: zie vooral tegenvallers en veel wensen

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) waarschuwt de partijen, ook binnen de regeringscoalitie, die hun hoop hebben gevestigd op financiële meevallers om gaten op de begroting te dekken en misschien zelfs wat extraatjes uit te delen. "Ik zie vooral tegenvallers", aldus de VVD-bewindsman voor aanvang van de ministerraad. "En ik zie heel veel wensen."

3 dagen geleden