Veldkamp zegt in Oekraïne 20 miljoen hulp toe voor energienetwerk
DEN HAAG (ANP) - Tijdens een bezoek aan de hoofdstad Kyiv heeft minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) donderdag de Oekraïense regering 20 miljoen euro extra hulp toegezegd voor de energie-infrastructuur. Die ligt de afgelopen maanden zwaar onder vuur van Rusland.
"Nederland wil niet toekijken hoe Rusland op laffe wijze de Oekraïense samenleving probeert te ontwrichten en de moraal van burgers te breken door het energienetwerk aan te vallen", aldus Veldkamp in een verklaring. Hij sprak onder anderen met president Volodymyr Zelensky en minister Andrii Sybiha van Buitenlandse Zaken.
Veldkamp zei verder dat Nederland ook nog 7 miljoen euro extra geeft aan een NAVO-fonds waaruit zaken als brandstof, medische voorzieningen, winteruitrusting en drone jammers aan Oekraïne worden geleverd. "Ik heb vandaag mijn collega's verzekerd dat Nederland Oekraïne onverminderd blijft steunen, zolang als nodig."
17 miljard
In september kondigde minister Reinette Klever (Ontwikkelingshulp) nog aan dat het kabinet 94,5 miljoen euro extra vrijmaakt voor hulp aan de energiesector deze winter in Oekraïne. Het geld is onder meer bedoeld voor de aanschaf van gasturbines, reserveonderdelen en brandstof.
Nederland heeft Oekraïne meer dan 17 miljard euro aan steun toegezegd. Daarvan is meer dan 10 miljard bestemd voor militaire hulp. Dit voorjaar praat het kabinet over nieuwe steun aan Oekraïne. PVV-leider Geert Wilders verklaarde deze week geen extra geld te willen vrijmaken voor Oekraïne.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet houdt vast aan zijn besluit om rapper Ye niet de toegang tot het land te weigeren. Dat laat het ministerie van Asiel en Migratie weten in reactie op het besluit van het Centraal Joods Overleg (CJO) om hierover naar de rechter te stappen. De organisatie eist een inreisverbod voor de artiest die ook bekend is als Kanye West.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Regels rond het vuurwerkverbod dat de aankomende jaarwisseling van kracht moet zijn, moeten worden aangescherpt, adviseert de Raad van State. In een kritisch advies zet de hoge wetgevingsadviseur vraagtekens bij de keuze van het kabinet om uitzonderingen op het verbod laagdrempelig te maken. Die keuze staat "op gespannen voet" met het doel van de wet, een veilig oud en nieuw.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief gaat deze week langs bij oppositiepartijen om te praten over afspraken over de toekomst van de sociale zekerheid. Dat zei de minister van Sociale Zaken (D66) zondag bij Buitenhof. Hij noemde onder andere Progressief Nederland, nu nog als GroenLinks-PvdA in de Tweede Kamer, en JA21 als partijen waar hij mee wil praten.
1 dag geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De SGP wil dat bij verdeling en opvang van asielzoekers de "culturele en religieuze afstand tot onze samenleving" meeweegt. Dat zegt partijleider Chris Stoffer op een bijeenkomst van de orthodox-christelijke partij in Nieuwegein. De SGP noemt het huidige asielbeleid onhoudbaar en vindt dat dit strenger moet.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquête over corona gaat volgende week verder met openbare verhoren van toenmalig Tweede Kamervoorzitter Khadija Arib, Jaap van Dissel en Pieter-Jaap Aalbersberg. De week staat in het teken van het begin van de pandemie.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Ook premier Rob Jetten schrok van de bedragen die sommige ministeries betaalden voor het inhuren van privéjets, die bewindslieden nodig hadden voor werkreizen. Volgens RTL besteedde de Rijksoverheid de afgelopen vijf jaar bijna 2 miljoen euro aan privévluchten. Vooral het ministerie van Defensie trok hier vaak geld voor uit.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het plan van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om een groter deel van de Gazastrook te bezetten is "uitermate zorgelijk", zegt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). Het past volgens hem niet binnen de afspraken die zijn gemaakt over het staakt-het-vuren.
3 dagen geleden