Veldkamp wil sluiting Russische basis in Syrië
BRUSSEL (ANP) - Minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) vindt het nog te vroeg om sancties tegen Syrië op te heffen. Het is daarnaast belangrijk om voorwaarden te stellen aan de eventuele verlichting van de sancties tegen het inmiddels verdreven regime van Bashar al-Assad. Een daarvan is sluiting van de Russische militaire basis in Syrië, zei Veldkamp voor het begin van de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. "We willen de Russen eruit."
Dit is wat Veldkamp betreft "een van de vele voorwaarden" die aan het nieuwe leiderschap van Hayat Tahrir al-Sham (HTS) worden gesteld als er later over eventuele verlichting van de sancties wordt gepraat. HTS heeft het offensief geleid dat uitmondde in de val van Bashar al-Assad.
"We willen echt eerst kijken hoe de politieke transitie daar plaatsvindt en of die inclusief genoeg is", zei Veldkamp. Hij doelt op de rechten van minderheidsgroepen als christenen en Koerden. "Die voelen zich in de huidige situatie niet prettig."
Meer uit Binnenland
SCHIERMONNIKOOG (ANP) - Het aantal gewonden op het vrachtschip UHL Freedom is bijgesteld van vijf naar drie, meldt de kustwacht zondag. Twee van de drie gewonden zijn naar het ziekenhuis vervoerd. Het is niet bekend hoe het met de derde gewonde gaat.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is dit weekend een vrouw zwaargewond geraakt door een zware mishandeling tijdens een feest. Het incident gebeurde zaterdagochtend vroeg, meldt de politie zondag.
1 uur geledenSCHIERMONNIKOOG (ANP) - Een vrachtschip dat onder Portugese vlag vaart, is stuurloos geraakt op de Noordzee ten noorden van Schiermonnikoog. De eerste prioriteit van de hulpdiensten is het helpen van de vijf gewonden aan boord, zegt een woordvoerder van de kustwacht. Hoe de bemanningsleden gewond zijn geraakt, is nog niet bekend.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Storm Boelo, die momenteel over Nederland raast, is officieel de eerste herfststorm van dit jaar. Op Vlieland kwam het tussen 11.00 en 12.00 uur tot een gemiddelde windkracht 9. Ook in IJmuiden waait het flink en werden windstoten van 115 kilometer per uur gemeten, meldt Weeronline.
4 uur geledenBIDDINGHUIZEN (ANP) - Walibi heeft zaterdagavond tijdens Halloween Fright Nights de scarezones eerder gesloten na vechtpartijen tussen bezoekers. De politie zette de mobiele eenheid in om de orde te herstellen en mensen uit het park te escorteren. Volgens een woordvoerder van het pretpark veroorzaakte een groep bezoekers bewust onrust.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op verschillende plekken heeft de harde wind in de nacht van zaterdag op zondag gezorgd voor overlast en schade. Het KNMI waarschuwt in de kustgebieden voor zware windstoten en heeft voor een deel van het land code geel afgegeven. De wind wordt veroorzaakt door het lagedrukgebied Boelo.
8 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De grote brand in een autosloperij aan de Bleiswijkseweg in Zoetermeer is onder controle, laat een woordvoerder van de brandweer weten. "Het vuur is nog niet uit, maar het breidt zich niet verder uit." De brand werd zondagochtend rond 06.50 uur gemeld. Vanwege de rook werd een NL-Alert verstuurd.
8 uur geleden