Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldkamp wil naast sancties ook concrete hulp aan Georgiërs

Veldkamp wil naast sancties ook concrete hulp aan Georgiërs

BRUSSEL (ANP) - Minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) hoopt dat de EU-ministers van Buitenlandse Zaken maandag in Brussel tot een akkoord komen over sancties tegen de Georgische machthebbers. Dat zei hij voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Dat wil ook EU-buitenlandchef Kaja Kallas, zei ze kort daarvoor.

Los daarvan gaat Nederland de Georgische mensen die opkomen voor de vrijheid concrete hulp geven, zei Veldkamp. Zo gaat Nederland journalisten beschermende middelen geven, zoals gasmaskers, zodat ze hun werk kunnen blijven uitoefenen.

Mensen die in Georgië tijdens betogingen tegen de anti-Europese koers van het land zijn opgepakt, kunnen op juridische hulp via Nederland rekenen, zei Veldkamp verder. Nederland gaf al bilaterale steun aan vrijheidslievende Georgiërs, "maar daar gaan we nog eens extra een tandje bijzetten".

Visumsancties

Veldkamp dringt bij zijn EU-collega's aan op sancties tegen Georgië. "Er vond en vindt grote repressie plaats tegen demonstranten die in Georgië demonstreren voor een Europese toekomst. Dat kan niet zonder gevolgen blijven. Het probleem is dat niet iedereen daarvan overtuigd is inderdaad, maar we moeten vandaag toch tenminste enkele stappen kunnen nemen."

De buitenlandminister ziet inmiddels wel wat beweging, nadat hij naar eigen zeggen vorige week de discussie binnen de EU heeft opgeschud over het instellen van sancties. "Want die zat muurvast." Hij hoopt dat er maandag in Brussel op zijn minst kleine stappen worden gezet. Veldkamp denkt onder meer aan visumsancties die zijn gericht op bepaalde besluitvormers in Georgië.

Meer uit Politiek

Jetten en Bontenbal zien nieuwe politiek in afhandeling Wijers

DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) zien vooral nieuwe politiek in de manier waarop de ophef over informateur Hans Wijers en wat hij over VVD-leider Dilan Yeşilgöz en de VVD zou hebben gezegd, is aangepakt. Nadat donderdag bekend was geworden wat Wijers zou hebben gezegd, namen Jetten en Bontenbal direct contact op met Yeşilgöz.

3 minuten geleden
Eerdmans blijft bij standpunt over gaswinning na aardbeving

DEN HAAG (ANP) - JA21 blijft bij haar standpunt over de gaswinning in Groningen, ondanks de aardbeving met een kracht van 3.4 donderdagnacht. In de verkiezingscampagne noemde de partij het volstorten van de gasputten "een belachelijke fout". Tegen het ANP zegt partijleider Joost Eerdmans dat de beving volgens hem "opnieuw de urgentie van een daadkrachtige en zorgvuldige aanpak onderstreept".

1 uur geleden
Yeşilgöz wil samen met D66 en CDA praten na uitspraken Wijers

DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) gaan met VVD-leider Dilan Yeşilgöz in gesprek nadat zij daarom vroeg. Volgens Bontenbal wordt het waarschijnlijk geen inhoudelijk gesprek, maar wordt gesproken over informateur Hans Wijers en wat hij zou hebben gezegd over Yeşilgöz en de VVD.

1 uur geleden
Schoof: kabinet leeft mee met Groningen na aardbeving

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet leeft mee met Groningen na de aardbeving van afgelopen nacht, schrijft demissionair premier Dick Schoof op X. "De schrik zit er goed in", schrijft hij over de aardbeving met een magnitude van 3.4.

2 uur geleden
Buma wil niet langer dan drie weken informateur zijn

DEN HAAG (ANP) - Informateur Sybrand van Haersma Buma (CDA), tevens burgemeester van Leeuwarden, is na drie weken niet meer beschikbaar als informateur. "Een wethouder appte mij vandaag al dat hij mijn werkkamer had ingepikt", grapte hij op een persconferentie donderdag.

16 uur geleden
Wijers noemt eigen uitspraken over VVD 'ongepast taalgebruik'

DEN HAAG (ANP) - Informateur Hans Wijers (D66) betreurt dat hij onlangs negatieve uitspraken deed over de VVD en partijleider Dilan Yeşilgöz. Hij noemde haar onder meer "een leugenaar" en zei dat hij had gehoopt op een grotere afstraffing van de VVD bij de verkiezingen. "Dat had ik niet moeten doen, dat is ongepast taalgebruik", zei hij donderdagavond tijdens zijn eerste persconferentie als informateur.

16 uur geleden
Kamer stemt in met benoeming Buma en Wijers als informateurs

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft ingestemd met de benoeming van Sybrand van Haersma Buma (CDA) en Hans Wijers (D66) tot informateurs. De twee zijn voorgedragen door partijleiders Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) om de volgende stap te zetten in het formatieproces voor een nieuw kabinet.

21 uur geleden