Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldkamp wil naast sancties ook concrete hulp aan Georgiërs

Veldkamp wil naast sancties ook concrete hulp aan Georgiërs

BRUSSEL (ANP) - Minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) hoopt dat de EU-ministers van Buitenlandse Zaken maandag in Brussel tot een akkoord komen over sancties tegen de Georgische machthebbers. Dat zei hij voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Dat wil ook EU-buitenlandchef Kaja Kallas, zei ze kort daarvoor.

Los daarvan gaat Nederland de Georgische mensen die opkomen voor de vrijheid concrete hulp geven, zei Veldkamp. Zo gaat Nederland journalisten beschermende middelen geven, zoals gasmaskers, zodat ze hun werk kunnen blijven uitoefenen.

Mensen die in Georgië tijdens betogingen tegen de anti-Europese koers van het land zijn opgepakt, kunnen op juridische hulp via Nederland rekenen, zei Veldkamp verder. Nederland gaf al bilaterale steun aan vrijheidslievende Georgiërs, "maar daar gaan we nog eens extra een tandje bijzetten".

Visumsancties

Veldkamp dringt bij zijn EU-collega's aan op sancties tegen Georgië. "Er vond en vindt grote repressie plaats tegen demonstranten die in Georgië demonstreren voor een Europese toekomst. Dat kan niet zonder gevolgen blijven. Het probleem is dat niet iedereen daarvan overtuigd is inderdaad, maar we moeten vandaag toch tenminste enkele stappen kunnen nemen."

De buitenlandminister ziet inmiddels wel wat beweging, nadat hij naar eigen zeggen vorige week de discussie binnen de EU heeft opgeschud over het instellen van sancties. "Want die zat muurvast." Hij hoopt dat er maandag in Brussel op zijn minst kleine stappen worden gezet. Veldkamp denkt onder meer aan visumsancties die zijn gericht op bepaalde besluitvormers in Georgië.

Meer uit Politiek

Indiase premier Modi komt deze week naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - De Indiase premier Narendra Modi komt deze week naar Nederland. Gesprekken zullen onder meer gaan over de oorlogen in het Midden-Oosten en Oekraïne en over technologie, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst.

6 uur geleden
OM: verdachte van explosie bij pand D66 had terroristisch oogmerk

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de man die een explosie heeft veroorzaakt bij het partijkantoor van D66 ervan dat hij handelde met een terroristisch oogmerk. De 37-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats zou donderdagavond iets na 21.00 uur bij het pand in de Lange Houtstraat in Den Haag een vuurwerkbom hebben laten afgaan.

8 uur geleden
Vijlbrief: kabinet 'komt met voorstel' na ultimatum vakbonden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet "komt met een voorstel" om vakbonden en werkgevers weer aan tafel te krijgen. Dat laat minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) weten in reactie op het ultimatum dat de bonden maandag stelden. "Ik heb goed gehoord wat de bonden zeggen", aldus de D66-bewindsman.

10 uur geleden
Raad van State betwijfelt nut van wet intrekken Nederlanderschap

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State twijfelt aan het nut van een wet die het mogelijk maakt om het Nederlanderschap in te trekken van mensen die zich aansluiten bij een terroristische organisatie in het buitenland. Het kabinet wil die mogelijkheid permanent maken, maar volgens de hoogste wetgevingsadviseur is de noodzaak niet duidelijk.

13 uur geleden
Berendsen: bevroren Russische tegoeden gebruiken voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Alle opties voor financiële steun aan Oekraïne moeten op tafel liggen, ook het gebruik van Russische bevroren tegoeden, vindt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken). Voor 2026 en 2027 hebben de EU-lidstaten uiteindelijk gekozen voor een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, maar "dat is een oplossing die Oekraïne de komende tijd helpt, maar daarna niet meer", zei Berendsen voor het begin van de bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

14 uur geleden
Berendsen hoopt op EU-sancties tegen gewelddadige kolonisten

BRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat de EU-ministers maandag een besluit nemen over nieuwe sancties tegen gewelddadige Joodse kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Nederland zet zich daar al lang voor in, maar Hongarije blokkeerde dit tot nu toe.

15 uur geleden
Dassen in congresspeech: verbreek banden met Palantir

EDE (ANP) - Verbreek de banden met het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir, roept Volt-leider Laurens Dassen het kabinet op in een speech op een congres van zijn partij in Ede. Geld dat naar Palantir gaat, wil hij investeren in "Europese alternatieven".

2 dagen geleden