Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldkamp 'wil ervan uitgaan' dat Trump andere landen respecteert

Veldkamp 'wil ervan uitgaan' dat Trump andere landen respecteert

DEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Caspar Veldkamp wil ervan uitgaan dat aankomende president Donald Trump andere landen en hun soevereiniteit respecteert, zegt hij voorafgaand aan de ministerraad. Trump deed opmerkelijke uitspraken: hij wil Groenland kopen van Denemarken, het Panamakanaal overnemen, Canada inlijven als 51ste staat en de Golf van Mexico hernoemen naar de Golf van Amerika.

Volgens Veldkamp zijn de Verenigde Staten wezenlijk anders dan bijvoorbeeld Rusland, dat buurland Oekraïne binnenviel. "Ik wil nog steeds uitgaan van de 'checks and balances' die in de Verenigde Staten bestaan." Ook benadrukt hij dat Trump nog geen president is. De inauguratie is op 20 januari.

De minister wijst er wel op dat Trump denkt in termen van macht, en niet in verdragen of vrijhandel. Ook vindt hij dat de wereld Trumps "stevige uitspraken" wel degelijk serieus moet nemen. "We gaan zien hoe dit soort uitspraken zich vertalen in de beleidskoers van de VS." Hij verwacht een "stijlverschil" te zien tussen Trumps regering en die van zijn voorganger Joe Biden. "Daar zullen we mee moeten omgaan."

Meer uit Politiek

Annet Bertram wordt staatssecretaris van Infrastructuur voor CDA

DEN HAAG (ANP) - Het CDA draagt topambtenaar Annet Bertram voor als staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat, bevestigen ingewijden na berichtgeving van de NOS. Bertram is momenteel secretaris-generaal van het ministerie van Asiel en Migratie en heeft uiteenlopende topfuncties vervuld in de ambtenarij.

50 minuten geleden
CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt minister van Langdurige Zorg

DEN HAAG (ANP) - De Utrechtse CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt in het aankomende kabinet minister van Langdurige Zorg, Jeugd en Sport. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door RTL. Sterk gaat in Utrecht onder meer over natuur en landbouw.

1 dag geleden
Heleen Herbert (Heijmans) wordt CDA-minister Economische Zaken

DEN HAAG (ANP) - Heleen Herbert wordt namens het CDA minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door De Telegraaf. Momenteel is Herbert bestuurder bij bouwbedrijf Heijmans.

1 dag geleden
CDA'er Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken

DEN HAAG (ANP) - CDA-Europarlementariër Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken in het aankomende kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door het AD.

1 dag geleden
Letschert en Vijlbrief worden minister voor D66 in nieuw kabinet

DEN HAAG (ANP) - D66 draagt Rianne Letschert en Hans Vijlbrief voor als ministers in het aanstaande minderheidskabinet. Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Vijlbrief van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dat heeft D66 vrijdagmiddag bekendgemaakt. De invulling van de overige kabinetsposten volgt later, aldus de partij.

2 dagen geleden
Beoogd zorgminister Hermans: ingewikkelde opgave op nieuwe post

DEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans (VVD), die minister van Volksgezondheid wordt in het komende minderheidskabinet, denkt dat haar nieuwe post "grote en ingewikkelde opgaven" zal hebben. Hermans moet de miljardenbezuiniging in de zorg zien door te voeren, onder meer door het eigen risico te verhogen. Daarvoor is nog geen steun in de Tweede Kamer.

2 dagen geleden
Bart van den Brink wordt minister van Asiel en Migratie

DEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.

3 dagen geleden