Veldkamp: verkiezingen Belarus waren vrij noch eerlijk
BRUSSEL (ANP) - De presidentsverkiezingen in Belarus waren zondag "vrij noch eerlijk", zegt minister Caspar Veldkamp van Buitenlandse Zaken. Hij zegt op X de bevolking te steunen die streeft naar een vrij, democratisch en onafhankelijk Belarus.
Veldkamp en andere EU-ministers van Buitenlandse Zaken spraken in Brussel met de Belarussische oppositieleider Svetlana Tichanovskaja.
De nieuwe EU-buitenlandchef Kaja Kallas noemde de verkiezingen een "schijnvertoning". Ze had Tichanovskaja uitgenodigd voor een bijeenkomst met de ministers van Buitenlandse Zaken van de Unie om de steun voor de oppositie opnieuw te bevestigen, liet ze op sociale media weten.
De 70-jarige president Alexander Loekasjenko werd zondag volgens de Belarussische autoriteiten voor een zevende termijn herkozen. In het land wordt de oppositie hard onderdrukt en veel politici zitten in de gevangenis. Het land wordt steeds afhankelijker van Rusland en de banden met Moskou zijn sinds de Russische inval in Oekraïne verder aangehaald.
Meer uit Binnenland
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".
58 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.
5 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.
8 uur geledenASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.
15 uur geleden