Veldkamp: Rusland heeft intentie oorlog verhevigd voort te zetten
LUXEMBURG (ANP) - De "verschrikkelijke aanval" door Rusland op de Oekraïense stad Soemy op Palmzondag toont volgens minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) aan "dat Rusland nog steeds alle intenties heeft die oorlog verhevigd voort te zetten". Het laat volgens de minister ook zien dat "wij met zijn allen aan de kant van Oekraïne moeten blijven staan" en de druk op Rusland moeten verhogen. Dat zei Veldkamp maandag voor de start van de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken.
Voortzetting van de steun aan Oekraïne is volgens Veldkamp nodig om te voorkomen dat het land "met het mes op de keel hoeft te staan terwijl er onderhandelingen plaatsvinden". Ook wordt er op die manier een gezamenlijke boodschap aan zowel Moskou als Washington gegeven "dat het duidelijk is dat Poetin niet zijn best doet om snel tot een vredesdeal te komen".
De EU werkt aan een zeventiende sanctiepakket tegen Rusland.
Hongarije ligt dwars
Hongarije ligt bij nieuwe en verlenging van bestaande sanctiepakketten steeds dwars. Daardoor kunnen we "slechts kleine stapjes zetten", erkent Veldkamp, maar samen "betekenen die heel veel. Door de oorlogsinspanning en door de sanctiedruk zie je talloze barsten en scheuren in de Russische economie ontstaan."
De boodschap van de beoogde Duitse bondskanselier Friedrich Merz dat het land bereid is om Taurus-langeafstandsraketten aan Oekraïne te leveren, verwelkomt Veldkamp. "Dat zou een heel belangrijk signaal zijn over hoe Europa in deze situatie staat. We willen een einde aan deze verschrikkelijke oorlog, maar dat gaat niet vanzelf. En dat gaat niet alleen aan de onderhandelingstafel terwijl Rusland zijn aanvallen op Oekraïne blijft uitvoeren."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Lisa Westerveld van GroenLinks-PvdA vindt het onbegrijpelijk dat D66 in het pas afgesproken coalitieakkoord belooft mee te werken aan de uitvoering van de strenge asielwetten van het kabinet-Schoof. Dat terwijl de partij hier eerder zeer kritisch op was. "Waarom heeft D66 dit niet uitonderhandeld?", vroeg ze bij het debat over de asielbegroting aan D66'er Jan Paternotte.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het is geen goede zaak dat het demissionaire kabinet het aantal reclames op de televisiezenders van de publieke omroep wil verhogen, vindt een meerderheid van de Tweede Kamer. Een motie van GroenLinks-PvdA hierover kreeg woensdagmiddag ruim voldoende steun.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De leiders van D66, VVD en CDA zijn het woensdag nog niet eens geworden over de verdeling van de kabinetsposten. Dat maakte VVD-leider Dilan Yeşilgöz woensdag bekend. Donderdag praten de partijen verder.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De zeven Kamerleden die zich onlangs afsplitsten van de PVV, hebben in een stemverklaring hard uitgehaald naar hun voormalige partijleider Geert Wilders. Een motie waarin hij samen met Kamerlid Marjolein Faber oproept tot het denaturaliseren en uitzetten van "Marokkaans tuig", vinden zij "misleidend en onnodig grievend".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Kleine partijen zijn ongerust over het voornemen van de coalitie om onderzoek te doen naar een kiesdrempel. Partijen die een bepaald aantal zetels niet halen, komen door zo'n drempel niet in het parlement. ChristenUnie, SGP, BBB en DENK stelden hier in een debat bezorgde vragen over.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De NPO moet vier omroephuizen krijgen en een taakomroep van de NOS en NTR, vindt een meerderheid in de Tweede Kamer. Een motie van coalitiepartijen VVD, D66 en CDA die hiertoe oproept, kan in ieder geval rekenen op de steun van GroenLinks-PvdA, die al een vergelijkbaar voorstel deed in haar verkiezingsprogramma.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Beoogd premier Rob Jetten zoekt voor zijn minderheidskabinet ministers "zonder een al te groot ego". Zij moeten bereid zijn ook andere partijen iets te gunnen, zei de D66-leider vlak voordat hij begon als formateur. Met de onderlinge verdeling van de posten zijn D66, VVD en CDA al "vrij ver", zei Jetten.
1 dag geleden