Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldkamp (NSC) kan coalitie met PVV uitleggen in het buitenland

Veldkamp (NSC) kan coalitie met PVV uitleggen in het buitenland

DEN HAAG (ANP) - Beoogd minister van Buitenlandse Zaken, Caspar Veldkamp (NSC), is niet bevreesd voor de vragen die hij internationaal zal krijgen over het kabinet met daarin de PVV. Hij verwacht niet dat deelname van de partij van Geert Wilders internationaal tot onrust zal leiden. Als dat toch gebeurt, kan hij ze geruststellen, zei Veldkamp voor zijn gesprek met beoogd premier Dick Schoof en formateur Richard van Zwol.

"Nederland blijft constructief in de EU. De NAVO staat voorop in onze veiligheid. Nederland kijkt naar internationale afhankelijkheden en wat daarmee te doen. Nederland blijft bijdragen aan internationale missies. Ook in het NAVO-gebied, maar ook daarbuiten", somde hij op. In het hoofdlijnenakkoord van PVV, VVD, NSC en BBB staan "allerlei dingen in die toch een mate van continuïteit waarborgen", zei Veldkamp.

De oud-diplomaat weet dat er altijd vragen zullen worden gesteld over wat er in Nederland gebeurt en hoe er politiek wordt samengewerkt. "Dat hoort gewoon bij het werk. En ik realiseer me heel goed dat als ik straks op dat internationale toneel zou stappen, ik ook dat soort vragen kan krijgen. Maar ik heb er volstrekt vertrouwen in dat ik die goed zal weten te beantwoorden."

Veldkamp staat achter het hoofdlijnenakkoord en hecht "bijzonder veel waarde" aan de afspraken die de vier partijen in januari hebben gemaakt over het respecteren van de Grondwet, grondrechten en de rechtsstatelijkheid.

Meer uit Politiek

BBB stapt in Europarlement over naar rechtsere partijgroep Meloni

STRAATSBURG (ANP) - De BBB stapt in het Europees Parlement over van de centrumrechtse EVP naar de rechtsere partijgroep Europese Conservatieven en Hervormers (ECR). Bij die partijgroep hoort ook de nationalistische en conservatieve partij Fratelli d'Italia van de Italiaanse premier Giorgia Meloni. De EVP is de grootste partij in het Europarlement, waartoe ook voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie behoort.

4 uur geleden
Kamer wil doel voor vermindering fraude in de zorg

DEN HAAG (ANP) - In 2027 moet minstens 1 procent minder verloren gaan aan zorgfraude. Dat gaat om 100 miljoen euro, omdat fraude de zorg volgens het Openbaar Ministerie ongeveer 10 miljard euro per jaar kost. De kabinetspartijen D66, VVD en CDA zeiden vorige week tegen een doel te zijn. VVD-Kamerlid Hilde Wendel wil niet dat ambtenaren daarop afgerekend kunnen worden.

5 uur geleden
Korting op zwangerschapsverlof zit D66 en CDA niet lekker

DEN HAAG (ANP) - De regeringspartijen D66 en CDA erkennen dat zij er niet bij hebben stilgestaan dat hun bezuinigingen op uitkeringen ook gevolgen hebben voor vrouwen met zwangerschapsverlof. "Daar moeten we wat mij betreft wat aan doen", aldus D66-fractievoorzitter Jan Paternotte voor de camera van het AD. CDA-leider Henri Bontenbal is voorzichtiger, maar laat weten er "evenveel moeite" mee te hebben.

5 uur geleden
Kamer stemt tegen bezuinigingen op gehandicaptenzorg

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft tegen aangekondigde bezuinigingen op de gehandicaptenzorg van het nieuwe kabinet gestemd. Met een minimale meerderheid van 75 tegen 74 sprak de Kamer zich uit tegen de plannen.

6 uur geleden
Minister wil einde verblijfsvergunning bij fraude met nepouders

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) wil optreden als migranten ten onrechte een verblijfsvergunning hebben gekregen door fraude te plegen met de erkenning van het ouderschap van een kind. Als zij hierop worden betrapt, beloofde de CDA-bewindsman tijdens het wekelijkse vragenuur om hun verblijfsvergunning in te trekken, ook als zij die al langere tijd hebben.

6 uur geleden
PVV en Groep Markuszower bij een op vijf moties oneens met elkaar

DEN HAAG (ANP) - Sinds de Groep Markuszower van de PVV is afgesplitst, was die groep het bij ruim één op de vijf moties oneens met de PVV. Dat blijkt uit gegevens die de Tweede Kamer heeft aangeleverd op verzoek van het ANP. Van de 679 moties waarover de Kamer stemde, was in 147 gevallen de PVV tegen en de Groep Markuszower voor, of andersom.

7 uur geleden
Ook excuses Van Weel om communicatie over dossier-Lisa

DEN HAAG (ANP) - Ook justitieminister David van Weel (VVD) biedt zijn excuses aan voor zijn communicatie over het dossier-Lisa. Hij zei dat ongeveer 1700 politieagenten in het "dossier" van de vermoorde Lisa hadden gekeken, maar hij corrigeert dat nu naar "politiesystemen". Door zijn eerdere woordkeuze zouden agenten zich geschoffeerd hebben gevoeld.

1 dag geleden