Veldkamp laat bezoek aan Cyprus schieten om Oekraïnedebat
DEN HAAG (ANP) - Het bezoek aan Cyprus van minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken, NSC) gaat niet door. Dat meldt een woordvoerder van Buitenlandse Zaken na berichtgeving door De Telegraaf. Vanwege de geopolitieke ontwikkelingen moet de minister schuiven in zijn agenda.
Veldkamp zou het koninklijk paar vanaf maandagavond begeleiden, maar blijft in Nederland omdat in de komende dagen mogelijk een debat wordt ingelast over de gebeurtenissen rond Oekraïne. Op donderdag is ook een extra Europese top over Oekraïne en de Europese defensie. Een woordvoerder van de Tweede Kamer kan nog niet zeggen wanneer het debat precies is.
Het programma in Cyprus is op dinsdag en woensdag. Minister Eppo Bruins (Onderwijs, NSC) was eerder van plan woensdag bij te springen zodat Veldkamp naar het debat kon, maar doet dat nu het hele bezoek. Er is onder meer een staatsbanket met president Nikos Christodoulides, een bezoek aan het parlement en een gesprek met Cyprioten die in Nederland hebben gestudeerd.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Ondanks de ernstige droogte is van een officiële landelijke crisis nog geen sprake. Het Managementteam Watertekorten (MTW) oordeelde donderdag dat die stap nog niet nodig is, en dat er nu geen nieuwe grootschalige maatregelen komen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het wordt minder vanzelfsprekend dat militairen hulp leveren aan burgers. Als er oorlog uitbreekt, zijn de meeste militairen nodig om Nederland en bondgenoten te verdedigen, schrijft defensieminister Dilan Yeşilgöz aan de Tweede Kamer. Ze gaat afspraken die hierover in 2007 zijn gemaakt, herzien.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toenmalig minister Mariëlle Paul (VVD) van Sociale Zaken hield in oktober 2025 een besluit over het loon van arbeidsmigranten bewust stil tot na de Tweede Kamerverkiezingen. Het gaat om het besluit dat voor werkgevers de optie openhoudt om een deel van het minimumloon voor arbeidsmigranten in te houden voor huisvesting.
1 week geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Premier Rob Jetten zei tijdens de opening van een hoogspanningsstation in Antwerpen dat Nederland en België meer moeten samenwerken voor stroomproductie. Het gaat volgens Jetten onder meer over waterstof, kern- en windenergie.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die afgelopen week vanuit Marokko naar de Spaanse exclave Ceuta zijn gegaan en van daaruit eventueel naar Nederland komen om asiel aan te vragen, worden teruggestuurd naar Spanje, schrijft asielminister Bart van den Brink in een brief aan de Tweede Kamer. Volgens de CDA-minister is er voor zover bekend niemand vanuit Ceuta doorgereisd naar Spanje of een ander land.
1 week geledenAMSTERDAM (ANP) - Premier Rob Jetten moedigt jonge lhbti'ers aan daar openlijk voor uit te komen. Zijn boodschap aan hen "gaat terug naar mijn eigen ervaring toen ik 15, 16 was en dacht: o mijn hemel, ga ik ooit openlijk mezelf durven zijn. Het ís spannend, maar het wordt eigenlijk alleen maar beter zodra je die stap hebt durven zetten. En dat geldt eigenlijk ook nog steeds anno 2026 in Nederland", zei hij tegen een ANP-verslaggever.
1 week geledenAMSTERDAM (ANP) - Pride is zowel een feest als een protest. Dat zei burgemeester Femke Halsema zaterdagochtend tegen een ANP-verslaggever voorafgaand aan de Canal Parade.
1 week geleden