Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldkamp keurt bezoek van Orbán aan Georgische premier af

Veldkamp keurt bezoek van Orbán aan Georgische premier af

BREDA (ANP) - Minister Caspar Veldkamp van Buitenlandse Zaken keurt het bezoek af dat de Hongaarse premier Viktor Orbán wil brengen aan Georgië om premier Irakli Kobakhidze te feliciteren met zijn verkiezingsoverwinning. De minister wijst erop dat er veel onregelmatigheden zijn geconstateerd bij de verkiezingen van zaterdag, dat de uitslag nog niet is geverifieerd en dat de pro-Europese oppositie wordt geïntimideerd. Hij benadrukt dat de reis van Orbán niet namens de Europese Unie is, waar Hongarije dit halfjaar voorzitter van is.

Veldkamp neemt de kwestie zeer serieus, zei hij op een persconferentie in Breda, die hij samen met zijn Poolse collega Radoslaw Sikorski hield. De Pool is het eens met Veldkamp en zei dat de verkiezingen niet helemaal democratisch waren. Hij vindt dat er solidariteit nodig is met de bevolking van Georgië en hun aspiraties om bij Europa te horen. Over de reis van Orbán zei hij: "Ik heb de indruk dat Victor aan het strijden is om de Orde van Lenin te krijgen. Ik zou me betere decoraties kunnen voorstellen".

Veldkamp verwees daarbij naar de bevindingen van internationale waarnemers en de uitspraken van de Georgische president Salome Zoerabisjvili die zelf pro-Europees is. Zij sprak ook van een valse uitslag en riep op tot protesten. Ook de oppositie keert zich fel tegen de claim van de regerende pro-Russische partij Georgische Droom van Kobakhidze dat zij de verkiezingen won met 54 procent van de stemmen.

Meer uit Politiek

Vertrouwen in politici en Tweede Kamer op dieptepunt

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlanders in politiek Den Haag daalde vorig jaar tot het laagste niveau sinds 2012. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldt dit op basis van het onderzoek Sociale samenhang en welzijn dat sinds 2012 wordt afgenomen. Een vijfde van de 15-plussers had in 2025 vertrouwen in politici, terwijl een kwart vertrouwen had in de Tweede Kamer. Zo'n 7600 mensen vulden de enquête in.

4 uur geleden
Indiase premier Modi komt deze week naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - De Indiase premier Narendra Modi komt deze week naar Nederland. Gesprekken zullen onder meer gaan over de oorlogen in het Midden-Oosten en Oekraïne en over technologie, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst.

17 uur geleden
OM: verdachte van explosie bij pand D66 had terroristisch oogmerk

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de man die een explosie heeft veroorzaakt bij het partijkantoor van D66 ervan dat hij handelde met een terroristisch oogmerk. De 37-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats zou donderdagavond iets na 21.00 uur bij het pand in de Lange Houtstraat in Den Haag een vuurwerkbom hebben laten afgaan.

18 uur geleden
Vijlbrief: kabinet 'komt met voorstel' na ultimatum vakbonden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet "komt met een voorstel" om vakbonden en werkgevers weer aan tafel te krijgen. Dat laat minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) weten in reactie op het ultimatum dat de bonden maandag stelden. "Ik heb goed gehoord wat de bonden zeggen", aldus de D66-bewindsman.

21 uur geleden
Raad van State betwijfelt nut van wet intrekken Nederlanderschap

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State twijfelt aan het nut van een wet die het mogelijk maakt om het Nederlanderschap in te trekken van mensen die zich aansluiten bij een terroristische organisatie in het buitenland. Het kabinet wil die mogelijkheid permanent maken, maar volgens de hoogste wetgevingsadviseur is de noodzaak niet duidelijk.

23 uur geleden
Berendsen: bevroren Russische tegoeden gebruiken voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Alle opties voor financiële steun aan Oekraïne moeten op tafel liggen, ook het gebruik van Russische bevroren tegoeden, vindt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken). Voor 2026 en 2027 hebben de EU-lidstaten uiteindelijk gekozen voor een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, maar "dat is een oplossing die Oekraïne de komende tijd helpt, maar daarna niet meer", zei Berendsen voor het begin van de bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

1 dag geleden
Berendsen hoopt op EU-sancties tegen gewelddadige kolonisten

BRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat de EU-ministers maandag een besluit nemen over nieuwe sancties tegen gewelddadige Joodse kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Nederland zet zich daar al lang voor in, maar Hongarije blokkeerde dit tot nu toe.

1 dag geleden