Veldkamp: Israël trekt maar kort en niet diep Libanon binnen
DEN HAAG (ANP) - Israël heeft Nederland verzekerd dat het Libanon maar kortstondig en niet diep binnenvalt, zegt buitenlandminister Caspar Veldkamp. Maar Nederland zou liever geen Israëlisch grondoffensief zien en heeft dat volgens Veldkamp ook laten weten.
Israël begon in de nacht van maandag op dinsdag met een grondoffensief in Zuid-Libanon, om de militante beweging Hezbollah daar verder terug te drijven. "Mij is door de Israëli's vandaag weer verzekerd dat dat grondoffensief beperkt zal zijn in tijd en in geografisch bereik", meldde Veldkamp dinsdagmiddag. "Niettemin, uiteindelijk is het natuurlijk de ideale weg, de beste weg, als het zonder grondoffensief plaatsvindt. Als er de-escalatie plaatsvindt."
Nederland pleitte de afgelopen dagen net als veel bondgenoten voor een staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah, maar die oproep sloeg de Israëlische regering in de wind.
De Verenigde Staten hebben voortekenen ontvangen dat Iran een spoedige raketaanval op Israël aan het voorbereiden is, meldde een ingewijde in het Witte Huis eerder op dinsdag aan internationale media. Het zou ook volgens de minister "goed kunnen" dat Iran een aanval gaat uitvoeren op Israël. In dat licht zegt hij dinsdagavond contact te hebben met Iran.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlanders in politiek Den Haag daalde vorig jaar tot het laagste niveau sinds 2012. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldt dit op basis van het onderzoek Sociale samenhang en welzijn dat sinds 2012 wordt afgenomen. Een vijfde van de 15-plussers had in 2025 vertrouwen in politici, terwijl een kwart vertrouwen had in de Tweede Kamer. Zo'n 7600 mensen vulden de enquête in.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Indiase premier Narendra Modi komt deze week naar Nederland. Gesprekken zullen onder meer gaan over de oorlogen in het Midden-Oosten en Oekraïne en over technologie, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de man die een explosie heeft veroorzaakt bij het partijkantoor van D66 ervan dat hij handelde met een terroristisch oogmerk. De 37-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats zou donderdagavond iets na 21.00 uur bij het pand in de Lange Houtstraat in Den Haag een vuurwerkbom hebben laten afgaan.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet "komt met een voorstel" om vakbonden en werkgevers weer aan tafel te krijgen. Dat laat minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) weten in reactie op het ultimatum dat de bonden maandag stelden. "Ik heb goed gehoord wat de bonden zeggen", aldus de D66-bewindsman.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State twijfelt aan het nut van een wet die het mogelijk maakt om het Nederlanderschap in te trekken van mensen die zich aansluiten bij een terroristische organisatie in het buitenland. Het kabinet wil die mogelijkheid permanent maken, maar volgens de hoogste wetgevingsadviseur is de noodzaak niet duidelijk.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - Alle opties voor financiële steun aan Oekraïne moeten op tafel liggen, ook het gebruik van Russische bevroren tegoeden, vindt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken). Voor 2026 en 2027 hebben de EU-lidstaten uiteindelijk gekozen voor een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, maar "dat is een oplossing die Oekraïne de komende tijd helpt, maar daarna niet meer", zei Berendsen voor het begin van de bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat de EU-ministers maandag een besluit nemen over nieuwe sancties tegen gewelddadige Joodse kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Nederland zet zich daar al lang voor in, maar Hongarije blokkeerde dit tot nu toe.
1 dag geleden