Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldkamp: in Israël gestrande Nederlanders met bussen naar Egypte

Veldkamp: in Israël gestrande Nederlanders met bussen naar Egypte

DEN HAAG (ANP) - Voor Nederlandse reizigers die vastzitten in Israël, wordt busvervoer geregeld naar Egypte. Van daaruit kunnen zij dan met commerciële vluchten terugkeren naar huis. Dat heeft demissionair minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken, NSC) zondag gezegd.

De voorziening is alleen bedoeld voor mensen met een woon- of verblijfplaats in Nederland, benadrukte Veldkamp. "Het gaat niet om iedereen die er zomaar ergens woont. Het gaat om echt Nederlanders die gestrand zijn, op reis zijn." Zij kunnen niet met het vliegtuig Israël verlaten omdat het luchtruim gesloten is in verband met de oorlog met Iran.

De bussen worden de komende dagen ingezet. Ook eventuele partners en kinderen van de Nederlandse reizigers kunnen er gebruik van maken, mits ook zij in Nederland wonen.

Irak en Iran

Nederlanders in Irak moeten zelfstandig de grens zien over te steken met bijvoorbeeld Turkije of Armenië, maar kunnen daar wel hulp bij krijgen. "Dat is ook afgelopen week in een aantal gevallen gelukt", zei Veldkamp.

Reizigers die Iran willen verlaten, hoeven niet op hulp te rekenen. Veldkamp wijst erop dat voor dat land al sinds oktober 2022 een rood reisadvies geldt. "Dat betekent echt: Reis er niet heen. Als u er toch heen reist, kunnen we u waarschijnlijk niet helpen."

Teheran

Voorzitter Pejman Akbarzadeh van het Persian Dutch Network zegt dat sommige Nederlandse reizigers zelfstandig vanuit Iran naar de Turkse of Armeense grens zijn gegaan. Verder is het luchtruim van Iran dicht sinds de Israëlische aanvallen op dat land van ruim een week geleden. Vluchten naar Teheran waren er sindsdien dus niet. Ook zijn er Nederlandse Iraniërs die eerder naar Teheran wilden afreizen maar zelf hun vlucht hebben geannuleerd, aldus Akbarzadeh. "Iedereen voelde dat er iets stond te gebeuren, hoewel we niet dachten dat het zo snel zou zijn en op zo'n grote schaal."

Voor Israël ligt de situatie anders, omdat daar het reisadvies pas vorige week op rood is gegaan, nadat Israël doelen in Iran had bestookt en dat land had teruggevuurd. "Daar bevinden zich dus wel wat meer Nederlanders die we naar huis moeten kunnen helpen", aldus de minister.

Meer uit Binnenland

Gemeente: dagopvang Ter Apel is niet genoeg bij toename instroom

TER APEL (ANP) - Het is op zich een goede zaak dat nieuwe asielzoekers straks tijdelijk in een leegstaand kantoorpand in Ter Apel kunnen wachten tot er plek voor ze is, vindt Westerwolde. Maar de Groningse gemeente waar het aanmeldcentrum in ligt, is ook bang dat de nieuwe locatie niet toereikend is als de instroom van asielzoekers weer toeneemt.

48 minuten geleden
ESA: onderhandelen met NASA over meer Europeanen op ruimtemissies

NOORDWIJK (ANP) - Het Europees Ruimteagentschap ESA hoopt na de succesvolle bijdrage aan de Artemis II-missie, waarbij in april vier astronauten een ronde om de maan vlogen, verschillende Europese astronauten mee te kunnen sturen op toekomstige missies. Dat zei Daniel Neuenschwander, directeur van Human and Robotic Spaceflight bij ESA, na een persconferentie waarbij ook de astronauten van de Artemis II-missie aanwezig waren.

2 uur geleden
Rode Kruis: met dagopvang Ter Apel weer veilig hulp verlenen

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis kan met de aangescherpte maatregelen in en rond de asielopvanglocatie in Ter Apel weer veilig hulp verlenen. "Dat was onze belangrijkste voorwaarde", aldus een woordvoerder in reactie op de aankondiging dat asielzoekers voor wie het COA nog geen opvangplek heeft, vanaf woensdag overdag in een leegstaand kantoorpand kunnen wachten.

2 uur geleden
Berendsen: Russische ambassadeur ontboden om cyberaanvallen

BRUSSEL (ANP) - Nederland heeft de Russische ambassadeur ontboden vanwege cyberaanvallen, waaronder het hacken van particuliere camera's langs routes waar militaire goederen worden vervoerd. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken, Tom Berendsen, die voor overleg met EU-buitenlandministers in Brussel is.

3 uur geleden
Brabants waterschap verbiedt watergebruik overdag om droogte

BREDA (ANP) - Inwoners en bedrijven in Midden- en West-Brabant mogen vanaf dinsdag tussen 09.00 uur en 21.00 uur geen water meer halen uit sloten, beken en rivieren om bijvoorbeeld tuinen en gewassen te besproeien. Waterschap Brabantse Delta heeft net als vier jaar geleden een 'urenverbod' ingesteld. In een deel van het werkgebied van Brabantse Delta, tussen Bergen op Zoom en Tilburg, gold sinds eind april al een zogeheten onttrekkingsverbod.

4 uur geleden
Vrouw veroordeeld voor jarenlange uitbuiting in Kamerik

DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft een 56-jarige vrouw uit Woerden veroordeeld tot een celstraf van twee jaar, waarvan een half jaar voorwaardelijk, voor het uitbuiten van een kwetsbare jonge vrouw. Zij moest ruim elf jaar lang lange dagen werken in paardenstallen op een stoeterij in het Utrechtse Kamerik, zonder dat zij salaris kreeg. Ook werd zij mishandeld en agressief toegesproken.

5 uur geleden
Artemis-astronauten bespreken missie bij ESA in Noordwijk

NOORDWIJK (ANP) - De vier astronauten die in april een ronde om de maan vlogen zijn in Nederland. In een complex van het Europees Ruimteagentschap ESA bij Noordwijk bespreken ze de Artemis II-missie.

5 uur geleden