Veldkamp deelt 'ernstige zorgen' over onrust met ministers Congo
DEN HAAG (ANP) - Minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) heeft contact gehad met de ministers van Binnenlandse en Buitenlandse Zaken van Congo over de onrust in de hoofdstad Kinshasa. Tijdens gewelddadige demonstraties werden ambassades van meerdere landen aangevallen, waaronder de Nederlandse. De bewindsman heeft zijn zorgen geuit "over de situatie voor ons ambassadepersoneel ter plekke en voor de Nederlanders in het land".
De Congolese ministers hebben Veldkamp verzekerd dat de "ordediensten en de politie er de volle aandacht voor zouden hebben". De ambassades van Nederland en België zitten in hetzelfde gebouw. Veldkamp heeft vernomen dat er medewerkers aanwezig waren toen het pand werd bestormd.
De minister heeft Nederlanders in de Democratische Republiek Congo opgeroepen om thuis te blijven of zich elders te verschuilen. Nederlanders in Congo "zijn het wel gewend om in een land waar weleens onrust is te opereren, zeker ons ambassadepersoneel." De bewindsman wil niet vooruitlopen op het scenario waarin de veiligheidssituatie niet verbetert en wil ook niet speculeren over mogelijke evacuatievluchten.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Buitenlandse Zaken David van Weel heeft in een bericht op X laten weten dat de "inzet van de Verenigde Staten" bij de onderhandeling over vrede tussen Rusland en Oekraïne wordt gewaardeerd, maar dat de "druk op Rusland" opgevoerd moet blijven worden "zodat zij hun oorlog stoppen".
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is diep geschokt door de dodelijke steekpartij in Suriname, waar volgens Surinaamse media negen mensen bij zijn omgekomen. Een man heeft in Meerzorg zijn eigen kinderen en buren doodgestoken. De politie schoot hem in zijn benen en wist hem te overmeesteren.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten wil het financiële deel van de formatiegesprekken met CDA en VVD dinsdag "voor een groot deel" voor elkaar hebben. In januari wil Jetten ook met andere partijen praten.
6 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De Blankenburgverbinding levert veel minder geld op dan verwacht. De tunnel die de A20 bij Vlaardingen verbindt met de A15 bij Rozenburg zou dit jaar naar schatting ongeveer 75 miljoen euro opleveren, maar dat bedrag is bijgesteld naar 25 miljoen. Dat bevestigt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat na berichtgeving door RTL Nieuws.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Het gaat niet lukken om per 1 januari 2026 een soepelere stikstofgrens te regelen, zei demissionair landbouwminister Femke Wiersma (BBB) na afloop van de ministerraad. Haar partij wilde graag de waarde verhogen vanaf wanneer een stikstofvergunning nodig is, maar de plannen hiervoor moeten nog verder worden uitgewerkt. Wiersma hoopt dit "zo snel mogelijk" te kunnen doen, maar kan nog niet zeggen wanneer het wel kan.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Luchthaven Schiphol mag nog twee jaar door zonder natuurvergunning. Dat heeft de ministerraad vrijdag besloten. In juni vernietigde de rechtbank in Den Haag de natuurvergunning van de nationale luchthaven, omdat deze niet zorgvuldig was voorbereid en gemotiveerd.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma (BBB) geeft gehoor aan een motie van de Tweede Kamer, die haar oproept voorlopig geen regels te versoepelen voor het uitrijden van mest. Wiersma zei dat vrijdag na afloop van de ministerraad.
1 week geleden