Veldkamp deelt 'ernstige zorgen' over onrust met ministers Congo
DEN HAAG (ANP) - Minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) heeft contact gehad met de ministers van Binnenlandse en Buitenlandse Zaken van Congo over de onrust in de hoofdstad Kinshasa. Tijdens gewelddadige demonstraties werden ambassades van meerdere landen aangevallen, waaronder de Nederlandse. De bewindsman heeft zijn zorgen geuit "over de situatie voor ons ambassadepersoneel ter plekke en voor de Nederlanders in het land".
De Congolese ministers hebben Veldkamp verzekerd dat de "ordediensten en de politie er de volle aandacht voor zouden hebben". De ambassades van Nederland en België zitten in hetzelfde gebouw. Veldkamp heeft vernomen dat er medewerkers aanwezig waren toen het pand werd bestormd.
De minister heeft Nederlanders in de Democratische Republiek Congo opgeroepen om thuis te blijven of zich elders te verschuilen. Nederlanders in Congo "zijn het wel gewend om in een land waar weleens onrust is te opereren, zeker ons ambassadepersoneel." De bewindsman wil niet vooruitlopen op het scenario waarin de veiligheidssituatie niet verbetert en wil ook niet speculeren over mogelijke evacuatievluchten.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag zou toch weer met D66 moeten onderhandelen over een coalitie in de hofstad. Dat adviseert Ahmed Aboutaleb dinsdag in zijn eindverslag als verkenner.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vernielingen aan het gemeentehuis in Loosdrecht zijn "onacceptabel", vindt minister van Binnenlandse Zaken Pieter Heerma (CDA). "Publieke gebouwen zijn van ons allemaal, en daar blijf je van af. Burgemeesters, wethouders en raadsleden moeten hun werk veilig en zonder intimidatie kunnen doen."
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep lokale partijen maakt formeel bezwaar tegen Progressief Nederland (PRO), de nieuwe naam van GroenLinks-PvdA. ProVeenendaal heeft samen met acht andere partijen een beroepschrift ingediend bij de Raad van State tegen de goedkeuring van de naamsverandering door de Kiesraad. Ze vinden de naam van de landelijke fusiepartij verwarrend.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD en JA21 gaan door met hun wetsvoorstel om taakstraffen bij geweld tegen hulpverleners te verbieden, bevestigt JA21-leider Joost Eerdmans na berichtgeving door De Telegraaf. Ondanks stevige kritiek van de Raad van State passen de twee partijen het voorstel inhoudelijk niet aan.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) heeft geen begrip voor de bezetting van een deel van de A12 nabij Utrecht. Het stuk snelweg is zaterdag bezet door klimaatactivisten van XR.
3 dagen geledenNICOSIA (ANP) - Het is voor alle EU-leiders "heel helder dat Spanje gewoon volwaardig lid is van de NAVO. En dat blijft ook zo", zei premier Rob Jetten vrijdag na de EU-top in Cyprus. In uitgelekte Amerikaanse plannen staat dat de VS dwarse NAVO-bondgenoten wil straffen, door hen bijvoorbeeld te schorsen. In die mails wordt Spanje genoemd.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet neemt ondanks een verzoek uit de Tweede Kamer geen maatregelen om te voorkomen dat vechthonden naar Israël worden geëxporteerd. Ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Sjoerd Sjoerdsma (Handel, D66) schrijven dat zij het "zeer onwenselijk" vinden dat Israël Nederlandse vechthonden "onrechtmatig" inzet tegen Palestijnen. Maar voor een exportstop is volgens hen in de EU geen draagvlak en een nationaal verbod zou niet uitvoerbaar zijn.
4 dagen geleden