Veldkamp deelt 'ernstige zorgen' over onrust met ministers Congo
DEN HAAG (ANP) - Minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) heeft contact gehad met de ministers van Binnenlandse en Buitenlandse Zaken van Congo over de onrust in de hoofdstad Kinshasa. Tijdens gewelddadige demonstraties werden ambassades van meerdere landen aangevallen, waaronder de Nederlandse. De bewindsman heeft zijn zorgen geuit "over de situatie voor ons ambassadepersoneel ter plekke en voor de Nederlanders in het land".
De Congolese ministers hebben Veldkamp verzekerd dat de "ordediensten en de politie er de volle aandacht voor zouden hebben". De ambassades van Nederland en België zitten in hetzelfde gebouw. Veldkamp heeft vernomen dat er medewerkers aanwezig waren toen het pand werd bestormd.
De minister heeft Nederlanders in de Democratische Republiek Congo opgeroepen om thuis te blijven of zich elders te verschuilen. Nederlanders in Congo "zijn het wel gewend om in een land waar weleens onrust is te opereren, zeker ons ambassadepersoneel." De bewindsman wil niet vooruitlopen op het scenario waarin de veiligheidssituatie niet verbetert en wil ook niet speculeren over mogelijke evacuatievluchten.
Meer uit Politiek
DEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant neemt meer tijd om een besluit te nemen over het mogelijke intrekken van de vergunning van vijf pluimveebedrijven. De provincie wilde uiterlijk 1 oktober een ontwerpbesluit publiceren, maar stelt dat uit. Er wordt gesproken met de betrokken ondernemers en er is echt meer tijd nodig, aldus gedeputeerde Saskia Boelema (vergunningen).
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil nu niet verder praten met de BBB over steun voor de begroting, omdat de partij een motie van wantrouwen tegen het kabinet steunde. Eerst worden andere partijen uitgenodigd voor gesprekken, zei premier Rob Jetten op zijn wekelijkse persconferentie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vicepremier Dilan Yeşilgöz (VVD) hoopt dat de BBB wel nog aan tafel komt nadat de partij donderdag een motie van wantrouwen tegen het kabinet steunde. Ze vond de steun "verrassend". Tegelijkertijd was Yeşilgöz "blij" dat ze gehoord meent te hebben dat BBB-leider Henk Vermeer alsnog wil onderhandelen over de kabinetsplannen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een schilderij van kunstschilder Jan van Goyen dat in het Mauritshuis in Den Haag hangt, wordt teruggegeven aan de erfgenaam of erfgenamen van de Joodse kunsthandelaar Jacques Goudstikker. Dat besluit heeft de minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap genomen, meldt de Restitutiecommissie. Deze commissie adviseerde teruggave, zo werd vrijdag bekendgemaakt. Het gaat om het doek Vissers aan de oevers van een plas.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - BBB-leider Henk Vermeer en premier Rob Jetten (D66) hebben vrijdag gesproken over de motie van wantrouwen tegen het kabinet, die de BBB steunde. Jetten vond dat "raar", omdat hij ook met de BBB verder wilde praten over steun voor de begroting. In de Tweede Kamer heeft de BBB maar drie zetels, maar in de Eerste Kamer kan de partij met haar elf zetels rechts aan een meerderheid helpen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Justitie en Veiligheid heeft forse kritiek op het handelen van beveiligers in de verscherpte toezichtlocaties (vtl) voor kansarme en overlastgevende asielzoekers in Ter Apel en Budel. Minister Bart van den Brink (Asiel) past het beleid aan. Wel oordeelt de inspectie dat deze speciale locaties "een waardevolle toevoeging aan de opvangcentra" zijn.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel roept demonstranten die dit weekend gaan protesteren op het "rustig" te houden. Zaterdag vindt een extreemrechtse demonstratie plaats op het Malieveld in Den Haag, met verderop in de stad een tegendemonstratie. Ook Extinction Rebellion gaat demonstreren. De actiegroep is van plan de snelweg bij Utrecht te blokkeren.
4 uur geleden