Veldkamp deelt 'ernstige zorgen' over onrust met ministers Congo
DEN HAAG (ANP) - Minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) heeft contact gehad met de ministers van Binnenlandse en Buitenlandse Zaken van Congo over de onrust in de hoofdstad Kinshasa. Tijdens gewelddadige demonstraties werden ambassades van meerdere landen aangevallen, waaronder de Nederlandse. De bewindsman heeft zijn zorgen geuit "over de situatie voor ons ambassadepersoneel ter plekke en voor de Nederlanders in het land".
De Congolese ministers hebben Veldkamp verzekerd dat de "ordediensten en de politie er de volle aandacht voor zouden hebben". De ambassades van Nederland en België zitten in hetzelfde gebouw. Veldkamp heeft vernomen dat er medewerkers aanwezig waren toen het pand werd bestormd.
De minister heeft Nederlanders in de Democratische Republiek Congo opgeroepen om thuis te blijven of zich elders te verschuilen. Nederlanders in Congo "zijn het wel gewend om in een land waar weleens onrust is te opereren, zeker ons ambassadepersoneel." De bewindsman wil niet vooruitlopen op het scenario waarin de veiligheidssituatie niet verbetert en wil ook niet speculeren over mogelijke evacuatievluchten.
Meer uit Politiek
LUXEMBURG (ANP) - Er moet een nieuw voorstel komen voor de EU-meerjarenbegroting 2028-2034, zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) dinsdag na afloop van een vergadering met EU-ministers. "Wat er nu ligt, is absoluut geen basis voor een akkoord. Dat betekent dat er een nieuw voorstel moet komen, op basis van waar we wel een akkoord kunnen bereiken."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De komst van een extern meldpunt voor buitenlandse intimidatie laat nog lang op zich wachten. "Op dit moment is livegang medio 2028 bij een spoedige wetsbehandeling realistisch", meldt het kabinet maandag aan de Tweede Kamer.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, VVD en CDA bieden oppositiepartijen nog geen concrete voorstellen om het belastingplan aan te passen en zo aan een meerderheid te helpen. In het debat over het pakket aan belastingen voor volgend jaar zeiden de partijen af en toe wel dat ze ook niet blij zijn met bepaalde maatregelen, maar ze gingen niet in op alternatieve opties.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Om salmonellabesmetting bij leghennen te bestrijden, wil staatssecretaris Silvio Erkens (Voedselzekerheid, VVD) volgend jaar een vaccinatieverplichting invoeren. De afgelopen jaren is het aantal besmettingen bij kippen met salmonella enteritidis gestegen tot boven de Europese norm van 2 procent.
1 dag geledenLUXEMBURG (ANP) - Nederland staat open voor visarestricties van de EU tegen Russen, zei minister Tom Berendsen (Buitenland) bij aankomst in Luxemburg. Hij laat in het midden voor welke Russen beperkingen moeten gaan gelden. Er wordt gesproken over restricties voor Russische diplomaten, voormalige soldaten en burgers.
1 dag geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de Grote Prijs van Singapore op zijn naam geschreven. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull in de Formule 1 leidde van start tot finish en bleef Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes voor.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) is kritisch op de deal die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gesloten met Rusland over de levering van diesel. De Europese NAVO-bondgenoten proberen juist de economische druk op de Russen op te voeren. "Dan is het niet verstandig om dit soort deals te sluiten", zei de CDA-bewindsman in het televisieprogramma Buitenhof.
2 dagen geleden