Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldkamp: andere accenten en stijl in omgang met Israël

Veldkamp: andere accenten en stijl in omgang met Israël

WASHINGTON (ANP) - Het nieuwe kabinet gaat Israël anders bejegenen dan het vorige. De nieuwe buitenlandminister Caspar Veldkamp hoopt met een "misschien minder uitgesproken" koers meer te bereiken.

Nederland is vanouds een nauwe bondgenoot van Israël, maar stelde zich sinds de oorlog in de Gazastrook begon steeds kritischer op. Veldkamps voorganger Hanke Bruins Slot was scherp over de Israëlische aanval op Rafah en maakte zich sterk voor het aanpakken van radicale Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Ook bepleitte ze ingelast overleg tussen de Europese Unie en Israël om het land aan te spreken op de mensenrechten.

Veldkamp ziet "tal van zaken waarop er natuurlijk verschillen zijn" met het vorige kabinet. "Verschillen in stijl, verschillen in nadruk. Een voorbeeld als het gaat om het verschil met Israël is dat ze natuurlijk allemaal hebben gelezen dat in ons hoofdlijnenakkoord staat dat de veiligheid van de staat Israël ons zeer dierbaar is", zegt Veldkamp, die bij de NAVO-top in Washington kennismaakte met zijn Israëlische collega. "Dat weten ze, dat zien ze."

Hij wil wegblijven van "grote uitspraken en grote proclamaties", want dan "gaan er deuren dicht". Hij kiest ervoor zich "misschien minder uitgesproken naar buiten op te stellen en alle gesprekskanalen open te houden, deuren open te houden." Wie bijvoorbeeld meer hulp Gaza in wil krijgen moet het daarover met Israël eens worden, memoreert Veldkamp, die tussen 2011 en 2015 ambassadeur in Israël was.

Meer uit Binnenland

Natuurbrand op militair oefenterrein 't Harde

'T HARDE (ANP) - Op het terrein van het Artillerie Schietkamp (ASK) bij 't Harde is woensdag rond het middaguur een grote natuurbrand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Meerdere brandweereenheden zijn naar de brand gestuurd.

21 minuten geleden
Natuurbrandrisico ook in noordoosten van Nederland opgeschaald

DEN HAAG (ANP) - Door de aanhoudende droogte geldt in vrijwel heel Nederland inmiddels een verhoogd risico op natuurbranden. Nadat deze en vorige week al in 20 van de 25 veiligheidsregio's fase 2 van kracht werd, is nu ook in Friesland, Drenthe en Groningen het hoogste waarschuwingsniveau afgegeven. Twee regio's, Amsterdam-Amstelland en Zaanstreek-Waterland, registreren het actuele natuurbrandrisico niet via deze methode.

54 minuten geleden
Opkomst herverkiezingen Gorinchem om 11 uur op 10 procent

GORINCHEM (ANP) - Om 11.00 uur had 10 procent van alle stemgerechtigden in Gorinchem een stem uitgebracht voor de herverkiezing van de gemeenteraad. Dat was net iets minder dan de opkomst rond dat tijdstip bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart. Een meerderheid van de gemeenteraad besloot tot een herstemming, omdat er vermoedens van stemfraude waren.

2 uur geleden
Comité: draagvlak 4 en 5 mei ongewijzigd, meer angst voor AI

AMSTERDAM (ANP) - Het draagvlak onder Nederlanders voor de dodenherdenking op 4 mei en Bevrijdingsdag op 5 mei, is nagenoeg hetzelfde gebleven in vergelijking met vorig jaar. Dit blijkt uit het jaarlijkse Nationaal Vrijheidsonderzoek dat wordt uitgevoerd in opdracht van het Nationaal Comité 4 en 5 mei.

2 uur geleden
Nog veel vragen na steekincident Olympisch Stadion op Koningsdag

AMSTERDAM (ANP) - Er is nog veel onduidelijk over de steekpartij op de avond van Koningsdag in het Olympisch Stadion in Amsterdam. De politie is op zoek naar beelden van het incident en vraagt getuigen zich te melden.

2 uur geleden
Natuurbrand in Limburgse Helden onder controle

HELDEN (ANP) - De grote natuurbrand bij de Limburgse plaats Helden is onder controle. "Nabluswerkzaamheden zullen nog enige tijd in beslag nemen", meldt de veiligheidsregio.

3 uur geleden
Burgemeester Gorinchem verwacht goede opkomst bij herverkiezingen

GORINCHEM (ANP) - Reinie Melissant, de burgemeester van Gorinchem, verwacht dat "veel mensen gaan stemmen" tijdens de herverkiezingen in de gemeente. Na de gemeenteraadsverkiezingen in maart besloot een meerderheid van de gemeenteraad dat er opnieuw moest worden gestemd omdat er signalen waren van stemfraude. De 21 stembureaus zijn inmiddels een paar uur open.

3 uur geleden