Veldkamp: andere accenten en stijl in omgang met Israël
WASHINGTON (ANP) - Het nieuwe kabinet gaat Israël anders bejegenen dan het vorige. De nieuwe buitenlandminister Caspar Veldkamp hoopt met een "misschien minder uitgesproken" koers meer te bereiken.
Nederland is vanouds een nauwe bondgenoot van Israël, maar stelde zich sinds de oorlog in de Gazastrook begon steeds kritischer op. Veldkamps voorganger Hanke Bruins Slot was scherp over de Israëlische aanval op Rafah en maakte zich sterk voor het aanpakken van radicale Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Ook bepleitte ze ingelast overleg tussen de Europese Unie en Israël om het land aan te spreken op de mensenrechten.
Veldkamp ziet "tal van zaken waarop er natuurlijk verschillen zijn" met het vorige kabinet. "Verschillen in stijl, verschillen in nadruk. Een voorbeeld als het gaat om het verschil met Israël is dat ze natuurlijk allemaal hebben gelezen dat in ons hoofdlijnenakkoord staat dat de veiligheid van de staat Israël ons zeer dierbaar is", zegt Veldkamp, die bij de NAVO-top in Washington kennismaakte met zijn Israëlische collega. "Dat weten ze, dat zien ze."
Hij wil wegblijven van "grote uitspraken en grote proclamaties", want dan "gaan er deuren dicht". Hij kiest ervoor zich "misschien minder uitgesproken naar buiten op te stellen en alle gesprekskanalen open te houden, deuren open te houden." Wie bijvoorbeeld meer hulp Gaza in wil krijgen moet het daarover met Israël eens worden, memoreert Veldkamp, die tussen 2011 en 2015 ambassadeur in Israël was.
Meer uit Binnenland
DÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.
2 uur geledenUSHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.
3 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.
3 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.
4 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.
4 uur geledenLEIDEN (ANP) - De ambulances die eerder woensdagavond van Schiphol waren vertrokken met vermoedelijk een Nederlandse opvarende van het cruiseschip MV Hondius zijn aangekomen bij het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC), ziet een ANP-fotograaf.
4 uur geleden