Veldbestormer die FC Groningen - Ajax stillegde niet vervolgd
GRONINGEN (ANP) - De 27-jarige Groninger die zondag tijdens de wedstrijd tussen FC Groningen en Ajax het veld op rende met een spandoek wordt niet vervolgd. Volgens een woordvoerder van het Openbaar Ministerie (OM) krijgt hij een boete, omdat hij is opgepakt door de politie vanwege het niet kunnen laten zien van een identiteitsbewijs. Het is niet bekend hoe hoog de boete is.
Eerder meldde een woordvoerster van de politie dat een voetbalveld opgaan niet strafbaar is. De veldbestormer zorgde er zondag mede voor dat de wedstrijd werd stilgelegd. Dat duel werd gestaakt nadat supporters voor de tweede keer rookbommen op het veld hadden gegooid. De thuisclub zei zondag alles in het werk te hebben gesteld om ongeregeldheden te voorkomen, zoals de inzet van extra stewards en controles op vuurwerk. Dinsdag is de wedstrijd uitgespeeld zonder publiek, Ajax won met 3-2.
De gemeente Groningen liet dinsdag weten zich vanwege dit soort incidenten zorgen te maken over de veiligheid in het stadion. Volgende week zondag speelt FC Groningen de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen, tegen Sparta. Dat duel mag volgens een gemeentewoordvoerder alleen plaatsvinden als de veiligheid in het stadion gegarandeerd is en de gemeente ook weet hoe de club dat gaat regelen. Gesprekken tussen de club en de gemeente worden deze week gehouden, waarna de gemeente beslist over de vergunning. Mogelijk mag de wedstrijd alleen worden gespeeld zonder publiek.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
4 uur geledenROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Financieel directeur Shashi Baboeram Panday heeft namens Ajax excuses aangeboden aan iedereen die gedupeerd is door het definitief staken van het duel met FC Groningen. "Als Ajax vinden we dit schandalig", zei hij bij ESPN.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supportersvereniging Ajax heeft zich gedistantieerd van het massaal afgestoken vuurwerk bij Ajax - FC Groningen. De Eredivisiewedstrijd werd aanvankelijk na 5 minuten stilgelegd door scheidsrechter Bas Nijhuis omdat supporters massaal vuurwerk hadden afgestoken om zo een overleden supporter te herdenken. Nadat bij de hervatting van het duel zo'n 40 minuten later meteen weer vuurwerk werd afgestoken, werd de wedstrijd opnieuw stilgelegd en kort daarop definitief gestaakt.
6 uur geleden