Veiling van voetbalclubs voor maatschappelijke projecten
ZEIST (ANP) - Een gesigneerd Groningen-shirt van Arjen Robben, de handschoenen van Ronald Koeman junior, een stukje kunstgras uit het stadion van ADO Den Haag en een kopje koffie drinken met trainer Adrie Koster van Willem II. Het zijn enkele van de honderden items die de Nederlandse betaaldvoetbalclubs deze week aanbieden op een onlineveiling. De opbrengst van de veiling, onderdeel van de Meer dan Voetbal-week, gaat naar de maatschappelijke projecten van de 34 profclubs.
De ploegen uit de eredivisie en Keuken Kampioen Divisie voeren jaarlijks honderden maatschappelijke projecten en activiteiten uit. "Deze Meer dan Voetbal-week laat zien dat alle Nederlandse betaaldvoetbalclubs niet alleen de focus hebben op de sportieve prestaties, maar ook dat zij maatschappelijke projecten hoog in het vaandel hebben staan", zegt Wesley Montijn namens de Coƶperatie Eerste Divisie (CED).
De clubs bieden onder meer shirts aan die voorzien zijn van handtekeningen van alle selectiespelers. Ook zijn er enkele speciale exemplaren, zoals het shirt dat international Matthijs de Ligt droeg tijdens een EK met Oranje onder 17 en het jubileumshirt van FC Den Bosch voorzien van een handtekening van oud-spits Ruud van Nistelrooij. PSV biedt op de veiling een plek aan op de officiƫle teamfoto voor komend seizoen, Ajax laat een wedstrijd als mascotte veilen en fans van FC Emmen kunnen bieden op een rondje golfen met verdediger Glenn Bijl. De veiling begint maandag en loopt tot en met zondag 12 juli.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
9 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
9 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
11 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
11 uur geleden