Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veiling van voetbalclubs voor maatschappelijke projecten

Veiling van voetbalclubs voor maatschappelijke projecten

ZEIST (ANP) - Een gesigneerd Groningen-shirt van Arjen Robben, de handschoenen van Ronald Koeman junior, een stukje kunstgras uit het stadion van ADO Den Haag en een kopje koffie drinken met trainer Adrie Koster van Willem II. Het zijn enkele van de honderden items die de Nederlandse betaaldvoetbalclubs deze week aanbieden op een onlineveiling. De opbrengst van de veiling, onderdeel van de Meer dan Voetbal-week, gaat naar de maatschappelijke projecten van de 34 profclubs.

De ploegen uit de eredivisie en Keuken Kampioen Divisie voeren jaarlijks honderden maatschappelijke projecten en activiteiten uit. "Deze Meer dan Voetbal-week laat zien dat alle Nederlandse betaaldvoetbalclubs niet alleen de focus hebben op de sportieve prestaties, maar ook dat zij maatschappelijke projecten hoog in het vaandel hebben staan", zegt Wesley Montijn namens de Coöperatie Eerste Divisie (CED).

De clubs bieden onder meer shirts aan die voorzien zijn van handtekeningen van alle selectiespelers. Ook zijn er enkele speciale exemplaren, zoals het shirt dat international Matthijs de Ligt droeg tijdens een EK met Oranje onder 17 en het jubileumshirt van FC Den Bosch voorzien van een handtekening van oud-spits Ruud van Nistelrooij. PSV biedt op de veiling een plek aan op de officiële teamfoto voor komend seizoen, Ajax laat een wedstrijd als mascotte veilen en fans van FC Emmen kunnen bieden op een rondje golfen met verdediger Glenn Bijl. De veiling begint maandag en loopt tot en met zondag 12 juli.

Meer uit Voetbal

Curaçao verslaat Aruba in uitzwaaiwedstrijd richting WK

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.

2 uur geleden
Kaapverdië wint laatste test in aanloop naar WK voetbal

EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.

5 uur geleden
Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

7 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

8 uur geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

8 uur geleden
Oranje-opponent Tunesië met tien man hard onderuit tegen België

BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.

13 uur geleden
FIFA staat wegwerpwaterfles wel toe in WK-stadions

ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.

20 uur geleden