Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veiling van voetbalclubs voor maatschappelijke projecten

Veiling van voetbalclubs voor maatschappelijke projecten

ZEIST (ANP) - Een gesigneerd Groningen-shirt van Arjen Robben, de handschoenen van Ronald Koeman junior, een stukje kunstgras uit het stadion van ADO Den Haag en een kopje koffie drinken met trainer Adrie Koster van Willem II. Het zijn enkele van de honderden items die de Nederlandse betaaldvoetbalclubs deze week aanbieden op een onlineveiling. De opbrengst van de veiling, onderdeel van de Meer dan Voetbal-week, gaat naar de maatschappelijke projecten van de 34 profclubs.

De ploegen uit de eredivisie en Keuken Kampioen Divisie voeren jaarlijks honderden maatschappelijke projecten en activiteiten uit. "Deze Meer dan Voetbal-week laat zien dat alle Nederlandse betaaldvoetbalclubs niet alleen de focus hebben op de sportieve prestaties, maar ook dat zij maatschappelijke projecten hoog in het vaandel hebben staan", zegt Wesley Montijn namens de Coöperatie Eerste Divisie (CED).

De clubs bieden onder meer shirts aan die voorzien zijn van handtekeningen van alle selectiespelers. Ook zijn er enkele speciale exemplaren, zoals het shirt dat international Matthijs de Ligt droeg tijdens een EK met Oranje onder 17 en het jubileumshirt van FC Den Bosch voorzien van een handtekening van oud-spits Ruud van Nistelrooij. PSV biedt op de veiling een plek aan op de officiële teamfoto voor komend seizoen, Ajax laat een wedstrijd als mascotte veilen en fans van FC Emmen kunnen bieden op een rondje golfen met verdediger Glenn Bijl. De veiling begint maandag en loopt tot en met zondag 12 juli.

Meer uit Voetbal

Liverpool-trainer Slot kijkt uit naar terugkeer aanvaller Salah

LIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.

47 minuten geleden
Musiala staat na halfjaar voor rentree bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.

47 minuten geleden
Fortuna Sittard huurt Spartaan Duijvestijn tot einde seizoen

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard huurt tot het einde van het seizoen Lance Duijvestijn van Sparta. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 27-jarige middenvelder speelde sinds afgelopen zomer voor Sparta.

1 uur geleden
Le Monde: salaris Infantino flink gegroeid sinds zijn aanstelling

ZÜRICH (ANP) - Het inkomen van FIFA-voorzitter Gianni Infantino is vier keer zo hoog sinds zijn aanstelling in 2016. Dat blijkt uit documenten die door de Franse krant Le Monde zijn ingezien. Infantino verdiende in 2024 ruim 5 miljoen euro. Hij kreeg tien jaar geleden een beginsalaris van 1,28 miljoen euro.

2 uur geleden
Van Nistelrooij assistent-trainer bij Oranje op weg naar WK

ZEIST (ANP) - Ruud van Nistelrooij (49) maakt vanaf 1 februari deel uit van de technische staf van het Nederlands elftal. De voormalige spits van Oranje wordt assistent van bondscoach Ronald Koeman in aanloop naar het WK voetbal deze zomer in de VS, Canada en Mexico.

2 uur geleden
Oranje-international Malen op huurbasis naar AS Roma

ROME (ANP) - Oranje-international Donyell Malen verruilt Aston Villa op huurbasis voor AS Roma. De nummer 5 van de Serie A heeft een koopoptie opgenomen in de overeenkomst van de 26-jarige aanvaller. Dat meldt de Italiaanse club op de eigen website.

4 uur geleden
Mühren schiet FC Volendam in blessuretijd langs Sparta in beker

ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.

14 uur geleden