Veiling van items Freddie Mercury levert ruim 46 miljoen euro op
LONDEN (ANP) - De veiling van persoonlijke items van Freddie Mercury heeft bijna 40 miljoen pond (ruim 46,5 miljoen euro) opgeleverd. Dat is veel meer dan de 7,6 miljoen pond die veilinghuis Sotheby's oorspronkelijk had verwacht. Het is de hoogste opbrengst ooit van een veiling met spullen van een grote bekendheid.
In Londen gingen onder meer kledingstukken, kunstwerken, juwelen en andere (muzikale) eigendommen van de in 1991 overleden zanger onder de hamer. Het pronkstuk was de zwarte piano waarop Mercury grote Queen-hits als Bohemian Rhapsody componeerde. Dit item werd voor 1,7 miljoen pond geveild, maar bracht daarmee wel minder op dan de verwachte 2 à 3 miljoen pond.
Een deel van de opbrengst gaat naar het Mercury Phoenix Trust en de Elton John AIDS Foundation. Mary Austin, de vroegere vriendin van Mercury en de organisator van de veiling, krijgt de rest van het geld.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Meldingen van hevige aanvallen kwamen vrijdag uit de Iraanse hoofdstad Teheran. Israël had aangekondigd "infrastructuur van het regime" aan te vallen in "een nieuwe fase" van de oorlog.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft contact gezocht met de Verenigde Staten om een akkoord te sluiten. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump donderdag op een bijeenkomst met het voetbalteam Inter Miami in het Witte Huis. Trump zei dat zijn reactie was: "Jullie zijn een beetje laat."
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Ook het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een resolutie verworpen om de macht van president Donald Trump te beperken om oorlog te voeren tegen Iran. De Senaat deed dat woensdag al.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De spanningen in het Midden-Oosten hebben directe gevolgen voor de veiligheid in de Europese Unie, waarschuwde politiedienst Europol tegen het Spaanse persbureau EFE. Zo is er een verhoogd risico op terrorisme, georganiseerde misdaad, extremisme en cyberaanvallen.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De NAVO heeft de ballistische raketverdediging versterkt nu Iran zijn aanvallen in het Midden-Oosten opvoert, meldt woordvoerder kolonel Martin O'Donnell. Een raket was woensdag op weg naar Turkije, een NAVO-lidstaat, voordat deze werd neergehaald.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Een door de Franse regering gecharterd Air France-vliegtuig dat onderweg was naar de Verenigde Arabische Emiraten moest donderdagavond omkeren vanwege raketvuur in het gebied. Dat schrijft transportminister Philippe Tabarot op X. "Deze situatie weerspiegelt de instabiliteit in de regio en de complexiteit van repatriëringsoperaties."
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerleider generaal Eyal Zamir claimt dat sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen van zaterdag zijn begonnen het grootste deel van de Iraanse luchtafweer is uitgeschakeld. Het gaat volgens hem om 80 procent van de luchtafweerinstallaties en daarnaast ook om 60 procent van de lanceerinrichtingen voor de Iraanse ballistische raketten.
10 uur geleden