Veiligheidstroepen arresteren organisatoren protesten Wit-Rusland
MINSK (ANP/DPA) - Wit-Russische veiligheidstroepen hebben in de derde nacht van massale demonstraties tegen het regime de vermeende organisatoren van de protesten gearresteerd, meldt het staatspersbureau Belta woensdag. Een van de organisatoren zou zijn aangehouden in een hotel. Ook zouden twee Russische journalisten zijn opgepakt.
Duizenden demonstranten zijn door het hele land de straat opgegaan sinds de presidentsverkiezingen op zondag. Zij beschuldigen dictator Alexander Loekasjenko ervan te hebben gesjoemeld met de verkiezingsuitslag. In totaal zijn er al meer dan 5000 demonstranten gearresteerd.
Het internet werkte in de nacht van dinsdag op woensdag nauwelijks in Wit-Rusland. De verbinding werd pas 's ochtends hersteld. Met die tactiek willen de autoriteiten de protesten klein houden en voorkomen dat mensen netwerken vormen.
Volgens waarnemers hebben de veiligheidstroepen dit keer harder opgetreden tegen demonstranten dan in de voorgaande nachten. Op foto's is te zien hoe politieagenten demonstranten met knuppels sloegen. Veiligheidstroepen vielen ook automobilisten aan die toeterend door de straten reden. Ook buiten de hoofdstad Minsk waren er grote protesten, waarbij mensen blokkades oprichtten.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Een deel van het Europees Parlement wil een stemming over de handelsdeal met de Verenigde Staten uitstellen in het licht van de huidige geopolitieke ontwikkelingen, waaronder die rondom Groenland. Deze maand stond een stemming op de planning over een deel van de handelsafspraak die de EU en de VS afgelopen zomer sloten. Maar de sociaaldemocraten, het liberale Renew en de Groenen willen uitstel.
11 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft in een verklaring op Facebook haar Europese bondgenoten bedankt voor het sturen van militairen naar Groenland. Ze is inmiddels door haar buitenlandminister Lars Løkke Rasmussen bijgepraat over het overleg met de Amerikanen en zegt dat het "geen makkelijk gesprek" was.
13 minuten geledenKAMPALA (ANP/AFP) - In Oeganda worden donderdag presidentsverkiezingen gehouden, maar in veel gebieden zijn de stembureaus uren na de geplande opening nog steeds gesloten. President Yoweri Museveni spreekt over "technische problemen" met stemcomputers, maar volgens de oppositie veroorzaakt de regering de vertraging expres.
16 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Rusland maakt zich "ernstige zorgen" over de komst van militairen uit NAVO-landen naar Groenland. Dat ze in het noordpoolgebied Rusland en China het hoofd moeten bieden is onzin, stelt de Russische ambassade in Brussel.
20 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De internetblokkade in Iran is donderdag de zevende dag ingegaan, meldt internetwaakhond NetBlocks. De maatregel werd door Teheran ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties tegen het regime. De blokkade behoort volgens NetBlocks tot de langste ooit in Iran.
58 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.
7 uur geleden