Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veiligheidstroepen arresteren organisatoren protesten Wit-Rusland

Veiligheidstroepen arresteren organisatoren protesten Wit-Rusland

MINSK (ANP/DPA) - Wit-Russische veiligheidstroepen hebben in de derde nacht van massale demonstraties tegen het regime de vermeende organisatoren van de protesten gearresteerd, meldt het staatspersbureau Belta woensdag. Een van de organisatoren zou zijn aangehouden in een hotel. Ook zouden twee Russische journalisten zijn opgepakt.

Duizenden demonstranten zijn door het hele land de straat opgegaan sinds de presidentsverkiezingen op zondag. Zij beschuldigen dictator Alexander Loekasjenko ervan te hebben gesjoemeld met de verkiezingsuitslag. In totaal zijn er al meer dan 5000 demonstranten gearresteerd.

Het internet werkte in de nacht van dinsdag op woensdag nauwelijks in Wit-Rusland. De verbinding werd pas 's ochtends hersteld. Met die tactiek willen de autoriteiten de protesten klein houden en voorkomen dat mensen netwerken vormen.

Volgens waarnemers hebben de veiligheidstroepen dit keer harder opgetreden tegen demonstranten dan in de voorgaande nachten. Op foto's is te zien hoe politieagenten demonstranten met knuppels sloegen. Veiligheidstroepen vielen ook automobilisten aan die toeterend door de straten reden. Ook buiten de hoofdstad Minsk waren er grote protesten, waarbij mensen blokkades oprichtten.

Meer uit Buitenland

Stembureaus openen voor Britse verkiezingen

LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.

4 uur geleden
AzG: ondervoeding Gaza verwoestend voor zwangeren en baby's

GAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).

6 uur geleden
Lagere straf voor Zuid-Koreaanse oud-premier Han

SEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.

8 uur geleden
Vermeende afscheidsbrief Jeffrey Epstein vrijgegeven

NEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.

9 uur geleden
Regering-Trump haalt uit naar Europa in nieuw terrorismebeleid

WASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.

9 uur geleden
Eerste Israëlische luchtaanval op Beiroet sinds begin bestand

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.

17 uur geleden
Bronnen: Marokko weigerde evacuatievlucht van cruiseschip Hondius

LAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.

18 uur geleden