Veiligheidstroepen arresteren organisatoren protesten Wit-Rusland
MINSK (ANP/DPA) - Wit-Russische veiligheidstroepen hebben in de derde nacht van massale demonstraties tegen het regime de vermeende organisatoren van de protesten gearresteerd, meldt het staatspersbureau Belta woensdag. Een van de organisatoren zou zijn aangehouden in een hotel. Ook zouden twee Russische journalisten zijn opgepakt.
Duizenden demonstranten zijn door het hele land de straat opgegaan sinds de presidentsverkiezingen op zondag. Zij beschuldigen dictator Alexander Loekasjenko ervan te hebben gesjoemeld met de verkiezingsuitslag. In totaal zijn er al meer dan 5000 demonstranten gearresteerd.
Het internet werkte in de nacht van dinsdag op woensdag nauwelijks in Wit-Rusland. De verbinding werd pas 's ochtends hersteld. Met die tactiek willen de autoriteiten de protesten klein houden en voorkomen dat mensen netwerken vormen.
Volgens waarnemers hebben de veiligheidstroepen dit keer harder opgetreden tegen demonstranten dan in de voorgaande nachten. Op foto's is te zien hoe politieagenten demonstranten met knuppels sloegen. Veiligheidstroepen vielen ook automobilisten aan die toeterend door de straten reden. Ook buiten de hoofdstad Minsk waren er grote protesten, waarbij mensen blokkades oprichtten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De VS hebben sancties opgelegd aan de Persian Gulf Strait Authority, de instantie die Iran heeft opgericht om de Straat van Hormuz te beheren. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Financiën woensdag bekend.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag gezegd dat hij zich geen zorgen maakt over de politieke gevolgen van een langdurig conflict met Iran. Hij deed die uitspraak tijdens een kabinetsvergadering in het Witte Huis.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS hebben de VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, opnieuw op een sanctielijst van individuen gezet. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën.
4 uur geleden