Veiligheidsrisicogebieden rond wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv
AMSTERDAM (ANP) - In aanloop naar de wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv worden donderdag een aantal delen van Amsterdam aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Het gaat om de Dam, het Wallengebied, het Centraal Station en het gebied rond de ArenA plus de tussenliggende metrolijn. Dat is een besluit van de Amsterdamse driehoek (burgemeester, hoofdofficier van justitie en politiechef).
De politie kan donderdag van 13.00 tot 24.00 uur iedereen in deze gebieden preventief fouilleren en controleren op het bezit van bijvoorbeeld vuurwerk.
Ook wordt een aangekondigde pro-Palestijnse demonstratie verplaatst van de Johan Cruijff ArenA naar het Anton de Komplein in Amsterdam-Zuidoost. Demonstranten onder de noemer Week 4 Palestine kondigden aan donderdagavond bij de ingang van het stadion te willen protesteren tegen de komst van de Israƫlische voetbalclub. Daarop zei de F-side, de harde kern van Ajax, dat zij het protest niet tolereren en "waar nodig in zullen grijpen".
Gewelddadige confrontaties
De driehoek kan niet zomaar een protest verbieden, vanwege het demonstratierecht, maar kan die wel verplaatsen als er op een bepaalde locatie gevaar ontstaat voor de openbare orde en veiligheid. Door de aankondiging van de supportersgroep zijn volgens de driehoek "gewelddadige confrontaties" niet uit te sluiten.
Daarnaast is het donderdagavond ook erg druk in het ArenA-gebied. Naast de 56.000 voetbalsupporters worden er concertgangers verwacht die naar AFAS Live gaan en is het koopavond. "Deze omstandigheden maken het voor de politie operationeel onmogelijk om een demonstratie bij de hoofdingang van de JC Arena te faciliteren en te beschermen, terwijl er zoveel bezoekersstromen rond het stadion zijn."
Veilig verloop
De maatregelen moeten zorgen voor een "veilig verloop van de wedstrijd en de veiligheid van bezoekers en supporters in de drukke binnenstad en het drukke ArenA-gebied", aldus de driehoek.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - De reserves van het Nederlands elftal hebben een trainingswedstrijd tegen de tweede keus van Oezbekistan verloren. Ze gingen met 2-1 onderuit in een leeg Icahn Stadium in New York.
20 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - Danny Makkelie leidt in de nacht van vrijdag op zaterdag de eerste wedstrijd van de Verenigde Staten op het WK tegen Paraguay. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman schat de kans niet hoog in dat Memphis Depay zondag met het Nederlands elftal aan de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan begint. "Ik heb met hem gesproken en ik vind hem niet voor de volle 100 procent fit", zei de bondscoach na een moeizaam gewonnen oefenwedstrijd tegen Oezbekistan (2-1) in New York. "Hij speelt zo met de reserves mee en we hebben nog een aantal trainingen. Ik sluit niets uit, maar het wordt kort dag, ja."
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman zag het Nederlands elftal in de laatste oefeninterland voor het WK tegen Oezbekistan (2-1) dezelfde fouten maken als woensdag tijdens de verloren oefeninterland tegen Algerije (0-1). "We creƫren veel kansen, maar scoren in twee duels slechts twee keer met een strafschop", zei hij aan de rand van het veld in een leeg Icahn Stadium in New York.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman kon vlak na de gewonnen oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Oezbekistan (2-1) nog niet vertellen hoe ernstig de blessure van Bart Verbruggen is. "Hij had volgens mij last van een heup. We moeten dit even afwachten. Hij zal onderzocht worden", zei hij in New York.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieoperatie ondergaan. Haar Engelse voetbalclub Manchester City meldde dat de Nederlandse spits succesvol is geopereerd en zich richt op het herstel op weg naar het nieuwe seizoen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk is blij dat het Nederlands elftal het oefenduel met Oezbekistan winnend heeft afgesloten. "Dat geeft een goed gevoel", zei hij na de 2-1-zege op Oezbekistan bij de NOS.
1 uur geleden