Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veiligheidsrisicogebieden rond wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv

Veiligheidsrisicogebieden rond wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv

AMSTERDAM (ANP) - In aanloop naar de wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv worden donderdag een aantal delen van Amsterdam aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Het gaat om de Dam, het Wallengebied, het Centraal Station en het gebied rond de ArenA plus de tussenliggende metrolijn. Dat is een besluit van de Amsterdamse driehoek (burgemeester, hoofdofficier van justitie en politiechef).

De politie kan donderdag van 13.00 tot 24.00 uur iedereen in deze gebieden preventief fouilleren en controleren op het bezit van bijvoorbeeld vuurwerk.

Ook wordt een aangekondigde pro-Palestijnse demonstratie verplaatst van de Johan Cruijff ArenA naar het Anton de Komplein in Amsterdam-Zuidoost. Demonstranten onder de noemer Week 4 Palestine kondigden aan donderdagavond bij de ingang van het stadion te willen protesteren tegen de komst van de Israëlische voetbalclub. Daarop zei de F-side, de harde kern van Ajax, dat zij het protest niet tolereren en "waar nodig in zullen grijpen".

Gewelddadige confrontaties

De driehoek kan niet zomaar een protest verbieden, vanwege het demonstratierecht, maar kan die wel verplaatsen als er op een bepaalde locatie gevaar ontstaat voor de openbare orde en veiligheid. Door de aankondiging van de supportersgroep zijn volgens de driehoek "gewelddadige confrontaties" niet uit te sluiten.

Daarnaast is het donderdagavond ook erg druk in het ArenA-gebied. Naast de 56.000 voetbalsupporters worden er concertgangers verwacht die naar AFAS Live gaan en is het koopavond. "Deze omstandigheden maken het voor de politie operationeel onmogelijk om een demonstratie bij de hoofdingang van de JC Arena te faciliteren en te beschermen, terwijl er zoveel bezoekersstromen rond het stadion zijn."

Veilig verloop

De maatregelen moeten zorgen voor een "veilig verloop van de wedstrijd en de veiligheid van bezoekers en supporters in de drukke binnenstad en het drukke ArenA-gebied", aldus de driehoek.

Meer uit Voetbal

Bayern-topman Hoeness wil af van 'onbeschaamde' zaakwaarnemers

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Erevoorzitter Uli Hoeness heeft aangekondigd dat Bayern München harder gaat optreden tegen zaakwaarnemers die steeds meer geld willen verdienen aan transfers. "We accepteren niet langer dat zaakwaarnemers bepalen hoe de zaken worden gedaan. Hun werk staat niet meer in verhouding tot de bedragen die ze vragen en vaak ook nog krijgen", zei Hoeness in de Duitse krant Bild. "We zullen vaker 'nee' zeggen en weigeren mee te gaan in deze waanzin."

12 minuten geleden
Trainer Flick geeft spelers Barcelona vrij om 'te herpakken'

GIRONA (ANP/RTR) - Trainer Hansi Flick geeft de spelers van FC Barcelona twee dagen vrij om bij te komen van twee nederlagen op rij. "Ik denk dat het belangrijk is dat ze zich herpakken", zei de coach na de 2-1-nederlaag tegen Girona, waardoor de Catalaanse ploeg de koppositie kwijtraakte aan Real Madrid. Het verlies tegen Girona kwam vier dagen na de 4-0-nederlaag tegen Atlético in het Spaanse bekertoernooi.

1 uur geleden
President maakt FIFA-baas Infantino Libanees staatsburger

BEIROET (ANP/DPA) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA heeft dankzij een uitzondering in de wetgeving een Libanees paspoort gekregen. "Trots om officieel Libanees te zijn. Ik hou van Libanon en voel me thuis in dit prachtige land", aldus de Zwitser in een post op Instagram.

1 uur geleden
Barcelona raakt koppositie kwijt na nederlaag bij Girona

GIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.

12 uur geleden
Heitinga niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur

LONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.

15 uur geleden
Coach Enrique accepteert dat er 'altijd rumoer' is rond PSG

MONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.

16 uur geleden
Coach Mourinho van Benfica vreest 'gekrenkt' Real

LISSABON (ANP/RTR) - José Mourinho vreest Real Madrid meer dan ooit. "Een gekrenkte ploeg is gevaarlijk", zei de coach van het Portugese Benfica op de persconferentie in aanloop naar het eerste treffen met de Spaanse club in de tussenronde van de Champions League. Mourinho verwees naar de 4-2-zege op Real Madrid vorige maand in de laatste ronde van de groepsfase, waardoor vijftienvoudig Champions League-winnaar Real zich niet rechtstreeks plaatste bij de laatste zestien.

17 uur geleden