Veiligheidsrisicogebieden rond wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv
AMSTERDAM (ANP) - In aanloop naar de wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv worden donderdag een aantal delen van Amsterdam aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Het gaat om de Dam, het Wallengebied, het Centraal Station en het gebied rond de ArenA plus de tussenliggende metrolijn. Dat is een besluit van de Amsterdamse driehoek (burgemeester, hoofdofficier van justitie en politiechef).
De politie kan donderdag van 13.00 tot 24.00 uur iedereen in deze gebieden preventief fouilleren en controleren op het bezit van bijvoorbeeld vuurwerk.
Ook wordt een aangekondigde pro-Palestijnse demonstratie verplaatst van de Johan Cruijff ArenA naar het Anton de Komplein in Amsterdam-Zuidoost. Demonstranten onder de noemer Week 4 Palestine kondigden aan donderdagavond bij de ingang van het stadion te willen protesteren tegen de komst van de Israëlische voetbalclub. Daarop zei de F-side, de harde kern van Ajax, dat zij het protest niet tolereren en "waar nodig in zullen grijpen".
Gewelddadige confrontaties
De driehoek kan niet zomaar een protest verbieden, vanwege het demonstratierecht, maar kan die wel verplaatsen als er op een bepaalde locatie gevaar ontstaat voor de openbare orde en veiligheid. Door de aankondiging van de supportersgroep zijn volgens de driehoek "gewelddadige confrontaties" niet uit te sluiten.
Daarnaast is het donderdagavond ook erg druk in het ArenA-gebied. Naast de 56.000 voetbalsupporters worden er concertgangers verwacht die naar AFAS Live gaan en is het koopavond. "Deze omstandigheden maken het voor de politie operationeel onmogelijk om een demonstratie bij de hoofdingang van de JC Arena te faciliteren en te beschermen, terwijl er zoveel bezoekersstromen rond het stadion zijn."
Veilig verloop
De maatregelen moeten zorgen voor een "veilig verloop van de wedstrijd en de veiligheid van bezoekers en supporters in de drukke binnenstad en het drukke ArenA-gebied", aldus de driehoek.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
10 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
11 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
19 uur geleden