Veiligheidsrisicogebieden rond wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv
AMSTERDAM (ANP) - In aanloop naar de wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv worden donderdag een aantal delen van Amsterdam aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Het gaat om de Dam, het Wallengebied, het Centraal Station en het gebied rond de ArenA plus de tussenliggende metrolijn. Dat is een besluit van de Amsterdamse driehoek (burgemeester, hoofdofficier van justitie en politiechef).
De politie kan donderdag van 13.00 tot 24.00 uur iedereen in deze gebieden preventief fouilleren en controleren op het bezit van bijvoorbeeld vuurwerk.
Ook wordt een aangekondigde pro-Palestijnse demonstratie verplaatst van de Johan Cruijff ArenA naar het Anton de Komplein in Amsterdam-Zuidoost. Demonstranten onder de noemer Week 4 Palestine kondigden aan donderdagavond bij de ingang van het stadion te willen protesteren tegen de komst van de Israëlische voetbalclub. Daarop zei de F-side, de harde kern van Ajax, dat zij het protest niet tolereren en "waar nodig in zullen grijpen".
Gewelddadige confrontaties
De driehoek kan niet zomaar een protest verbieden, vanwege het demonstratierecht, maar kan die wel verplaatsen als er op een bepaalde locatie gevaar ontstaat voor de openbare orde en veiligheid. Door de aankondiging van de supportersgroep zijn volgens de driehoek "gewelddadige confrontaties" niet uit te sluiten.
Daarnaast is het donderdagavond ook erg druk in het ArenA-gebied. Naast de 56.000 voetbalsupporters worden er concertgangers verwacht die naar AFAS Live gaan en is het koopavond. "Deze omstandigheden maken het voor de politie operationeel onmogelijk om een demonstratie bij de hoofdingang van de JC Arena te faciliteren en te beschermen, terwijl er zoveel bezoekersstromen rond het stadion zijn."
Veilig verloop
De maatregelen moeten zorgen voor een "veilig verloop van de wedstrijd en de veiligheid van bezoekers en supporters in de drukke binnenstad en het drukke ArenA-gebied", aldus de driehoek.
Meer uit Voetbal
BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
8 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
9 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
20 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
22 uur geleden