Veiligheidsrisicogebieden in Amsterdam om wedstrijd Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Een deel van de Amsterdamse binnenstad en de omgeving van de Johan Cruijff ArenA zijn donderdag vanaf 12.00 uur tot middernacht aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Dat is in aanloop naar de wedstrijd Ajax - Galatasaray die donderdagavond wordt gespeeld in de hoofdstad. In een veiligheidsrisicogebied kunnen mensen preventief gefouilleerd worden, aldus de gemeente.
De Amsterdamse driehoek (burgemeester, politie en Openbaar Ministerie) houdt rekening "met openbare ordeverstoringen en het afsteken van zwaar illegaal vuurwerk, gelet op recente eerdere ervaringen rondom Europese wedstrijden", aldus een woordvoerder van burgemeester Femke Halsema. Het veiligheidsrisicogebied geldt voor de Joan Muyskenweg, Wallengebied, Dam, Spui, Waterlooplein, Nieuwmarkt, Centraal Station en de tussenliggende metrostations naar station Bijlmer ArenA.
Tientallen Galatasaray-fans hebben zich donderdagmiddag verzameld bij het monument op de Dam. Ze zingen onder meer liederen. Er is ook behoorlijk wat politie aanwezig op de Dam en een tiental politiebusjes, ziet een ANP-verslaggever. Veel supporters worden gefouilleerd. Een woordvoerder van de politie meldt dat er drie mensen zijn aangehouden: twee in verband met vuurwerk en een voor belediging.
Ajax - Maccabi
Afgelopen december waren supporters van de Italiaanse voetbalclub Lazio niet welkom in de ArenA vanwege rechts-extremistische, antisemitische en racistische uitingen en ordeverstoringen. Daarbij speelde ook de gewelddadigheden rondom de wedstrijd Ajax - Maccabi een rol.
Ajax speelt om 21.00 uur tegen de nummer 1 van de Turkse competitie.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie is op zoek naar twee verdachten na de explosie bij een kantoorpand op de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Een politiewoordvoerder zei maandagavond in programma Opsporing Verzocht dat de twee op een fatbike bij het Atrium-gebouw aankwamen.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De actie Serious Request van 3FM heeft 18.848.700 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren. Het uiteindelijke eindbedrag werd maandag bekendgemaakt. In de week voor kerst was al een recordbedrag van 18,4 miljoen euro binnengehaald, maar daar is dus meer dan vier ton bijgekomen.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC gaat een "externe meldmogelijkheid" creëren waar medewerkers van de intensivecareafdeling anoniem hun ervaringen kunnen delen over de werkcultuur. Dat laat het ziekenhuis maandag weten, na berichtgeving eerder deze maand van NOS, Nieuwsuur en Rijnmond over een angstcultuur.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de explosie op de Zuidas in Amsterdam van afgelopen nacht veroordeeld. De ontploffing gebeurde bij een vestiging van de Amerikaanse Bank of New York Mellon, nadat eerder ook een synagoge in Rotterdam en een joodse school in Amsterdam werden getroffen.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die zijn aangehouden in verband met de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam blijven de komende veertien dagen in de cel. Het Openbaar Ministerie verdenkt ze van het veroorzaken van een explosie, brandstichting en poging tot brandstichting, allemaal met een terroristisch oogmerk.
10 uur geledenEPE (ANP) - Hackers hebben bij de gemeente Epe ongeveer 600.000 bestanden gestolen. Het gaat om bestanden van verschillende grootte, die samen goed zijn voor ruim 800 gigabyte aan data. Ook persoonlijke gegevens, zoals namen en adressen, zijn gelekt.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De verdachte in de Barendrechtse zedenzaak heeft hoger beroep aangetekend. De advocaat van Mels van B. uit Barendrecht bevestigt berichtgeving van het AD dat haar cliënt de zaak aan het gerechtshof zal voorleggen.
11 uur geleden