Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veiligheidsrisicogebieden in Amsterdam om wedstrijd Ajax

Veiligheidsrisicogebieden in Amsterdam om wedstrijd Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Een deel van de Amsterdamse binnenstad en de omgeving van de Johan Cruijff ArenA zijn donderdag vanaf 12.00 uur tot middernacht aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Dat is in aanloop naar de wedstrijd Ajax - Galatasaray die donderdagavond wordt gespeeld in de hoofdstad. In een veiligheidsrisicogebied kunnen mensen preventief gefouilleerd worden, aldus de gemeente.

De Amsterdamse driehoek (burgemeester, politie en Openbaar Ministerie) houdt rekening "met openbare ordeverstoringen en het afsteken van zwaar illegaal vuurwerk, gelet op recente eerdere ervaringen rondom Europese wedstrijden", aldus een woordvoerder van burgemeester Femke Halsema. Het veiligheidsrisicogebied geldt voor de Joan Muyskenweg, Wallengebied, Dam, Spui, Waterlooplein, Nieuwmarkt, Centraal Station en de tussenliggende metrostations naar station Bijlmer ArenA.

Tientallen Galatasaray-fans hebben zich donderdagmiddag verzameld bij het monument op de Dam. Ze zingen onder meer liederen. Er is ook behoorlijk wat politie aanwezig op de Dam en een tiental politiebusjes, ziet een ANP-verslaggever. Veel supporters worden gefouilleerd. Een woordvoerder van de politie meldt dat er drie mensen zijn aangehouden: twee in verband met vuurwerk en een voor belediging.

Ajax - Maccabi

Afgelopen december waren supporters van de Italiaanse voetbalclub Lazio niet welkom in de ArenA vanwege rechts-extremistische, antisemitische en racistische uitingen en ordeverstoringen. Daarbij speelde ook de gewelddadigheden rondom de wedstrijd Ajax - Maccabi een rol.

Ajax speelt om 21.00 uur tegen de nummer 1 van de Turkse competitie.

Meer uit Binnenland

Maandag code geel in noordoosten om gladheid

DE BILT (ANP) - In Groningen, Drenthe en Overijssel geldt maandag code geel omdat er kans is op gladheid door sneeuw, meldt het KNMI. De weerwaarschuwing is van 08.00 tot 15.00 uur van kracht.

1 uur geleden
Aandacht voor huidige politieke situatie bij Holocaust Herdenking

AMSTERDAM (ANP) - "In steden die helemaal niet zoveel verschillen van Amsterdam worden migrantenkinderen opgepakt, van hun ouders gescheiden en gevangengezet." Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema tijdens de jaarlijkse Nationale Holocaust Herdenking bij het Spiegelmonument in het Wertheimpark in Amsterdam.

5 uur geleden
Dick Berlijn: uitspraken Trump over Afghanistan stuitend

HILVERSUM (ANP) - "Een stuitende uitspraak van iemand die de feiten niet kent", zo noemde Dick Berlijn in WNL op Zondag de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat troepen uit andere NAVO-landen de frontlinie schuwden in Afghanistan. De voormalige Commandant der Strijdkrachten is er "echt boos om". Volgens hem is "totaal het tegenovergestelde" waar.

5 uur geleden
Schade kunstroof Drents Museum bedraagt ongeveer 250.000 euro

ASSEN (ANP) - De materiële schade die het Drents Museum opliep als gevolg van de kunstroof van een jaar geleden bedraagt ongeveer 250.000 euro. Een woordvoerder van het museum bevestigt zondag berichtgeving hierover door RTV Drenthe.

5 uur geleden
RIVM geeft smogwaarschuwing af voor noordelijke helft Nederland

BILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) heeft een smogwaarschuwing afgegeven voor de noordelijke helft van het land, meldt het instituut zondag. Het gaat om smog door fijnstof.

5 uur geleden
Vogelgriep ontdekt op kippenbedrijf Kesteren

KESTEREN (ANP) - Op een bedrijf met kippen in het Gelderse Kesteren is vogelgriep aangetroffen. Ongeveer 44.000 kippen worden hierom afgemaakt, meldt het ministerie van Landbouw.

8 uur geleden
D66, VVD en CDA zijn 'heel ver' met afspraken over financiën

DEN HAAG (ANP) - De onderhandelende partijen D66, VVD en CDA zijn "echt heel ver" met de afspraken over de financiën, meldt D66-leider Rob Jetten na onderhandelingen die tot in de nacht duurden. "Maar het is helaas nog niet helemaal af." CDA-leider Henri Bontenbal had goede hoop dat het zaterdag zou lukken. Dat lukte niet, maar hij denkt dat zondag mogelijk is.

16 uur geleden