Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veiligheidsrisicogebieden in Amsterdam om wedstrijd Ajax

Veiligheidsrisicogebieden in Amsterdam om wedstrijd Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Een deel van de Amsterdamse binnenstad en de omgeving van de Johan Cruijff ArenA zijn donderdag vanaf 12.00 uur tot middernacht aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Dat is in aanloop naar de wedstrijd Ajax - Galatasaray die donderdagavond wordt gespeeld in de hoofdstad. In een veiligheidsrisicogebied kunnen mensen preventief gefouilleerd worden, aldus de gemeente.

De Amsterdamse driehoek (burgemeester, politie en Openbaar Ministerie) houdt rekening "met openbare ordeverstoringen en het afsteken van zwaar illegaal vuurwerk, gelet op recente eerdere ervaringen rondom Europese wedstrijden", aldus een woordvoerder van burgemeester Femke Halsema. Het veiligheidsrisicogebied geldt voor de Joan Muyskenweg, Wallengebied, Dam, Spui, Waterlooplein, Nieuwmarkt, Centraal Station en de tussenliggende metrostations naar station Bijlmer ArenA.

Tientallen Galatasaray-fans hebben zich donderdagmiddag verzameld bij het monument op de Dam. Ze zingen onder meer liederen. Er is ook behoorlijk wat politie aanwezig op de Dam en een tiental politiebusjes, ziet een ANP-verslaggever. Veel supporters worden gefouilleerd. Een woordvoerder van de politie meldt dat er drie mensen zijn aangehouden: twee in verband met vuurwerk en een voor belediging.

Ajax - Maccabi

Afgelopen december waren supporters van de Italiaanse voetbalclub Lazio niet welkom in de ArenA vanwege rechts-extremistische, antisemitische en racistische uitingen en ordeverstoringen. Daarbij speelde ook de gewelddadigheden rondom de wedstrijd Ajax - Maccabi een rol.

Ajax speelt om 21.00 uur tegen de nummer 1 van de Turkse competitie.

Meer uit Binnenland

Israël: gewelddadig antisemitisme in Nederland is onacceptabel

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".

40 minuten geleden
Van Weel: Link aanslagplegers school en synagoge niet uitgesloten

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.

5 uur geleden
Voertuigen staande gehouden op A2 bij XR-demonstratie

MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.

7 uur geleden
Landelijk politieteam voor beveiliging Joodse instellingen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.

7 uur geleden
Drentse burgemeesters: aardbeving maakt schadevraagstuk urgent

ASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.

9 uur geleden
CIDI wil meer maatregelen tegen antisemitische incidenten

AMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.

11 uur geleden
Gerichte aanslag op Joodse school in Amsterdam, schade beperkt

AMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.

14 uur geleden