Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veiligheidsrisicogebieden in Amsterdam om wedstrijd Ajax

Veiligheidsrisicogebieden in Amsterdam om wedstrijd Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Een deel van de Amsterdamse binnenstad en de omgeving van de Johan Cruijff ArenA zijn donderdag vanaf 12.00 uur tot middernacht aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Dat is in aanloop naar de wedstrijd Ajax - Galatasaray die donderdagavond wordt gespeeld in de hoofdstad. In een veiligheidsrisicogebied kunnen mensen preventief gefouilleerd worden, aldus de gemeente.

De Amsterdamse driehoek (burgemeester, politie en Openbaar Ministerie) houdt rekening "met openbare ordeverstoringen en het afsteken van zwaar illegaal vuurwerk, gelet op recente eerdere ervaringen rondom Europese wedstrijden", aldus een woordvoerder van burgemeester Femke Halsema. Het veiligheidsrisicogebied geldt voor de Joan Muyskenweg, Wallengebied, Dam, Spui, Waterlooplein, Nieuwmarkt, Centraal Station en de tussenliggende metrostations naar station Bijlmer ArenA.

Tientallen Galatasaray-fans hebben zich donderdagmiddag verzameld bij het monument op de Dam. Ze zingen onder meer liederen. Er is ook behoorlijk wat politie aanwezig op de Dam en een tiental politiebusjes, ziet een ANP-verslaggever. Veel supporters worden gefouilleerd. Een woordvoerder van de politie meldt dat er drie mensen zijn aangehouden: twee in verband met vuurwerk en een voor belediging.

Ajax - Maccabi

Afgelopen december waren supporters van de Italiaanse voetbalclub Lazio niet welkom in de ArenA vanwege rechts-extremistische, antisemitische en racistische uitingen en ordeverstoringen. Daarbij speelde ook de gewelddadigheden rondom de wedstrijd Ajax - Maccabi een rol.

Ajax speelt om 21.00 uur tegen de nummer 1 van de Turkse competitie.

Meer uit Binnenland

Belastingdienst vindt mogelijk relevante data enquête toeslagen

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is recent gestuit op een datakluis met 64 miljoen bestanden die niet zijn onderzocht toen de parlementaire enquêtecommissie in het kader van de toeslagenaffaire verzocht om informatie. Dat meldden staatssecretarissen Eelco Eerenberg (Financiën, D66) en Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos). De dataverzameling is in 2019 apart gezet en wordt nu onderzocht.

1 uur geleden
AP: 66 meldingen datalek na ChipSoft-hack, ook van bedrijf zelf

DEN HAAG (ANP) - Het aantal datalekmeldingen bij de Autoriteit Persoonsgegevens naar aanleiding van de cyberaanval bij ChipSoft is opgelopen naar 66. Een van die meldingen is van ChipSoft zelf, laat een woordvoerder van de AP weten.

1 uur geleden
Ambtenaren verwachten dat geluidsregels Schiphol kunnen doorgaan

DEN HAAG (ANP) - Regels die Schiphol op papier stiller moeten maken, kunnen volgens ambtenaren doorgaan ondanks een recente uitspraak van de Raad van State. De hoge bestuursrechter vernietigde vorige maand een zogeheten Luchthavenverkeerbesluit, maar de ambtenaren van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat denken dat die kritiek niet slaat op een nieuw besluit waar ze aan werken.

2 uur geleden
Man vast voor verkrachting van vrouw (76) in 2021 in haar huis

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden voor een bijna vijf jaar oude verkrachting in Den Haag, waarvan een toen 76-jarige vrouw in haar eigen woning slachtoffer werd. De verdachte is een 46-jarige man uit Den Haag, meldt de politie.

2 uur geleden
Ziekenhuizen sluiten niet uit dat hackers patiëntgegevens inzagen

DORDRECHT (ANP) - Het valt nog niet uit te sluiten dat patiëntgegevens zijn ingezien tijdens de cyberaanval bij softwareleverancier ChipSoft. Dat zeggen twee ziekenhuizen tegen het ANP na berichtgeving van de NOS.

2 uur geleden
Gewapende overval op geldtransportauto in Rotterdam-Kralingen

ROTTERDAM (ANP) - Een geldtransportauto is woensdagmiddag in Rotterdam-Kralingen overvallen. De dader gebruikte daarbij een vuurwapen of in ieder geval een voorwerp dat erop leek, laat een woordvoerder van de politie weten. Bij de overval is een geldcassette buitgemaakt, maar wat de waarde was is nog onduidelijk.

2 uur geleden
Tbs met voorwaarden voor man (33) die vrouw doodstak in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft de 33-jarige Khalid A. veroordeeld voor het doodsteken van een 30-jarige vrouw op 1 februari 2025 in Amsterdam-West. De rechter oordeelt dat de man handelde in een psychose en volledig ontoerekeningsvatbaar was. Aan de man is tbs met voorwaarden opgelegd.

3 uur geleden