Veiligheidsrisicogebied in Almere bij straat na explosies
ALMERE (ANP) - Burgemeester Hein van der Loo van Almere heeft de omgeving van de John Raedeckerstraat aangewezen als veiligheidsrisicogebied. In de straat zijn de afgelopen tijd een aantal explosies geweest. De politie heeft met zo'n maatregel meer mogelijkheden om preventief te fouilleren en auto's te controleren, en zo wapens en explosieven op te sporen.
Eerder liet de burgemeester een woning sluiten en kwam er cameratoezicht in de straat. Ook kregen enkele mensen een gebiedsverbod opgelegd. De drie explosies waren deze week, bij hetzelfde huis in de straat. Dat gebeurde na een aanhouding maandag waarover de politie nog niets kwijt wil.
Burgemeester Van der Loo: "De achtereenvolgende explosies van afgelopen week hebben grote impact op de omgeving. Ik ben nu ook genoodzaakt tot het instellen van een veiligheidsrisicogebied. Deze uitzonderlijke gebeurtenissen vragen om vergaande maatregelen. Herstel van het veiligheidsgevoel van de bewoners staat voor mij voorop."
Deze maatregel duurt tot maandag 20 januari 21.30 uur. Bewoners zijn erover geïnformeerd.
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
41 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.
1 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
8 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.
8 uur geleden'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
16 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
18 uur geleden