Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veiligheidsregio Zuid-Limburg stapje terug in het crisisprotocol

Veiligheidsregio Zuid-Limburg stapje terug in het crisisprotocol

MAASTRICHT (ANP) - Omdat het hoogwater zich uit het zuiden van Limburg heeft teruggetrokken, schaalt de veiligheidsregio daar een stapje terug in het crisisprotocol van GRIP-2 naar GRIP-1. GRIP staat voor het Gecoördineerd Regionaal Incidenten Protocol en beschrijft onder meer hoe hulpverleningsdiensten met elkaar kunnen samenwerken.

De terugschakeling betekent dat er nog steeds meerdere hulpverleningsdiensten met elkaar samenwerken, maar dat overkoepelende afstemming op het kantoor van de veiligheidsregio niet meer nodig is.

In het midden en noorden van Limburg is nog steeds GRIP-4, de op een na hoogste alarmfase, van kracht. In die situatie leidt de voorzitter van de veiligheidsregio, de burgemeester, een incident dat gemeentegrenzen overschrijdt. Daar zijn veel dijken verzadigd door het water wat ze onveilig maakt. "Ga niet op de dijken lopen", waarschuwt de veiligheidsregio Limburg-Noord dan ook.

Rijkswaterstaat stelt maandag dat de piek in het hoogwater weliswaar is afgevlakt naar wat nu een 'plateau' is gaan heten, maar dat het hoogste punt van het Maaswater nog steeds niet richting zee is afgevoerd. Er geldt dan ook nog steeds een vaarverbod voor recreatievaart voor de rivier, aldus de organisatie.

Meer uit Binnenland

Dance-event in Rotterdam tijdelijk ontruimd na incident

ROTTERDAM (ANP) - Een dance-evenement in de Van Nellefabriek in Rotterdam is zaterdagavond tijdelijk stilgelegd na een incident waarbij mogelijk een irriterende stof is verspreid. Bezoekers kregen last van hun ogen en ademhaling, waarna het pand uit voorzorg werd ontruimd. Nadat de brandweer het gebouw had geventileerd, kon het evenement worden hervat.

3 uur geleden
Politie: storing raakte ook niet-spoednummer 0900-8844

DEN HAAG (ANP) - De storing die zaterdagmiddag het meldkamersysteem van de hulpdiensten heeft getroffen, raakt onder meer het politienummer 0900-8844, bedoeld voor zaken die geen spoed hebben. Dat meldt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Het niet-spoednummer is op zich bereikbaar, maar bellers kunnen wel problemen ervaren, zegt zij. Ook alarmnummer 112 is bereikbaar, maar het kan langer duren voordat bellers iemand aan de lijn krijgen.

14 uur geleden
Landelijke storing in meldkamersysteem hulpdiensten

ROTTERDAM (ANP) - Het meldkamersysteem van de hulpdiensten kampt zaterdagmiddag met een landelijke storing. Daardoor duurt het langer voordat bellers iemand aan de lijn krijgen als ze 112 bellen. Ook het politienummer voor niet-spoedzaken 0900-8844 is moeilijker bereikbaar, zegt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Er wordt hard gewerkt aan een oplossing.

14 uur geleden
Fotomuseum opent op nieuwe locatie in verbouwd Rotterdams pakhuis

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum is zaterdag officieel opengegaan voor het publiek in het nieuwe onderkomen. Het museum zit nu in het monumentale pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid. In het museum wordt een collectie van ruim 6,5 miljoen objecten gehuisvest. Dat is naar eigen zeggen een van de grootste museale fotocollecties ter wereld.

16 uur geleden
KNMI waarschuwt voor dichte mist in midden en noorden

DE BILT (ANP) - In het midden en het noorden van het land kan het zaterdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft om die reden code geel afgegeven voor de provincies Noord-Holland, Utrecht, Gelderland, Flevoland, Overijssel, Drenthe, Friesland en Groningen.

21 uur geleden
Twee doden door eenzijdig ongeval in Gorssel

GORSSEL (ANP) - In Gorssel zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mensen om het leven gekomen bij een ernstig eenzijdig ongeval. De politie kreeg rond 00.45 uur een melding van het ongeval op de N348 (Deventerweg) in de Gelderse plaats. Een derde inzittende is gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet duidelijk of er nog meer mensen in de auto zaten.

1 dag geleden
Dode en gewonde bij eenzijdig ongeval in Limburgse Kessel

KESSEL (ANP) - Bij een verkeersongeval in Kessel, tussen Venlo en Roermond in de provincie Limburg, is vrijdagavond een persoon om het leven gekomen. Een andere inzittende is gewond geraakt en met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

1 dag geleden