Veiligheidsregio overweegt tijdelijke sluiting opvang in Ter Apel
TER APEL (ANP) - De Veiligheidsregio Groningen overweegt het aanmeldcentrum in Ter Apel tijdelijk te sluiten. Nieuwe asielzoekers kunnen daar dan voor bepaalde tijd niet meer terecht. Dat bevestigt de woordvoerder van Koen Schuiling, de voorzitter van Veiligheidsregio Groningen, na berichtgeving door RTV Noord.
"Het is daar overvol. Dat weten we al heel lang en het is aan de veiligheidsregio in de gaten te houden welke risico's daarmee zijn gemoeid", aldus de woordvoerder. Daarbij wordt gekeken naar gezondheid, brandveiligheid en sociale veiligheid. Al die aspecten komen "in het gedrang en daardoor vrezen we nu voor serieuze incidenten, waardoor sluiting een scenario zou kunnen zijn".
Ter Apel heeft capaciteit voor 250 mensen, terwijl er volgens de laatste informatie van de woordvoerder meer dan zevenhonderd mensen in de paviljoens zitten voor nachtopvang. Het gaat om 'reguliere' asielzoekers en om een beperkt aantal uit Oekraïne.
Hygiëne
De gezondheid in het aanmeldcentrum staat onder druk. Zo werd vorig jaar na inspectie al geconcludeerd dat er risico is op verspreiding van ziektes, en ook de hygiëne is niet op orde gezien het grote aantal mensen en de beperkte sanitaire voorzieningen, aldus de woordvoerder. "Daarnaast komen er ook zaken als diefstallen voor." Veel mensen met verschillende achtergronden die zonder privacy bovenop elkaar zitten, vormen eveneens een risico voor de sociale veiligheid.
De komende dagen wordt de situatie in Ter Apel en hoe vol het daar is, nauwgezet in de gaten gehouden. Ook is er intensief contact met het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en het Rijk, zegt de woordvoerder. "We hebben op hele korte termijn 1500 plekken nodig om verlichting te brengen. Als dat niet lukt en er de komende dagen er een zeer hoge instroom van asielzoekers is, dan is dit scenario reëel. Dan is het risico te groot om nog nieuwe mensen aan te nemen."
Het COA zegt dat "de veiligheidsregio doet wat nodig is om een veilige situatie te garanderen", aldus een woordvoerster. "Dat is voor het COA ook van groot belang, dat de veiligheidsregio daarbij alle opties overweegt is logisch."
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - De commissaris van de Koning in Groningen, René Paas, doet maandag aangifte tegen actiegroep Farmers Defence Force (FDF). Die dreigt volgens hem met een "oorlog" als de provinciale fractie van de BBB niet terugkomt van zijn steun voor de onteigening van een boerderij. "Dat is intimidatie. Dat gaat alle perken te buiten. En het is strafbaar", laat Paas weten.
14 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden in een mishandelingszaak in Zoetermeer, waarbij eind maart een 72-jarige man werd geschopt, geslagen en in zijn hoofd gestoken. De verdachten zijn vrijdag en zaterdag gearresteerd, meldt de politie zondag.
3 uur geledenNUMANSDORP (ANP) - Tijdens een ruzie in de Schubertstraat in het Zuid-Hollandse Numansdorp is een jongen gewond geraakt. Hij werd met een scherp voorwerp gestoken. Bij de ruzie waren meerdere jongeren betrokken, meldt de politie. De verdachte, een jongen van 15 uit Numansdorp, is aangehouden.
15 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een asielzoekerscentrum aan de Planeetbaan in Hoofddorp is tijdelijk ontruimd nadat er een gaslucht werd geroken, meldt de veiligheidsregio. Volgens NH Nieuws ging het om ongeveer vijfhonderd bewoners. Ze werden opgevangen in een nabijgelegen restaurant.
15 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Naar schatting 1 miljoen mensen stonden zaterdag langs de route van het Bloemencorso van de Bollenstreek. De stoet van vijftien praalwagens en tientallen andere voertuigen startte zaterdagochtend in Noordwijk en kwam rond 22.00 uur aan op de finish in Haarlem.
16 uur geledenLEERDAM (ANP) - Maatregelen die Rijkswaterstaat heeft genomen om sluipverkeer aan te pakken tijdens grootschalige werkzaamheden aan de A2, lijken de overlast te hebben verminderd. Die indruk heeft burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden, waar onder meer Leerdam en Vianen onder vallen. "Zeker, het was opnieuw druk vandaag vanwege de afsluiting van de A2, maar het was goed te doen. Zowel voor automobilisten op de snelweg als voor de inwoners van Vianen en omliggende dorpen", twitterde hij zaterdag.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.
20 uur geleden