Veiligheidsregio overweegt tijdelijke sluiting opvang in Ter Apel
TER APEL (ANP) - De Veiligheidsregio Groningen overweegt het aanmeldcentrum in Ter Apel tijdelijk te sluiten. Nieuwe asielzoekers kunnen daar dan voor bepaalde tijd niet meer terecht. Dat bevestigt de woordvoerder van Koen Schuiling, de voorzitter van Veiligheidsregio Groningen, na berichtgeving door RTV Noord.
"Het is daar overvol. Dat weten we al heel lang en het is aan de veiligheidsregio in de gaten te houden welke risico's daarmee zijn gemoeid", aldus de woordvoerder. Daarbij wordt gekeken naar gezondheid, brandveiligheid en sociale veiligheid. Al die aspecten komen "in het gedrang en daardoor vrezen we nu voor serieuze incidenten, waardoor sluiting een scenario zou kunnen zijn".
Ter Apel heeft capaciteit voor 250 mensen, terwijl er volgens de laatste informatie van de woordvoerder meer dan zevenhonderd mensen in de paviljoens zitten voor nachtopvang. Het gaat om 'reguliere' asielzoekers en om een beperkt aantal uit Oekraïne.
Hygiëne
De gezondheid in het aanmeldcentrum staat onder druk. Zo werd vorig jaar na inspectie al geconcludeerd dat er risico is op verspreiding van ziektes, en ook de hygiëne is niet op orde gezien het grote aantal mensen en de beperkte sanitaire voorzieningen, aldus de woordvoerder. "Daarnaast komen er ook zaken als diefstallen voor." Veel mensen met verschillende achtergronden die zonder privacy bovenop elkaar zitten, vormen eveneens een risico voor de sociale veiligheid.
De komende dagen wordt de situatie in Ter Apel en hoe vol het daar is, nauwgezet in de gaten gehouden. Ook is er intensief contact met het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en het Rijk, zegt de woordvoerder. "We hebben op hele korte termijn 1500 plekken nodig om verlichting te brengen. Als dat niet lukt en er de komende dagen er een zeer hoge instroom van asielzoekers is, dan is dit scenario reëel. Dan is het risico te groot om nog nieuwe mensen aan te nemen."
Het COA zegt dat "de veiligheidsregio doet wat nodig is om een veilige situatie te garanderen", aldus een woordvoerster. "Dat is voor het COA ook van groot belang, dat de veiligheidsregio daarbij alle opties overweegt is logisch."
Meer uit Binnenland
DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
10 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
12 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.
13 uur geleden