Veiligheidsregio: omwonenden aangetaste dijk nog niet naar huis
MEERSSEN (ANP) - Omwonenden die waren geëvacueerd in verband met het gat in de dijk van het Julianakanaal bij Bunde en Meerssen, moeten er rekening mee houden dat ze de nacht ergens anders moeten doorbrengen. Pas rond middernacht wordt duidelijk of ze terug naar huis kunnen of niet, zegt de Veiligheidsregio Zuid-Limburg.
Eerder vrijdag zei het Waterschap Limburg dat het lek voorlopig was gedicht. Maar een woordvoerder van de veiligheidsregio relativeerde direct daarna, dat "gedicht" een groot woord is. De dijk is versterkt en gestut, zei hij, maar het gevaar is nog niet geweken.
Volgens Rijkswaterstaat is geen sprake van een gat, maar van een 'wel': Maaswater komt onder de dijk door naar boven. Met zandzakken is het opwellend water afgedicht. Dat lijkt vooralsnog te werken.
Big Bags
Vrijdagmiddag ontdekten hulpdiensten een groot gat in de dijk, waarna inderhaast talrijke mensen uit de buurt werden geëvacueerd. Met behulp van leger en brandweer werden vervolgens zandzakken en Big Bags aangevoerd om het gat te dichten voor het verder kon uitspoelen. Maar volgens de woordvoerder van de veiligheidsregio komt er nog steeds water door het gat. "De dijk is niet stabiel genoeg om de zaak veilig te verklaren", zei hij op calamiteitenomroep L1.
Vrijdagmiddag werden alle dorpjes en buurtschappen in de omgeving inderhaast ontruimd. Mensen moesten snel naar hoger gelegen gebieden vertrekken. Omwonenden kregen een NL Alert met die boodschap. Mensen in Bunde, Voulwames, Brommelen en Geulle verlieten het gebied. In de buurt van de dijkdoorbraak gingen sirenes af om mensen te waarschuwen. "Dit gebied komt onder water te staan", vreesde de woordvoerder eerder vrijdagmiddag.
Zover is het nog niet gekomen. Maar terug kunnen de mensen voorlopig nog niet. "De dijk moet eerst gerepareerd zijn voor de situatie veilig is", zei de woordvoerder.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Drie mannen die verdacht worden van het opzettelijk verkopen van dodelijke nep-pillen blijven veertien dagen langer vastzitten. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Het gebruik van de pillen leidde tot de dood van drie mensen. De verdachten zijn vrijdag voorgeleid bij de rechter-commissaris in Den Bosch.
32 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De 29-jarige Hajar uit Amsterdam is op zondag 4 oktober, de eerste dag van haar vermissing, aan het begin van de middag om het leven gebracht. Dat is vast komen te staan na onderzoek door de politie, meldt het Openbaar Ministerie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De man die verdacht wordt van het doden van de 29-jarige Hajar uit Amsterdam wordt er ook van verdacht dat hij heeft geprobeerd zijn pleegvader te doden. De verdachte is vrijdag voorgeleid aan de rechter-commissaris, die heeft besloten dat hij veertien dagen langer vast blijft zitten. Het gaat om een 23-jarige man van Somalische afkomst, een statushouder zonder vaste woon- of verblijfplaats, die sinds zijn zesde in Nederland verblijft.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verkeersleiders van Rijkswaterstaat liggen overhoop met hun leiding over nieuwe software waarin de incidenten op de weg worden gedocumenteerd. Een woordvoerder laat, naar aanleiding van berichtgeving door het AD, weten dat "Rijkswaterstaat bekend is met de zorgen en aandachtspunten die door wegverkeersleiders zijn ingebracht".
2 uur geledenSCHEVENINGEN (ANP) - Een bezoeker van het Holland Casino in Scheveningen heeft in de nacht van donderdag op vrijdag de jackpot gewonnen. Net na middernacht viel de hoofdprijs van bijna 1,4 miljoen. Het gebeurde bij de mega-millions speelautomaat, waar je alleen op een knop hoeft te drukken om te winnen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het proces tegen de Surinaamse oud-militair Abdoel L. (60) laat nog zeker een jaar op zich wachten. Dat heeft de rechtbank in Den Haag vrijdag bepaald. Het Openbaar Ministerie verdenkt L. ervan dat hij als militair meerdere burgers heeft vermoord tijdens de Binnenlandse Oorlog in Suriname, een burgeroorlog in de periode 1986-1992. Het onderzoek duurt al jaren en heeft tot dusver weinig bewijs opgeleverd. De zaak drijft vooral op uitlatingen van L. zelf, die erop neerkomen dat hij mensen, onder wie ook kinderen, heeft gedood.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nog altijd zijn te weinig kinderen in Den Haag gevaccineerd tegen ziektes als bof, mazelen, rodehond en difterie. De zogeheten vaccinatiegraad is "op een zorgwekkend laag niveau", aldus de gemeente. Die concludeert dat daardoor "een verhoogd risico bestaat op uitbraken van infectieziekten".
6 uur geleden