Veiligheidsraad wordt het niet eens over rakettests Noord-Korea
NEW YORK (ANP/AFP) - De leden van de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties zijn het vrijdag niet eens geworden over een gezamenlijke verklaring over Noord-Koreaanse raketlanceringen. Vrijdag vergaderde de raad ruim een uur over de kwestie op verzoek van de Verenigde Staten, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk.
Noord-Korea lanceerde eerder deze week een hypersonische raket die vijf keer sneller gaat dan het geluid en lange afstanden kan afleggen. Frankrijk drong aan op een openbare verklaring, maar Rusland en China waren daartegen. De twee landen zeiden volgens een diplomaat dat ze meer tijd nodig hebben om de situatie te onderzoeken.
In 2017 legde de Veiligheidsraad op verzoek van de VS drie keer sancties op aan Noord-Korea na nucleaire tests. Sindsdien zijn de landen het niet meer eens geworden over wat te doen met Noord-Korea.
Kinderachtig trucje
China is de belangrijkste bondgenoot van Noord-Korea en is het vaak niet eens met andere landen. Ook Rusland kiest vaker de kant van Noord-Korea, onder meer door om een verlichting van de sancties te vragen.
Noord-Korea maakte vrijdag bekend luchtafweerraketten te hebben getest. Het is de volgende stap in de oplopende spanningen tussen de beide Korea's en tussen het stalinistische land en de VS. Sinds september is het land druk bezig met het testen van raketten. De leider van het land, Kim Jong-un noemde een Amerikaans aanbod voor gesprekken een "kinderachtig trucje". Biden zet het "vijandige beleid van zijn voorgangers voort", aldus Kim.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.
59 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft meer dan tweehonderd demonstranten opgepakt bij een protest op Trafalgar Square. Pro-Palestijnse activisten hadden zich op het bekende plein verzameld om de verboden groepering Palestine Action te steunen. De regering plaatste de organisatie in juli op een lijst met terroristische organisaties. Een rechter oordeelde in februari dat dit verbod onwettig is.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De onderhandelingen tussen de VS en Iran in Pakistan lopen vast op de controle over de Straat van Hormuz, melden ingewijden aan The Financial Times. Zo zou Iran erop staan de controle over de zeestraat te behouden en tol te kunnen heffen op schepen. Het land zou eventuele "gezamenlijke controle" weigeren.
4 uur geledenLGOV (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone heeft een tankstation in de stad Lgov in de Russische regio Koersk geraakt, meldde de regionale gouverneur zaterdag. Er zouden drie mensen gewond zijn geraakt, onder wie een kind. De aanval zou plaats hebben gevonden nadat het paasbestand was ingegaan.
5 uur geleden