Veiligheidsraad wordt het niet eens over rakettests Noord-Korea
NEW YORK (ANP/AFP) - De leden van de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties zijn het vrijdag niet eens geworden over een gezamenlijke verklaring over Noord-Koreaanse raketlanceringen. Vrijdag vergaderde de raad ruim een uur over de kwestie op verzoek van de Verenigde Staten, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk.
Noord-Korea lanceerde eerder deze week een hypersonische raket die vijf keer sneller gaat dan het geluid en lange afstanden kan afleggen. Frankrijk drong aan op een openbare verklaring, maar Rusland en China waren daartegen. De twee landen zeiden volgens een diplomaat dat ze meer tijd nodig hebben om de situatie te onderzoeken.
In 2017 legde de Veiligheidsraad op verzoek van de VS drie keer sancties op aan Noord-Korea na nucleaire tests. Sindsdien zijn de landen het niet meer eens geworden over wat te doen met Noord-Korea.
Kinderachtig trucje
China is de belangrijkste bondgenoot van Noord-Korea en is het vaak niet eens met andere landen. Ook Rusland kiest vaker de kant van Noord-Korea, onder meer door om een verlichting van de sancties te vragen.
Noord-Korea maakte vrijdag bekend luchtafweerraketten te hebben getest. Het is de volgende stap in de oplopende spanningen tussen de beide Korea's en tussen het stalinistische land en de VS. Sinds september is het land druk bezig met het testen van raketten. De leider van het land, Kim Jong-un noemde een Amerikaans aanbod voor gesprekken een "kinderachtig trucje". Biden zet het "vijandige beleid van zijn voorgangers voort", aldus Kim.
Meer uit Buitenland
ANKARA (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo is aangekomen in Turkije als onderdeel van zijn eerste buitenlandse reis. Hij is in Ankara en reist later nog door naar Istanbul en Libanon.
6 minuten geledenDHAKA (ANP/AFP/RTR) - Ex-premier van Bangladesh Sheikh Hasina is veroordeeld tot 21 jaar cel voor corruptie. Ze kreeg eerder deze maand de doodstraf opgelegd voor misdaden tegen de menselijkheid, maar zit nog in India en negeert bevelen om terug te keren naar Bangladesh.
57 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - China waarschuwt dat Japan een "pijnlijke prijs" moet betalen als het een grens overschrijdt wat Taiwan betreft. De landen hebben hun grootste diplomatieke conflict in jaren, sinds de Japanse premier Sanae Takaichi suggereerde dat een Chinese aanval op Taiwan een militaire reactie van Japan kan uitlokken.
1 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De brand in acht woontorens in Hongkong heeft aan zeker 55 mensen het leven gekost, zegt de brandweer. In vier blokken is het vuur inmiddels gedoofd, in drie andere is de brand onder controle. De achtste toren werd niet door de brand getroffen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De man die wordt verdacht van het neerschieten van twee leden van de Nationale Garde in de buurt van het Witte Huis, werkte in Afghanistan voor de VS. De 29-jarige Rahmanullah Lakanwal werkte onder meer voor de CIA, zei directeur John Ratcliffe van de inlichtingendienst tegen Fox News. Hij geeft oud-president Joe Biden de schuld dat de man naar de VS kon komen.
4 uur geledenKUNMING (ANP/AFP/RTR) - In het zuiden van China zijn elf mensen omgekomen nadat een trein was ingereden op een groep arbeiders. Twee anderen raakten gewond, melden de lokale spoorwegen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn regering opgeroepen Afghaanse immigranten die tijdens de regering van voormalig president Joe Biden de Verenigde Staten zijn binnengekomen, opnieuw te onderzoeken. Dat deed Trump in een vooraf opgenomen toespraak vanuit Florida, waar hij Thanksgiving doorbrengt.
7 uur geleden