Veiligheidsraad wordt het niet eens over rakettests Noord-Korea
NEW YORK (ANP/AFP) - De leden van de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties zijn het vrijdag niet eens geworden over een gezamenlijke verklaring over Noord-Koreaanse raketlanceringen. Vrijdag vergaderde de raad ruim een uur over de kwestie op verzoek van de Verenigde Staten, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk.
Noord-Korea lanceerde eerder deze week een hypersonische raket die vijf keer sneller gaat dan het geluid en lange afstanden kan afleggen. Frankrijk drong aan op een openbare verklaring, maar Rusland en China waren daartegen. De twee landen zeiden volgens een diplomaat dat ze meer tijd nodig hebben om de situatie te onderzoeken.
In 2017 legde de Veiligheidsraad op verzoek van de VS drie keer sancties op aan Noord-Korea na nucleaire tests. Sindsdien zijn de landen het niet meer eens geworden over wat te doen met Noord-Korea.
Kinderachtig trucje
China is de belangrijkste bondgenoot van Noord-Korea en is het vaak niet eens met andere landen. Ook Rusland kiest vaker de kant van Noord-Korea, onder meer door om een verlichting van de sancties te vragen.
Noord-Korea maakte vrijdag bekend luchtafweerraketten te hebben getest. Het is de volgende stap in de oplopende spanningen tussen de beide Korea's en tussen het stalinistische land en de VS. Sinds september is het land druk bezig met het testen van raketten. De leider van het land, Kim Jong-un noemde een Amerikaans aanbod voor gesprekken een "kinderachtig trucje". Biden zet het "vijandige beleid van zijn voorgangers voort", aldus Kim.
Meer uit Buitenland
ANKARA (ANP/AFP) - Turkije gaat de vuurwapenwetgeving aanscherpen na de schietpartijen op twee scholen in het land. Het gaat volgens president Recep Tayyip Erdogan onder meer om het beperken van vuurwapenbezit en hogere straffen voor mensen die hun wapens niet goed opbergen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft ontkend dat hij het parlement heeft misleid over de aanstelling van de omstreden Peter Mandelson. Eerder zei zijn woordvoerder dat de premier het Lagerhuis "per ongeluk" had misleid, omdat hij zelf ook niet alle informatie tot zijn beschikking had.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt dat zijn land alle arrestatiebevelen van het Internationaal Strafhof (ICC) zal uitvoeren en dat dus ook de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zou worden aangehouden als hij Hongarije betreedt. Dat is opmerkelijk, omdat Magyar net Netanyahu heeft uitgenodigd om later dit jaar in Boedapest op bezoek te komen.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft het parlement "per ongeluk" misleid rond de aanstelling van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten, zegt Downing Street tegen Britse media. Starmer zei eerder tegen het Lagerhuis dat de normale procedure was gevolgd rond die benoeming, maar de premier zou toen zelf niet op de hoogte zijn geweest dat dat niet waar was.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en Iran houden woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan, meldt CNN. De Amerikaanse nieuwszender baseert zich op ingewijden, die benadrukken dat de situatie nog kan wijzigen.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas erkent dat na jaren van oorlog nauwelijks vooruitgang is geboekt voor een tweestatenoplossing. Toch blijft dat volgens haar "de meest haalbare weg naar een Midden-Oosten zonder oorlog", zei ze maandag na afloop van de negende Globale Alliantie voor de uitvoering van de Tweestatenoplossing in Brussel. Israël en de Palestijnse Autoriteit moeten beiden hun verantwoordelijkheid nemen, zei Kallas.
7 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwt voor mogelijke nieuwe zware aardbevingen, na de beving met een kracht van 7.7 eerder op maandag. De kans op een nieuwe beving met een kracht van 8.0 of meer is groter dan normaal. Er werd gewaarschuwd voor een tsunami met golven tot 3 meter, die waarschuwing is inmiddels ingetrokken.
8 uur geleden