Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veiligheidsraad wordt het niet eens over rakettests Noord-Korea

Veiligheidsraad wordt het niet eens over rakettests Noord-Korea

NEW YORK (ANP/AFP) - De leden van de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties zijn het vrijdag niet eens geworden over een gezamenlijke verklaring over Noord-Koreaanse raketlanceringen. Vrijdag vergaderde de raad ruim een uur over de kwestie op verzoek van de Verenigde Staten, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk.

Noord-Korea lanceerde eerder deze week een hypersonische raket die vijf keer sneller gaat dan het geluid en lange afstanden kan afleggen. Frankrijk drong aan op een openbare verklaring, maar Rusland en China waren daartegen. De twee landen zeiden volgens een diplomaat dat ze meer tijd nodig hebben om de situatie te onderzoeken.

In 2017 legde de Veiligheidsraad op verzoek van de VS drie keer sancties op aan Noord-Korea na nucleaire tests. Sindsdien zijn de landen het niet meer eens geworden over wat te doen met Noord-Korea.

Kinderachtig trucje

China is de belangrijkste bondgenoot van Noord-Korea en is het vaak niet eens met andere landen. Ook Rusland kiest vaker de kant van Noord-Korea, onder meer door om een verlichting van de sancties te vragen.

Noord-Korea maakte vrijdag bekend luchtafweerraketten te hebben getest. Het is de volgende stap in de oplopende spanningen tussen de beide Korea's en tussen het stalinistische land en de VS. Sinds september is het land druk bezig met het testen van raketten. De leider van het land, Kim Jong-un noemde een Amerikaans aanbod voor gesprekken een "kinderachtig trucje". Biden zet het "vijandige beleid van zijn voorgangers voort", aldus Kim.

Meer uit Buitenland

Trump steunt rechtse presidentskandidaat in Colombia

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn "volledige en absolute" steun uitgesproken voor de uiterst rechtse presidentskandidaat in Colombia, Abelardo de la Espriella. Die zakenman neemt het op 21 juni in de tweede ronde van de presidentsverkiezingen op tegen de linkse kandidaat Iván Cepeda, een mensenrechtenactivist.

1 uur geleden
Nederlandse viroloog in VS aangeklaagd voor invoer mpox-virus

DETROIT (ANP) - De Nederlandse viroloog Vincent Munster is in de Verenigde Staten aangeklaagd voor het binnensmokkelen van flesjes met gedeactiveerd mpox-virus (voorheen 'apenpokken') vanuit de Democratische Republiek Congo (DRC), en het daarover liegen tijdens verhoren door onderzoekers op een luchthaven in Detroit. Dat melden een Amerikaanse rechtbank en de FBI.

1 uur geleden
Iran vuurt raketten af op Koeweit en Bahrein, VS slaan terug

TEHERAN/WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft diverse ballistische raketten afgevuurd op Koeweit en Bahrein, meldt het Amerikaanse leger. Volgens het centrale commando in de regio, CENTCOM, raakten geen van de raketten doel. Drie raketten zouden zijn onderschept door Amerikaanse en Bahreinse strijdkrachten, twee andere raketten kwamen te kort of braken onderweg uiteen, aldus CENTCOM.

4 uur geleden
Slachtoffers bij aanval Israël op onder meer ziekenhuis in Tyrus

BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.

14 uur geleden
WHO meldt forse daling vermoedelijke ebolagevallen

GENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.

15 uur geleden
Dodental door Russische aanvallen in Oekraïne loopt op

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker 22. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.

16 uur geleden
Israël en Hezbollah blijven aanvallen ondanks Trumps bestand

BEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.

16 uur geleden