Veiligheidsraad VS vraagt Iran niet op aanval Israël te reageren
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse Veiligheidsraad vraagt Iran om de aanval van Israël niet te vergelden en op die manier de "cyclus van geweld" te doorbreken. "We roepen Iran op om te stoppen met aanvallen op Israël, zodat deze geweldsspiraal kan eindigen zonder verdere escalatie", zei Sean Savett, de woordvoerder van de raad.
Israël viel in de nacht van vrijdag op zaterdag Iraanse doelen aan, waaronder raketfabrieken en luchtafweerinstallaties. Dat was een vergelding voor de Iraanse aanval van 1 oktober, toen het land Israël bestookte met 180 raketten. Die aanval diende dan weer om de Israëlische inval in Libanon en de dood van Hamasleider Ismail Haniyeh en Hezbollahleider Hassan Nasrallah te wreken.
Savett noemde de Israëlische aanval van vrijdagnacht "een oefening in zelfverdediging die uitsluitend op militaire doelen was gericht in dunbevolkte gebieden". De woordvoerder benadrukte dat de VS niet hebben deelgenomen aan de operatie.
De Amerikaanse president Joe Biden had Israël de voorbije weken op het hart gedrukt om een beperkte aanval uit te voeren waarbij geen burgers werden geraakt. "En dat is precies wat er nu is gebeurd", aldus Savett. Eerder gaf ook de Iraanse luchtmacht aan dat de schade "beperkt" is.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
7 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
7 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
9 uur geledenWENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.
10 uur geledenMALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
11 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.
11 uur geleden