Veiligheidsraad verlengt VN-missie Afghanistan
NEW YORK (ANP/RTR) - De missie van de Verenigde Naties in Afghanistan is met zes maanden verlengd. De vijftien leden van de VN-Veiligheidsraad hebben dat unaniem besloten.
Tot de politieke missie genaamd UNAMA werd in 2002 besloten, een jaar nadat het vorige Taliban-regime was vertrokken. De bedoeling is dat de missie de Afghaanse regering en bevolking helpt bij het leggen van een basis voor vrede en ontwikkeling.
De Veiligheidsraad heeft VN-topman António Guterres gevraagd tegen eind januari te rapporteren over "strategische en operationele aanbevelingen" over de missie in het licht van recente ontwikkelingen op politiek, sociaal en veiligheidsgebied. De landen in de raad, waaronder de VS, China en Rusland roepen de Taliban op een "inclusieve" regering te vormen die de bevolking weerspiegelt. De fundamentalistische beweging heeft tot nu alleen Taliban-leden een regeringspost gegeven en heeft geen vrouwen benoemd.
Meer uit Buitenland
DORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
36 minuten geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.
5 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft maandagavond ingestemd met een voorstel voor een strenge terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Het voorstel van de centrumrechtse EVP, de grootste partij van het Europees Parlement, behaalde met de steun van drie radicaal-rechtse partijen een meerderheid. Een van de onderdelen van het voorstel is dat ook kinderen in terugkeerhubs op uitzetting naar het land van herkomst moeten wachten.
5 uur geleden