Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veiligheidsraad stemt vrijdag over sancties tegen Iran

Veiligheidsraad stemt vrijdag over sancties tegen Iran

NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties stemt vrijdag over het opnieuw instellen van sancties tegen Iran, meldt de raad. Het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Duitsland hadden daarom gevraagd. Die landen stellen dat Iran zich niet aan de afspraken uit de nucleaire deal houdt. De Franse president Emmanuel Macron gaat ervan uit dat de sancties snel terugkeren.

In 2015 sloten de vijf permanente leden van de VN-Veiligheidsraad samen met de Europese Unie een deal met Iran over het nucleaire programma. De Verenigde Staten trokken zich onder president Donald Trump in 2018 weer terug, maar de andere landen niet. Het VK, Frankrijk en Duitsland voerden woensdag overleg met Iran, maar waren niet tevreden over de uitkomst.

Macron zei op de Israëlische televisiezender Channel 12 te verwachten dat de sancties nog deze maand hersteld worden. "Ja, dat denk ik wel, want het laatste nieuws dat we gehoord hebben van de Iraniërs was niet serieus."

Uranium

De drie Europese landen stelden in augustus dat Iran het verdrag op meerdere punten heeft geschonden, onder meer omdat Iran te veel hoogverrijkt uranium zou hebben. Iran geeft het Internationaal Atoomagentschap (IAEA) bovendien te weinig toegang om controles te doen. Iran heeft die samenwerking opgeschort en de inspecteurs hebben het land verlaten.

De atoomdeal moet voorkomen dat Iran een kernwapen kan ontwikkelen.

Meer uit Buitenland

Vooralsnog geen aanwijzing voor opzet bij ontsporing Franse trein

ROUEN (ANP/AFP) - Er zijn geen aanwijzingen dat bij de ontsporing van een trein in het noorden van Frankrijk vrijdag sprake was van opzet, melden de lokale autoriteiten zaterdagavond.

5 uur geleden
Tienduizenden Duitsers demonstreren tegen verkiezingswinst AfD

BERLIJN (ANP/DPA) - Bijna een week na de historische verkiezingswinst van Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt namen tienduizenden mensen zaterdag deel aan demonstraties tegen radicaal-rechts extremisme. In onder meer Düsseldorf, Hamburg en Berlijn waren grote bijeenkomsten.

7 uur geleden
Kremlin sluit ontmoeting Poetin en Zelensky bij G20-top uit

NEW DELHI (ANP/AFP) - Het Kremlin sluit een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens de G20-top in Miami uit. "Het is onmogelijk", zei een woordvoerder van het Kremlin tegen het Franse persbureau AFP in New Delhi, waar een top van de BRICS-landen plaatsvindt. BRICS is een samenwerkingsverband van elf landen.

7 uur geleden
Jongste koning ter wereld begraven in Oeganda, strijd om opvolger

KAMPALA (ANP/DPA) - In Oeganda is koning Oyo Nyimba Kabamba Iguru Rukidi IV van het koninkrijk Toro begraven. Duizenden mensen kwamen op de uitvaart af om afscheid te nemen van de monarch die vorige maand op slechts 34-jarige leeftijd overleed aan kanker. Inmiddels is er een strijd om de troonopvolging losgebarsten.

8 uur geleden
Adoptie wordt makkelijker voor homoseksuelen in Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regering gaat de wetgeving wijzigen die adoptie door homoseksuelen vrijwel onmogelijk maakte, heeft premier Péter Magyar zaterdag aangekondigd.

10 uur geleden
Xi vraagt meer actie van BRICS-landen voor vrede in Midden-Oosten

NEW DELHI (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om zich meer in te zetten voor vrede in het Midden-Oosten en de Golfregio. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.

11 uur geleden
Dodental bij veerbootbrand Filipijnen fors opgelopen

MANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse kustwacht heeft nog eens 41 lichamen gevonden aan boord van de verbrande veerboot bij de Filipijnen. Daarmee is het dodental gestegen naar 76.

13 uur geleden