
Veiligheidsraad stemt donderdag over VN-lidmaatschap Palestijnen
NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De VN-Veiligheidsraad stemt donderdag over de aanvraag van de Palestijnen om volwaardig lid te worden van de Verenigde Naties. Dat meldt persbureau AFP op basis van diplomatieke bronnen.
Te midden van Israëls offensief in Gaza hebben de Palestijnen begin april hun al in 2011 ingediende lidmaatschapsaanvraag nieuw leven ingeblazen, ook al weten ze dat de kans groot is dat de Verenigde Staten opnieuw hun veto tegen het voorstel zullen uitspreken.
Meer dan de vereiste twee derde van de lidstaten van de Algemene Vergadering van de VN erkennen de Palestijnse staat al. Maar de Palestijnse lidmaatschapsaanvraag moet eerst worden goedgekeurd door de VN-Veiligheidsraad, waar permanente leden, waaronder de Verenigde Staten, resoluties kunnen vetoën.
De Amerikaanse ambassadeur bij de Verenigde Naties, Linda Thomas-Greenfield, zei woensdag in Seoul dat ze geen ontwerp-VN-resolutie van de Palestijnse Autoriteit heeft gezien die volgens haar "kan leiden tot een tweestatenoplossing voor het Israëlisch-Palestijnse conflict". Ze maakte die opmerking nadat haar gevraagd was of de VS openstaan voor de Palestijnse lidmaatschapsaanvraag.
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - Pakistan heeft het staakt-het-vuren met India al binnen een paar uur na het ingaan geschonden, meldt een Indiase regeringsbron. Getuigen zeggen dat er knallen te horen zijn in het Indiase gedeelte van de regio Kasjmir.
10 minuten geledenKYIV (ANP/AFP/RTR/DPA) - De Franse president Emmanuel Macron meldt dat de Verenigde Staten een voorgesteld staakt-het-vuren tussen Oekraïne en Rusland zullen monitoren. Macron en een aantal andere Europese leiders belden zaterdag met de Amerikaanse president Donald Trump en volgens hen steunt hij het idee dat het dertigdaagse bestand maandag moet ingaan. Zo niet, zullen de Europeanen en de VS "enorme" sancties opleggen aan Rusland.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een onmiddellijk en volledig staakt-het-vuren tussen India en Pakistan aangekondigd. Volgens Trump hebben de Verenigde Staten de hele nacht bemiddeld bij gesprekken tussen de twee landen, die elkaar de afgelopen week hebben aangevallen met raketten en drones. India en Pakistan bevestigen dat er een bestand is.
3 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in een eerste bijeenkomst met alle kardinalen gezegd dat hij de lijn van zijn voorganger Franciscus wil voortzetten. Ook vertelde hij waarom hij heeft gekozen voor de naam Leo.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne en zijn bondgenoten willen dat het bestand met Rusland maandag ingaat, meldt minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha. Hij schrijft op X na een overleg van de zogenoemde coalitie van bereidwillige landen dat de tijd rijp is voor een "onvoorwaardelijk staakt-het-vuren op land, in de lucht en op zee voor ten minste dertig dagen".
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Franse president Emmanuel Macron en Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen willen dat Rusland instemt met het voorstel voor een dertigdaags staakt-het-vuren in Oekraïne. Ze zeggen op X dat Europa bereid is om meer sancties op te leggen aan Moskou als het blijft weigeren of als het bestand wordt geschonden.
4 uur geledenVILANOVA I LA GELTRÚ (ANP/AFP) - De Spaanse autoriteiten hebben 160.000 mensen in de buurt van Barcelona opgeroepen om voorlopig binnen te blijven. Door een brand in een industriële opslagplaats is er een giftige wolk ontstaan in de omgeving.
5 uur geleden