Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veiligheidsraad bespreekt Russische aantijgingen tegen VS

Veiligheidsraad bespreekt Russische aantijgingen tegen VS

New York (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt vrijdag op verzoek van Rusland bijeen in een spoedzitting. Rusland wil "de militaire biologische activiteiten van de VS op het grondgebied van Oekraïne" bespreken, schrijft de hoge Russische VN-diplomaat Dmitri Poljanski op Twitter.

Het Russische ministerie van Defensie maakte donderdag bekend dat de VS 200 miljoen dollar zouden hebben geïnvesteerd in laboratoria in Oekraïne, als onderdeel van een "biologisch oorlogsprogramma". Het ministerie publiceerde documenten in het Oekraïens en Engels om de aantijgingen te onderbouwen, maar die zijn niet op hun echtheid te verifiëren.

Rusland beschuldigt de Verenigde Staten er al langer van chemische en biologische wapens te ontwikkelen in Oekraïne. De VS ontkent dat. De Oekraïense regering zegt dat er in Oekraïne geen laboratoria zijn waarin aan chemische of biologische wapens wordt gewerkt. Woensdag waarschuwde het Witte Huis dat Rusland met de beschuldigingen mogelijk de weg wil vrijmaken om zelf dit soort wapens in te zetten in het buurland. Ook zou Rusland volgens het Witte Huis een chemische aanval "onder valse vlag" kunnen uitvoeren, om daar vervolgens Oekraïne of haar bondgenoten de schuld van te geven.

Meer uit Buitenland

Gevaarlijke schimmel verspreidt zich in Europese ziekenhuizen

SOLNA (ANP) - In Europese ziekenhuizen gaat een gevaarlijke schimmel rond, de Candidozyma auris. Het aantal gevallen neemt snel toe, en in sommige landen kunnen de autoriteiten de verspreiding niet goed meer bijhouden, waarschuwt de Europese gezondheidsdienst ECDC donderdag.

15 minuten geleden
Polen beperkt vliegverkeer in oosten na incident met drones

WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen voert beperkingen in voor het vliegverkeer in het oosten van het land, langs de grens met Belarus en Oekraïne. Daartoe is besloten wegens de schending van het luchtruim door volgens Polen Russische drones.

1 uur geleden
Spoedzitting VN-Veiligheidsraad over drones in Pools luchtruim

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt in spoedzitting bijeen op verzoek van Polen. Dit heeft het Poolse ministerie van Buitenlandse Zaken bekendgemaakt. Polen wendt zich tot de raad vanwege de schendingen van het luchtruim door volgens Polen Russische drones.

2 uur geleden
Dodental stijgt na overstromingen op Bali en Flores

DENPASAR (ANP/DPA/AFP) - Het dodental na de overstromingen in Indonesië is opgelopen. Op de eilanden Bali en Flores zijn achttien doden gevallen. De autoriteiten melden dat er nog zes vermisten zijn.

2 uur geleden
Trump stelde uitzetting Zuid-Koreanen uit voor mogelijke training

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de uitzetting van de ruim 300 Zuid-Koreaanse werknemers van een Hyundai-LG batterijfabriek uitgesteld, omdat hij had voorgesteld dat ze zouden blijven om Amerikanen op te leiden. De werknemers waren gearresteerd bij een immigratiecontrole. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van Zuid-Koreaanse functionarissen.

4 uur geleden
Festival in Gent zegt optreden orkest met Israëlische dirigent af

GENT (ANP/AFP) - Het Festival van Vlaanderen in Gent heeft de deelname van het Münchens Filharmonisch Orkest geweigerd, omdat de Israëlische dirigent Lahav Shani ook chef-dirigent is van het Israëlisch Filharmonisch Orkest. In een verklaring zeggen de festivalorganisatoren "niet in staat te zijn voldoende duidelijkheid te kunnen verschaffen over zijn houding" tegenover de acties van de Israëlische regering in Gaza.

4 uur geleden
Meerdere doden bij ontploffing tankwagen in Mexico-Stad

MEXICO-STAD (ANP) - Bij een explosie van een tankwagen met gas in het oosten van Mexico-Stad, zijn drie mensen overleden. Bijna 70 anderen raakten bij het incident gewond.

7 uur geleden